Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora Amortisor..  (Okunma sayısı 17728 defa)

Çevrimdışı Aertiezt

• VW TDI
Bora Amortisor..
« : 16 Ekim 2007, 21:05:32 »
Arkadaşlar arabamın ön sol amortisörden gıcırtılı ses geliyor lakalı yollarda giderken.Arka sağ amortisörümde yağını akıttı uzun zaman önce.Tavsiye edebileceğiniz amortisör sistemleri varmı?VW Bora için.Aslında çok inceden indirsem güzel olabilecegini düşündüm ?Fikirlerinizi bekliyorum..

Ynt: Bora Amortisor..
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2007, 21:15:53 »
indirme güzel olabilir...ama dediğin gibi çok az

Çevrimdışı murat hoca

• ÖNCE EMNİYET
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2007, 01:20:47 »
Lucas TWR marka amortisör ile bir arkadaşın borasının amortisörlerini değiştirdik.Sorun aynı yağ akıtmıştı yani ömrü bitmişti şimdilik memnun...

« Yanıtla #3 : 29 Şubat 2008, 21:23:30 »
Arkadaşım Asla helezonları kestirme..Yada yere yapışsın diye kısa amortisör taktırmaya çalışma derim..Görsel olarak hoş dursada teknik açıdan hiç hoş değildir..Aracın tüm yol testleri, manevra ve viraj yetenekleri, ön düzen ve yürür aksamı bunlara uygun olarak tasarlanmıştır..Daha iyi yol tutunacağını sanma..Allah korusun yüksek hızlarda virajlarda ciddi tehlikeler yaşarsın..Amortisörler helezon sınırına göre çalışır haliyle kesilme yapılırsa amortisörün çalışma bantlarını (çalışma sınırlarını) değiştirmiş hatta kısaltmış oluyorsun...Yük dengelerini değiştiriyorsun..

"Sparco" nun orjinal komple süspansiyon setleri haricinde gelişi güzel sanayi işi yaptırma..Yapılacaksa ehil kişiler olduğundan emin ol..Varsın pahalı olsun ama ehliyetine göre olsun..Benden söylemesi..
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2008, 21:27:53 Gönderen: haktas »
***********  FAAVE...HALK  ARABASI...***********

ALMANLAR BMW VE MERCEDESİ SATMAK İÇİN; VOLKSWAGENİ DE  BİNMEK İÇİN YAPARLAR..

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #4 : 29 Şubat 2008, 21:30:33 »
yay kesilince butun özelliği gider.kesilirken oluşan ısıdan dolayı.bilstein marka amortisörü tavsie ederim yarı gazlı yarı yağlı.gıcırtılı ses ile ön taşıyıcıların yağsızlığından

« Yanıtla #5 : 05 Mart 2008, 21:22:37 »
Viraj demir lastiği yapıyor bazen o gıcırtıyı. Arada yağlıyorum ben.

« Yanıtla #6 : 22 Ekim 2008, 20:24:58 »
düşürmek istersen helezon marka 3.5 mm ve 5.5 mm seçenekleri ile spor yaylar var + spor amortisörler var görünüm ve kullanımda harika arkadaşın dedıgi gıbı kesme olaylarına girme altındaki araç şahin degıl bora alıcagın urunelrın fıyatları ıle hemen hemen aynı benım görüsüm

« Yanıtla #7 : 22 Ekim 2008, 22:17:02 »
haktas arkadasım kısa amortisör duymadım spor amartisör duydum bide arkadas eger aracı yere basmak istiosa voglant marka 4,0 cm lik spor yay kullana bilir sorunda yasamaz yol tutusu ile alakalı ama 3,5cm lik yay taktırırsada  spor amartisörde taktırması sart die düşünüorum cünkü 3,5 cm yaya amartisör takmayan arkadaslarımız yay sız haliyle aynı oldugunu sölüo ve yoltutusunda hiç bişi farketmedigini sölemekteler saygılar hatam varsa düzeltin lütfen

« Yanıtla #8 : 22 Ekim 2008, 23:25:12 »
arkadaşım bendede var aynı problem koni helezon yaya aldım 3 cm lik amortisör için çok araştırdım hemde indireyim diyorsan koni alacaksın ayarlı golf 4 amortisörü fiyatı biraz pahalıdır ama ayarlı olması süper

« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2008, 02:40:57 »
selam harkılısn kardesım ayarlı golf 4 iyi ama dedıgın gıbı  fıyat farkı var ben 3.5 apex yay attım 205/45/18 jant attım kumbo lastik attım performanstan cok memnunum ben bu şekilde en sağadan en sol şeride hars diye giriyorum savrulmalarda virajlarda bence cok fark var kendi tercihim biraz sert gibi amortisör filan atsan daha da iyi olur tabi

« Yanıtla #10 : 06 Eylül 2009, 11:44:38 »
Arkadaşlar arabamın ön sol amortisörden gıcırtılı ses geliyor lakalı yollarda giderken.Arka sağ amortisörümde yağını akıttı uzun zaman önce.Tavsiye edebileceğiniz amortisör sistemleri varmı?VW Bora için.Aslında çok inceden indirsem güzel olabilecegini düşündüm ?Fikirlerinizi bekliyorum..
boge marka amortisör orijinal....viraj denge çubuğu lastiğini değiştir ucuzdur...

« Yanıtla #11 : 27 Mart 2011, 23:15:59 »
meraba arkadaşlar benim sol önden bi lokurtu geliyor boradan ön düzenden değiştirmediğim şey kalmadı ses kesilmedi şimdi amortisörden şüpheleniyorum bazen üstten bastırıp esnetince bi süre ses kesiliyo araç bekleme yapınca tekrar ses geliyo bu neden acaba varmı bilen

Çevrimdışı tarihcifss

• BORA 1.6 COMFORTLİNE....
« Yanıtla #12 : 30 Mart 2011, 23:13:03 »
boge fiyatı ne kadar arkadaşlar 4 değiştirsem bana kaça patlar..? özel servislerden düşünüyorum bu arada..
BEŞKAZALI tarihcifss

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #13 : 31 Mart 2011, 09:38:43 »
boge fiyatı ne kadar arkadaşlar 4 değiştirsem bana kaça patlar..? özel servislerden düşünüyorum bu arada..

Aracın fabrika çıkışı amortisörleri bogeler.. Kalitelidir yani
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline