Gönderen Konu: Motor Arıza Lambası  (Okunma sayısı 19097 defa)

Çevrimdışı jannisery

• Profili Görüntüle
Motor Arıza Lambası
« : 09 Nisan 2012, 12:19:25 »
2004 Bora Highline Auto arabam var.
LPG taktırdım. İlk taktırdıktan sonra 7 ay motor arıza lambası yanmadı.
Geçen 1 ay önce termostat bozuldu. Onu değiştirttim. Ondan sonra lamba yandı.
Zaman zaman sanayiye uğrayıp sildiriyorum ama yeniden yanıyor.
Ekranda verdiği Emission Workshop yazıyor. Ustalar -aabi gazdan dolayı diyor ama, eğer gazdan olsaydı ilk 7 ayda yanardı. Gazdan değil.

Arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?
Bu konu daha önce başına gelmiş birisi lütfen beni arasın, mesaj atsıni çağrı bıraksın. :

şimdiden teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 25 Mart 2021, 14:18:13 Gönderen: jannisery »

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Motor Arıza Lambası
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2012, 12:23:43 »
katalizör arızası  ya katalizör doldu iptal edilecek yada üstünde ki sensör ömrünü bitirdi o değişecek
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2012, 11:10:03 »
Bilgisayara bağlandığında arıza kodunu öğrenirseniz daha detaylı yardımcı olabiliriz bunun bir sürü sebebi var.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2012, 13:22:13 »
benimkinde de arasıra canı sıkıldıkça yanıyor.ben aracımı aldığımda lpg yoktu o zamanda yanıyordu.lpg den sonrada yandı söndü kafasına göre takılıyor.Ama ben sanayiye gittikçe pc den baktırırım.benimki lambda sensör arızası veriyor.sanırım 2. sensör bozuk. ustalar değiştirsen bile tekrar yanar dedi.bende değiştirmedim o şekilde biniyorum.Zaten ekranda EMİSSİON WORKSHOP yazar ama pc den bakınca arızayı tam olarak söylee koduyla.Siz ona bi baktırsanız ii olur.Kodu da tam olarak alın ki yardımcı olalım.

sensörse bence değiştirmeye gerek yok.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2012, 13:58:55 »
Lambda sensörü sürekli arızaya düşüyorsa değişimi gereklidir yoksa araç fazla yakar :) Bosch markalar 100-200 lira arasında değişiyor yetkili serviste 400 liraya kadar çıkar.

Çevrimdışı paşam46

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Nisan 2012, 12:16:57 »
benim aracımda da yanıyor. ama birkaç arıza veriyor. 1. abes.. gaz vs. gibi bişey yazıyor. 2. n89 subab kopuk arızası veriyor. bilgisayardan sildiriyorum birkaç gün sonra tekrar yanıyor.

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2012, 12:53:47 »
egzost sistemiyle alakalı bir durum. nizam kardeşiminde dediği gibi katalitik konvertörün büyük ihtimal ömrünü tamamladı yada sensör de problem var
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı asi_karaca23

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Mayıs 2012, 16:19:30 »
2004 pasıfıc bora vardı sureklı dedgınız arıza lambası yanıyodum tan oto elazıg yetkılı servısıne götrduk yetkılı teknısyn bıze söyle dedı ( endısenılıcek korkulucak bı durum yok sensor hata gösterıyo yanı arıza dıl tamamen lpg den dolayı ama arıza lambası yandıgı zaman arac performanstan uduyo dedık yapacak bısey yok ben smdı sılerım tekrar yanar sonra söner gıbısınden adam yerden göge kadar haklıydı bnce  artık 16 vayf motordamı randuman vermıyo bılmem ..ama bnm kullandııgm 2001 bora 1/6 sr mootr lpg le cok uyumlu hıc bu zmana kadar yangını görmedım..arıza lambasını ne kadar söndurmeye calıssanız yıne yanar bosuna massraf edıp sensor bılmem ne degısmeyın arkafslar bnden demeıs zaten servısın elıne dusenede allah yardım etsın  :D
ne mutlu türküm diyene..

Çevrimdışı fatih_et

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Mayıs 2012, 18:20:07 »
tanıdığımız yetkili serviste aynı şeyi söylediler. büyütecek bişey yok bende de aynı durum var