Gönderen Konu: bagaj kapağı  (Okunma sayısı 2908 defa)

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.9 TDI bora
bagaj kapağı
« : 19 Aralık 2014, 08:46:06 »
Arkadaşlar kısa ve öz anlatıyım bagaj kapağı açılmıyor, (2003 bora 1.9 tdi) acaba değişik bi kilitleme sistemi falanmı var ne yaptıysam açamadım

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV 2001 Comfortline
Ynt: bagaj kapağı
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2014, 15:12:12 »
merhabalar ara sıra bizim araçlarımız'da da oluyor aynısı. uzaktan kumanda sisteminde  kapı açma butonuna basar basmaz kapılar daha açılmadan hemen kapı açmaya zorlarsan oluyor o arıza. şimdi öncelikle kapıları kilitleyin daha sonra anahtar ile bagaj kapağını kilitleyin , araç tamamen kilitli olacak ve bagaj kapağı anahtar girişinden de kilitli olacak. daha sonra kapıları açın ama bagaj kapağını anahtar ile açmayın. sonra bagaj kapağını anahtar ile açıp kapağı kaldırmaya çalışın. bizim araçlarımızda bir kaç kez böyle sorunlar oluyor. kronik arıza. veya bu şekilde olmazsa uzaktan kumanda düğmesi ile uğraşın biraz. kapıları kilitleyin daha sonra açma düğmesine 3-4 kes basın vs. umarım arıza düzelir iyi forumlar.

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2014, 18:07:56 »
Kardeş cvp için çok teşekkür ederim az önce sanayiden geldim bagaj kapağındaki kenarda kapak kaldırma hidroliğinin yanında kapağın içine giden kablolardan birisi zamanla açılıp kapanırken kopmuş bazen temas ediyor bazende etmiyor usta 10 tl ye halletti.

Çevrimdışı ugurtelefon

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 1,6 HB
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2014, 22:05:03 »
Arıza sonunda geri dönüş yaptığınız için teşekkürler. Çoğu kişi yazıp geçiyor. Hatta geçip gidiyor. :)

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Aralık 2014, 08:30:27 »
Kardeş usta tamir ederken fotoğrafta çekecektim çay sigara ustayla muhabbet derken o anda unutmuşum.