Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora bagaj kapağı hidroliği ve elektronik arka cam çocuk kilidi tuşu sorunları  (Okunma sayısı 14731 defa)

Arkadaşlar, bagaj kapağı açılırken (arabıyı aldıktan 1-2 yıl sonra) kendi kendine yükselme özelliğini yitirdi. Geçen gün küçük bir kaza sonucu arka tanpon tamiratı için servise götürdüm ve kaporta bölümüne sorduğumda değişmesi lazım dediler. Bunun tamiri olmaz mı acaba. Bu sorunla baska karşılaşan oldu mu?

Ayrıca bir sorun daha var motor kapağının üzerindeki vw armalı ince uzun kapak düşmüş ve erimiş. Bu sorun çoğu arabada gerçekleşiyor dediler servisten ve birşey yapmadılar. Bende hurdacıları gezdim aynısında bulabilir miyim diye ancak bir yerde buldum ve o da motor kapağının tümünü satıyor, haliyle almadım. Acaba bunu nereden bulabilirim? 

Plakaya muayenede yapıştırılan pulu çıkarmak istiyorum arabam granit mavi ve çok sade.kırmızı bir pul yakışmıyor. sorun olur mu. Teşekkürler..     
        Bu arada siteyi uzun zamandır takip ediyorum ama yeni üye oldum. Herkese merhaba... :)

öncelikle hoş geldiniz.Dediğiniz sorunlardan sadece motor kapağının üzerindeki 1,6 V yazan plastiğin tırnakları kırıldı.Bende bagaja attım orada duruyor.Bi golf 4 de görmüştüm eridiğini.Adam akıllı bişi yapabilirlerdi o kapağın yerine.Bende yetkili servise soracam o kapağı..

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
merhaba hoşgeldiniz

bora araçlarda bagaj kapağı menteşelerinin sıkışması sık rastlanan problemlerdendir.

menteşelerin sprey ile temizlenip yağlanması gerekmektedir..wd 40 olabilir.

biraz el beceriniz var ise
   bagaj amörtisörlerinin bagaj kapağına bağlantı yerlerinde  uç kısımlarında c şeklinde klips mevcuttur klipsi tornavida yardımı ile arasına girerek çıkartın amörtisörleri yerlerinden çekerek çıkartın ve bagaj kapağınızın menteşelerinin rahat çalışıp çalışmadığını bagaj kapağı açma ve kapama hareketi yaparak deneyin rahat çalışıyor ise amörtisörlerini değiştirmek gerekir ama dediğim gibi genelde sorun menteşe sistemindedir.

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
Eğer sorun amortisörlerde ise tamiri mümkün eğil ancak menteşede ise iyi bir yerde tamirini deneyiniz aksi bir durumda onuda değiştirmek gerekebilir tamir gören menteşeler ileride aynı sorunu tekrar yaşatabilir unutmayınız...

merhaba hoşgeldiniz

bora araçlarda bagaj kapağı menteşelerinin sıkışması sık rastlanan problemlerdendir.

menteşelerin sprey ile temizlenip yağlanması gerekmektedir..wd 40 olabilir.

biraz el beceriniz var ise
   bagaj amörtisörlerinin bagaj kapağına bağlantı yerlerinde  uç kısımlarında c şeklinde klips mevcuttur klipsi tornavida yardımı ile arasına girerek çıkartın amörtisörleri yerlerinden çekerek çıkartın ve bagaj kapağınızın menteşelerinin rahat çalışıp çalışmadığını bagaj kapağı açma ve kapama hareketi yaparak deneyin rahat çalışıyor ise amörtisörlerini değiştirmek gerekir ama dediğim gibi genelde sorun menteşe sistemindedir.

Hoşbulduk :) cevapladığıniz için teşekkür ediyorum.. menteselere ve çevresine spray sıktılar serviste ancak pek bi fayda göstermedi. ama tahminim amörtisörlerde sorun var. yinede söküp menteselerde bir sorun var mı deneyeyim..

öncelikle hoş geldiniz.Dediğiniz sorunlardan sadece motor kapağının üzerindeki 1,6 V yazan plastiğin tırnakları kırıldı.Bende bagaja attım orada duruyor.Bi golf 4 de görmüştüm eridiğini.Adam akıllı bişi yapabilirlerdi o kapağın yerine.Bende yetkili servise soracam o kapağı..

İlk olarak cevapladığınz için tesekkür ederim. Evet 1.6 v yazan kapak düşmüş ve araya kaçmış motorun sıcağınla erimiş. Bu tırnak kırılma sorunu çok oluyormus yetkili servistekiler söylemişti.. :(

Benimkinde de aynı sorun var.Ben de sanayi de falan biraz araştırmıştım ama bulamadım 16 v yazan kapak sadece yetkili serviste satılıyormuş.Fiyatını da siz tahmin edersiniz artık.... >:D
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

ne kadarmış o plastik kapak volkan bey?Ya alt tarafı plastik bir parça.Neden fazla fiyat istiyorlarki?Zaten hemen tırnakları kırılıyormuş.Bari kaliteli bişi yapta kırılmasın...

ne kadarmış o plastik kapak volkan bey?Ya alt tarafı plastik bir parça.Neden fazla fiyat istiyorlarki?Zaten hemen tırnakları kırılıyormuş.Bari kaliteli bişi yapta kırılmasın...
70 tl civarı diye bilgi almıştım.
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

70 az bile :) jantın ortasındaki vw arması düşmüş geçenlerde(sanırım lastik tamirinden sonra düzgün takılmamış)  o kadar basit birşey 15 tl idi...

bagaj kapagı hidroliği sorunu bende de var. cok sinir bozucu gercekten. havalar ısınınca baya bi yumuşadı ama amortisörler sanırım şu an nispeten rahat çalışıyor..
tez zamanda değiştirmek lazım

bizim boralar aynı seri sanırım kardeşim:)
arka camlar kilit tuşunu pek iplemiyo benim borada da:))

bizim boralar aynı seri sanırım kardeşim:)
arka camlar kilit tuşunu pek iplemiyo benim borada da:))

bende hiç işlemiyor maalesef. Hemde hiç kullanmıyordum neredeyse. Birden gitti rahmetli.. 100 lira istiyor servis. O bölgeledik ayna, cam, kilit tuş takımı tamamen değişiyor. Tamiri yokmuş.. ee servis nasıl kazanacak demi?? :)

Allah a şükür benimki çalışıyor.Nazar değmesin...

benim motorun üstündeki 1.6 yazan plastiğin tırnakları kırıldığı için bagajda duruyordu.Bugün onu usta civata ile motorun kapağına sabitledi güzel oldu.