Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora "hall sensör" hatası!!!  (Okunma sayısı 4936 defa)

Çevrimdışı excellent56

Otomobil
    Bora 1.6 AKL
  • Volkswagen Türkiye
Bora "hall sensör" hatası!!!
« : 07 Nisan 2015, 09:54:10 »
Arkadaşlar aracımı alalı 2 ay oldu. 2001 model 1.6 akl motor. Araç normalde yaklaşık %30 fazla yakıyor (Hem lpg hem benzinde) ayrıca küçük viteslerde alt devirlerde çok cansız geliyor. araca yaptırdığım bakımlar;

-Aracın yağı (castrol magnateg 10w40), yağ filtresi, hava filtresi, bujiler değişti.
-Boğaz kelebeği sökülüp temizlendi adaptasyon yapıldı
-Kendimce maf sensör fişini çektim aracı çalıştırınca saçmaladı geri takınca düzeldi. Kendimce görevini yaptığı kanaatine vardım
-Lambda sensörü için cihaza bağladık ancak hata göstermiyordu. Çalıştırıp voltaj değerlerine baktık 0-1 arasında seri olarak voltaj gönderdiği için sağlam olduğu kanaatine vardık.
-Son olarak gittiğim tamirci kesin sente ayarı bozuk dedi arabayı iki saatliğine bıraktım. Ancak döndüğümde sıkıntı yokmuş dedi.

En son boğaz kelebeği adaptasyonundan şüphelendiğim için tekrar gittim aracı cihaza bağlayınca hall sensör (hatalı sinyal,sürekli) yazdı. Bu sensör benim problemin sebebi olabilir mi? Bu sensör aracın tam olarak neresinde acaba?
Saygı ve selamlar
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2015, 09:55:20 Gönderen: excellent56 »

Çevrimdışı seckin8787

Otomobil
    Polo Classic - AKL
Ynt: Bora "hall sensör" hatası!!!
« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2015, 12:26:40 »
Triger kayışının oralarda olması lazım.
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2015, 17:13:11 Gönderen: seckin8787 »

Çevrimdışı fatih_arikan_06

• Otomobil
    GOLF MK4
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2015, 13:42:24 »
sorunun sebebi o benim 1.6 akl motorlu golf aracımda da aynı sorun vardı.sensör değişiminden sonra hem çekiş inanılmaz arttı hemde yakıt düştü.

Çevrimdışı excellent56

Otomobil
    Bora 1.6 AKL
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2015, 07:54:41 »
açıp baktık hal sensörünün vidası gevşemişti ve acayip şekilde sallanıyordu. sıkıp sabitledik bakalım fark edecek mi