Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora - Caddy  (Okunma sayısı 50945 defa)

Ynt: Bora - Caddy
« Yanıtla #42 : 10 Temmuz 2008, 01:09:42 »
ben düşünmüyorum çünkü yaşayarak test ettim bilmediğim bir şey olsa yazmazdım. 1.9 tdı bora için demiyorum 1.6 benzinli araçların çogunu diyorum

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #43 : 10 Temmuz 2008, 01:15:21 »
1.9 TDI 110hp Bora ile caddy i karşılaştırması için düşüncelerimi belirttim.  :)
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2008, 01:27:38 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #44 : 10 Temmuz 2008, 09:00:16 »
animal vw oldu bu biraz at sığır filan ikiside farklı araç ne gerek karşılastırmaya  ::)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #45 : 10 Temmuz 2008, 12:23:42 »
Testi gerçekleştireceğim cumartesi günü bakalım

« Yanıtla #46 : 11 Temmuz 2008, 00:45:07 »
Her ne olursa olsun caddy nin boraya karsi hicbir sansi yok.buraya uzun uzun teknik verilerini eklemeye gerek yok merak edenler arama motorlarini kullanarak iki aracinda teknik verilerine bakabilirler.
Ayrica at ve sigir olayi bu olay icin gecerli degil.Deseydiniz ki iki aracta arazide birinci viteste dik rampada kalkmaya calisiyor ya da herhangi bir yuku cekmeye calisiyor, o zaman dediginiz sey gecerliydi.Aynen 4x4 SUV araclarda oldugu gibi.
Ister benzinli 1.6 105 hp bora olsun ister 110 luk tdi bora olsun her sekilde rampada,duz yolda,virajli yolda caddy i gecer.Rampayi cikarken belki caddy rahatca 5. viteste cikabilir ama benzinli bora bile olsa bir vites duserek yuksek devir cevirmesi saglanarak caddy nin onune gecer.haa caddy rampada toplam 2 litre mazot tukettiyse bora 4 litre benzin tuketir orasi ayri konu.Bakin 110 luk bora ile bile karsilastirmiyorum benzinli 1.6 105 hp den bahsediyorum.

« Yanıtla #47 : 11 Temmuz 2008, 00:47:41 »
Ayrica doblo jtd performans yonunden caddy den biraz daha iyi olmasina ragmen arkadasimin borasiyla (1.6 105 hp 16v) kalktigimizda hicbir sekilde onun onunde yer alamadim ki bunu bir kere degil haftada bir deneriz...

« Yanıtla #48 : 11 Temmuz 2008, 03:12:17 »
Ahmet'cim sende bende alalım ehliyeti deneriz.Ehliyet olmadan sakat bu işler hiç gerek yok :)

« Yanıtla #49 : 11 Temmuz 2008, 14:48:40 »
 :)
En iyisi abi

« Yanıtla #50 : 11 Temmuz 2008, 23:35:32 »
teknik veriler bazen sadece ezberde kalır ben bir aracı teknik verilerle değil hissederek kullanırım ve 1.6 bora yı dik rampalı yolda farklı bir şekilde geçerim.  :tamamdir

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #51 : 12 Temmuz 2008, 08:13:39 »
Testi gerçekleştireceğim cumartesi günü bakalım

Nerden aklına esti Ahmet bu karşılaştırmayı yapmak ??? boranın test arkadaşları kendi segmentindekiler.
Aracım bora bırakırım zora  demeye getiriyorsun.

« Yanıtla #52 : 12 Temmuz 2008, 12:46:38 »
Ya hiç işte abi Geylani abinin inatlaşması.
Anlatıyorum herşeyi yok ben caddyle geçtim Bora'yı diyor.
Ben de dedim böyle bi konu açalım bakalım nedir sonuçlar.

Çevrimdışı HellHound

• Muharrem
« Yanıtla #53 : 12 Temmuz 2008, 13:03:39 »
Karşılaştırılmayacak araçlar aslında (ticari-binek) ama illa karşılaştırılcaksa Bora İster benzinli ister dizel...Sıfırdan kalkıldığında caddy nin Bakımlı LPG siz bi doğan SLX karşısında bile şansı olmadığına Bizzat şahit oldum videosu bile mevcut;)

« Yanıtla #54 : 12 Temmuz 2008, 14:15:51 »
Karşılaştırılmayacak araçlar aslında (ticari-binek) ama illa karşılaştırılcaksa Bora İster benzinli ister dizel...Sıfırdan kalkıldığında caddy nin Bakımlı LPG siz bi doğan SLX karşısında bile şansı olmadığına Bizzat şahit oldum videosu bile mevcut;)

ilk satırlara hak verebilirim az da olsa ama sonlarda olmadı :) doğan slx yazdın dimi farkındasın :) 

Çevrimdışı HellHound

• Muharrem
« Yanıtla #55 : 12 Temmuz 2008, 17:47:52 »
Evet farkındayım...Doğanın ilk sahibi biziz araçta 4-1 headers 51mm düz boru ve otto egzoz var ve caddy e azımsanmayacak bir fark attı...Ama hız 150ye geldikten sonra caddy hacim ve tork un etkisiyle gider... olaya bizzat şahidim:)Dediğim gibi videosuda mevcut...

Bu arada arkadaşlar kuş serisini pek hafife almayın..Debriyajı sağlam motoru LPG görmemiş bakımlıysa kalkışlar bayaa iyi yani ;)