Gönderen Konu: Bora ve Su Problemi!!!  (Okunma sayısı 30613 defa)

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
Ynt: Bora ve Su Problemi!!!
« Yanıtla #14 : 21 Ocak 2010, 19:23:52 »
arkadaşlar selamlar, aranızda yeniyim, dün gece yağan aşırı sağanaktan sonra sabah aracın sağ ön koltuğunun üzerinde ıslaklık gördüm, sağ camın açık kalmış olması çok küçük bi ihtimal, aracın sağ kapısıyla ön camın birleştiği çıta da nemliydi, ya ön camın sağ üst köşesinden ya sağ kapının önünden su aldığını düşünüyorum ama görüntüde kauçuklar sağlam, öyle çok da bi su değil, şişen bir yer de yok, sorunun ne olduğu hakkında tahmini, bilgisi olan var mı acaba?sanruftan mı diye baktım ordan da değil?

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 21 Ocak 2010, 22:23:31 »
hala benim araç su alıyor yarın nasip olursa memlekete gidecez orada baktıracam.Ayrıca lpg montaj yerinde uğrayıp soracam tesisatı nereden almışlar.İçim gidiyo su girdikçe arabama..

Teşekkürler bilgiler için darısı bana artık..

Çevrimdışı vedat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Ocak 2010, 20:46:38 »
Sol taraftan su alma problemi benim de başıma geldi. Bende önce su tahliye kanallarının
tıkalı olabileceğini düşünerek ön cam ızgarasını camcıya söktürdüm fakat su tahliye kanalları
tıkanmayacak kadar büyük. Tesisat kablolarının geçtiği kutunun contasının gevşemiş olduğunu
farkettik ve camcı bu kutunun etrafını cam silikonu ile sıvadı ve problem diye birşey kalmadı.
Arabası sol taraftan su alan arkadaşların umarım işine yarar.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 03 Şubat 2010, 15:38:43 »
bende bugün sanayiye gittim aracın koltuğunu söktük döşemeyi kaldırdık başladık hortumla sulamaya.Su sürücü kapısına giden kabloları derleyip toplayan körük gibi bir şey var ondan giriyormuş.Körüğün araç tarafının üst tarafı kalkmış ve oradan su içeriye giriyormu.Güzwelce silikon çektik bakalım ne olacak bundan sonraki yağmnurda.Umarım almaz da sorun yaşamam.halıflexin altındaki döşeme çok kötü ıslanmış sobanın kenarında onuda güzelcene kuruttuk tekrar herşeyi monte ettik.Toplam 45 lira ödedim.

Çevrimdışı emrahkara

• vw bir hobi deil ölenede sürecek bir aşktır :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Şubat 2010, 00:49:37 »
kapı fitillerinden alıyor genelde suyu boralar yıpranmış oluyo kapı fitillerinin bir kenarından ufak bir aralık acarak serum hortumu koyarak bunu cözebilirsiniz diğer bir yöntem daha var bir kaportacıya uğrayarak kapıları biraz iceri aldırabilirsiniz :)
VOLKSWAGEN BORA CLUB BURSA  bora sahibi tüm bursalı arkadaşlarımızı facebookta VOLKSWAGEN BORA CLUB BURSA  davetlidirler.Etkinlikler düzenlemek ve ortak problem ve sorunlarımızı paylaşmak :)