Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora Aut Hareket Etmiyor  (Okunma sayısı 6817 defa)

Çevrimdışı eroz06

Otomobil
    2003 Bora Comfortline Otonatik
Bora Aut Hareket Etmiyor
« : 04 Aralık 2008, 01:20:37 »
Merhabalar 2003 model 50.000 km otomatik bora kulanıyorum,yaklaşık 10 ay önce atiker marka gaz sistemi taktırdım.1 ay öncesine kadar hiç bir sorunum yoktu.kısacası  sorunum ,araç çalışdıktan sonra ileri veya geri vitese aldığımda araç hareket etmiyor,en az 5-10 dk araba ısındıktan sonra gaza fazla yüklendiğim zaman ileri veya geri hareker ediyor.arabanın randımanlı çalışması için gaza fazla yüklenmem gerekiyor ,örneğin ışıkta durup hareket etmeye çalıştığımda gaza normal bastığımda araç çok ağır hareket ediyor hızlı bastığımda ise küt diye bir ses geliyor,daha sonra ise normale dönüyor.araçtan bu ses kısacası motordan geliyor,diye tahmin ediyorum, bu sorunum sadece gazla değil benzinle çalıştığı zaman da yapıyor. şanzıman olduğunu tahmin etmiyorum çünkü vites geçişleri normal ve seri , ayrıca  2 ay önce triger takımını değiştirmiştim.acaba bunlar neden olmuş olabilirmi,yardımcı olursanız sevinirim.     

eroz06
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2008, 15:20:35 Gönderen: G60 »

Ynt: BORA AUT HAREKET ETMİYOR
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2008, 14:10:38 »
bendede 2001 auto bora var.bende lpg ile kullanıorum.soguk havalarda araç ilk çalıştırıp hemen yola çıktıgınız zaman işiklarda durmanız gerektiginde araç titremeye başlıyo sanki zorlanıyomuş gibi.ve gaza basıp ilerleme çalıştıgında ilk anda araba hareket etmiyor ve siz haliyle biraz daha gaza bastıgınızda birden kendini fırlatıyor.benim aracımda böyle bşy var.çok ayrıntısını bilmiorum ama bu problem degil.haliyle araç benzine göre üretilmiş.bunu yapması dogal.ama benzine aldıgımda duruşlarda ne titreme yapıo nede kalkışta şahlanma ve dediginiz küt olayı yok.bunun nedeni zanlımca soguk motorun lpg gazına uyum saglayamamasıdır.ben mümkün oldugunca arabamı ısıtıp yola çıkıyorum yada elimle benzine alıyorum.ısındıktan sonra lpg ye geçiyorum

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
    A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
Ynt: Bora Aut Hareket Etmiyor
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2009, 17:30:14 »
Arkadaşlar bizim otomatik boralar hakkatende durduğunuz zaman ilk kalkışlarda zorlanıyor.Oda bence otomatik şanzımanın yağ basıncından kaynaklanıyor.Örneğin kırmızı ışıkta durdunuz,vites d veya 1-2-3 artık hangisinde iseniz ayağınız frende basılı kalınca o boşluğu yeniden kalkışta yapmıyor olması lazım.Fakat durupta vitesi p veya n ye alırsanız,sonra d-1-2-3 den birine aldığınızda boşluk yapar oda yağ basıncından kaynaklanır diye düşünüyırum.arabanın gazda veya benzinde olması çok fazla hissedilir şekilde sürüş konforunu etkilemeiyor.
03.06.2005

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2009, 01:15:46 »
slm arkadaşlar siteye bu gün  üye üye oldum ve otomatik boralarla ilgili sorunu şimdi okudum nereden katıldığınızı bilmiyorum ben adanadan katılıyorum bende de 2002 bora comfort automatik var bir ara bende aynı sorunu yaşadım hemde aynısını adanada avrupa otomatik vitesli arabalara bakan çok süper bir otomatik tamircisi var gittim ve şanzumanın alt hidrolik beyininde kirlenme olduğunu ve basınç pistonlarının rahat çalışamadığını dolyısıyla vites geçişlerinde ve ilk haraket esnasında zorlanma yapyığını söyledi vuruntununda sebebi aynı dedi (bilmem göreniniz varmı bir kalem yada sıgara kalınlığında 3 adet)  ve hidrolik beyini şanzumanın kartelini çıkararak aldı ve ilaçlı bir suda 24 saat beklettikten sonra hava ile iyice temizledi ve yerine taktı 70 tl ye maloldu ve sorun tamamen ortadan kalktı bilgilerinize sunarım saygılarımla...

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2009, 01:24:59 »
mesaj bölümüne ve avatar bölümüne nasıl resim atılıyor bilgi verirmisiniz lütfen...!!!

« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2009, 19:32:13 »
foruma resim ekleme işini burda okuyup yapabilirsiniz

http://www.vwtr.net/forum/sohbet/dosya-indirmeresim-yukleme-t95.0.html

avatarınıza resim eklemek için ise, profilinize girin, profilinizde sol tarafta kimlik bilgisini tıklayın, ordan avatar yukle yazar göz attan resminizi seçip kaydedin

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2009, 13:01:51 »
salosın passi.!!! ayrıca otomatiklerin şanzuman filitrelerinin değiştirilmesinde çok fayda var tabiki bu sırada yağıda değiştirmeyi unutmayın sakın sorun filitrenin aşırı kirlenmesi ve yağ basıncını düşürmesi olabilir arkadaşlar....