Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: BORA -GOLF Hakkında sormak istediğiniz her konuda yardım için beklerim...  (Okunma sayısı 233801 defa)

Volkan bey aracınızın sol kapı direğindeki düğme alarm sisteminin iç denetimini iptal edebilmek için koyulmuş fakat boralarda iç denetim olmadığı için fonksiyon tam anlamıyla çalışmıyor sadece iç denetim olarak kapılar kapalıyken aracın içinde birisi olursa ve kapıları açarsa alarmın çalmasını engellemiş oluyorsunuz.
O  düğmeyide sonradan takılan herhangi bir  alarm sistemine adapte edip çalıştıramıyorsunuz.
Dikkat ısırır !!!

Alper bey en son ben aracıma 3 ay önce değiştirdim yetkili servisten aldım parçayı kendim taktım  ve fiyatı 18 ytl yetkili servis işçilik ücretide en fazla 15 ytl dir eger imkanınız varsa size en yakın bayii tokat merkezinde var oraya gidip değiştirebilirsiniz.Yozgatta varmı yokmu açıkçası bilmiyorum parçanın orjinali fıstık yeşili renkte veya mor renkte olabilir bu parçalar orjinaldir ama emin olamazsanızda parça üzerinde 1j0 diye başlayan parça numarasınada bakabılırsınız orjınal olmayan parçalarda böyle başlayan numara bulunmaz.
Dikkat ısırır !!!

mekatronik34 bey;

İlginize teşekkür ederim.
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

Alper bey en son ben aracıma 3 ay önce değiştirdim yetkili servisten aldım parçayı kendim taktım  ve fiyatı 18 ytl yetkili servis işçilik ücretide en fazla 15 ytl dir eger imkanınız varsa size en yakın bayii tokat merkezinde var oraya gidip değiştirebilirsiniz.Yozgatta varmı yokmu açıkçası bilmiyorum parçanın orjinali fıstık yeşili renkte veya mor renkte olabilir bu parçalar orjinaldir ama emin olamazsanızda parça üzerinde 1j0 diye başlayan parça numarasınada bakabılırsınız orjınal olmayan parçalarda böyle başlayan numara bulunmaz.

verdiğniz tüm cevaplar için teşekkürler.Üşenmeden bize geri dönüş yapıyorsunuz.Memlekette müşürü söktürünce içinde or renk vardı.Alırken dikkat ederim artık.Yozgatta vw yetkili servisi yok.Burası bir çok şey için mahrum bir il.Bugün bize en yakın sorgun ilçesine gitmek istemistim.Sorgunlu arkadaşım kesinlikle aracını ne sorgun ilçesine nede yozgat merkeze hiç bir ustanın eline teslim etme diye uyardı.Sebebini sorunca sorgunda iki usta varmış vw anlayan onlarda geçenlerde iki tane vw araçta yaptıkları yanlış tamnirat yüzünden araçlarda çok yülksek maliyette hasar açmışlar.Artık bakacağız başka bir çareye.

Rica ederim alper bey üşenecek olsam böle bir konu açmazdım eger yardımlarım sonuca ulasabılıyorsa ne mutlu bana.
Umarım en kısa zamanda aracınızı yaptırabilirsiniz daha fazla yakıt sarfedip daha fazla sinirinizi bozmazsınız..
Dikkat ısırır !!!

Güncel bir bilgi vermek istiyorum. VW Bora Pasific 1.6 Benzinli olan aracıma geçen hafta sonu bakım yaptırdım. Ustalıkta dahil toplam 180 Ytl tuttu.
Yapılanlar ve değişenler:

1) 4Lt shell helix yağ
2) Motor temizleyici ilaç
3) Yağ filtresi değişti
4) Hava filtresi değişti
5) Benzin filtresi değişti
6) Polen (klima) filtresi değişti
7) Hidrolik fren yağı değişti

Bu arada ustalık 30 Ytl... 7 maddelik değişenler listesi ise 150 Ytl. Toplam 180 Ytl.
İnşallah yararlı olur arkadaşlar. Tarih :07.11.2008 ;)
Çektim Borayı Altıma.... Bas gaza aşkımmm bas gaza....

arkadaşlar fren müşürünü değiştirdim bugün.yozgat merkezde yeni bir vw özel servisi açılmış.Ustalar ankaradan gelmiş ve yozgatta yeni dükkan açmışlar.Dürüst insanlara benziyorlar.Dükkanlarına bi araç geliyo başka bir araç gidiyo.Opel vw skoda ve audi araçalara bakıyorlarmış.Fren müşürü  değiştirdiler 30 ytl aldılar.Arıza lambasını söndürdüler ama  benzin aldım tekrar yanmaya başladı EMİSSİON WORKSHOP diye.Usta kötü yakıttandır dedi.Artık pek önemsemeyecem.Pc ye bağladığında elektronik arıa verdi.Oda frenle alakalıymış.

Kayseri vw yetkili servisi fren müşürünü 15 ytl demişti.İşçilik için bişey demediler.En az 15 ytl alırlardı ama ben Kayseriye en az 60 ytl benzin yakardım.İyi oldu değiştirdiğim parça çok deforme olmuş.Gösterdi bozulan müşürü.Ayrıca kendi plakalıklarınıda verdier reklam olsun diye.Umarım hiç bir sorun yaşamayız bu ustalarla...

İlgi ve alakasından dolayı mekatronik34 beye teşekkürler..Fren müşürü antep fıstığını içinin renginde.Yeşil bişey..
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2008, 19:52:39 Gönderen: alpergndz »

Merhaba Dostlar!

ben aileye yeni katılan bir bora kullanıcısıyım. (2001 Comfortline Otomatik Vites)

şu ana kadar hep japon araçları kullandım. ilk kez bir alman aracı kullanıyorum. (Ford ve Opeli almanlardan saymıyorum.)

ancak boranın yakıt tüketimi bana çok fazla geldi. Yol bilgisayarında ortalama 12Litre / 100km. olarak gözüküyor. Bilinen tüm tasarruf tedbirlerini uyguladığım halde bu durum böyle. (ani duruş ve kalkışlardan kaçınırım. yüksek devirde kullanmam. aracımın tüm bakımları yeni yapıldı.) 

bu benim aracıma mahsus bir problem mi. yoksa genelde böylemi?

yardımcı olursanız sevinirim.

bilgi verirseniz memnun olurum.

alper gündüz bey;

bende de 2004 pasıfıc var ve arabayı yeni aldığım zaman ekranında EMİSSİON WORKSHOP uyarısı çıkıyordu.2 yere baktırdım ( özel servis ) ikiside bana sübaplarda problem olduğunu söyledi.Şayet sizin aracınızda da rolantide sarsıntılı çalışma varsa ve aracın performansı düşükse bu uyarıyı dikkate almanızı tavsiyeederim.

DESIGNER ( TOLGA ) BEY ;

Siz bu işlemleri nerde yaptırdınız? Yetkili mi özel servis mi?

alper gündüz bey;

bende de 2004 pasıfıc var ve arabayı yeni aldığım zaman ekranında EMİSSİON WORKSHOP uyarısı çıkıyordu.2 yere baktırdım ( özel servis ) ikiside bana sübaplarda problem olduğunu söyledi.Şayet sizin aracınızda da rolantide sarsıntılı çalışma varsa ve aracın performansı düşükse bu uyarıyı dikkate almanızı tavsiyeederim.

teşekkürler volkan bey ilginiz için.Evet araçta EMİSSİON WORKSHOP arızası aracı aldığım temmuz ayından beri var.Ama bazen yanıyo bazen yanmıyo anlayamadım gitti.Cumartesi yozgattan gelirken yanıyordu ama bugün okula gidip gelirken hiç yanmadı.Cumartesi fren müşürünü  yaptırdığımda usta kötü yakıuttan olabileceğini söyledi.Artık bi daha yozgata gittiğimde güzelce bir baktırayım.

Volkan bey siz bu arızayı kaça yaptırdınız?Yalnız benim araç rölantide sarsıntılı çalışmıyor.Performansında da düşüklük yok.Sadece rampalarda vites düşürmek zorunda kalıyorum.Düz yolda sıkıntı görmedim şimdiye kadar.190 km hız bile denedim fazlası için korktum.

merhaba ibo 42 aramıza hoşgeldin.
aracını sıkışık trafıkte kullanıyorsan ortalama yakıt tuketımı 10 lt nın uzerınde gosterır ama yol bılgısayarı çok net degerlerı uzun yolda verır kısa mesaferde çok değişkenlik gözterir ben bir defasında otomatik bir borayla kısa mesafe basabas kullandım yolbilgisayarında 78 lt yazıyordu bu fızık kurallarına aykırı bır durum açıkçası.ama sole birsey soylıyebılırım aracınızın sılecek kolunun altında ufak bır reset tuşu olacak oraya bstıgınızda yol bılgı ekranı ust koşesınde 2 rakamını gorursunuz bu sızın aracınızın 10 bın km ortalamasıdır ve bu rakam neredeyse tam degerı vermektedır sız o rakamlara bakın 1 de ıken aracınızın gun ıcerısınde yaptıgı degerlerı verır.
Dikkat ısırır !!!

merhaba ibo 42 aramıza hoşgeldin.
aracını sıkışık trafıkte kullanıyorsan ortalama yakıt tuketımı 10 lt nın uzerınde gosterır ama yol bılgısayarı çok net degerlerı uzun yolda verır kısa mesaferde çok değişkenlik gözterir ben bir defasında otomatik bir borayla kısa mesafe basabas kullandım yolbilgisayarında 78 lt yazıyordu bu fızık kurallarına aykırı bır durum açıkçası.ama sole birsey soylıyebılırım aracınızın sılecek kolunun altında ufak bır reset tuşu olacak oraya bstıgınızda yol bılgı ekranı ust koşesınde 2 rakamını gorursunuz bu sızın aracınızın 10 bın km ortalamasıdır ve bu rakam neredeyse tam degerı vermektedır sız o rakamlara bakın 1 de ıken aracınızın gun ıcerısınde yaptıgı degerlerı verır.

TEŞEKKÜR EDERİM. sonucu bildireceğim.

benim aracım 2002 model bora. 2-3 haftadır sabahları aracım çok zor çalşıyor.aküyü, bujileri, filitreleri değiştirdim sorun halen devam ediyor. sebebi ne olabilir.