Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: bora almak istiyorum  (Okunma sayısı 28855 defa)

bora almak istiyorum
« : 05 Nisan 2012, 14:07:04 »
arkadaşlar bana boranın en cok tutulanı ve yakıtı hakkında bilgi verir misiniz.almaya kararlıyız ama yakıtı fazla diyenler var(BENZİN&LPG).şimdiden teşekkürler.

Ynt: bora almak istiyorum
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2012, 15:02:56 »
en çok tutulanı comfortline denilendir fakat en full ü highline dır. yakıtı çok çok aşırı değil net bir rakam ben daha bulamadım mevsimden mevsime kullanıştan kullanışa değişiyor. ama uzun yol keyfi bambaşka bir araba. eğer temiz bulursan 110 bg lik dizeli çok güzel diyorlar. ben 1.6 lpg li kullanıyorum . Sana bora hakkında sayfalarca yazı yazabilirim. tecrübem ve yaşadığım olaylar boldur borayla :) bayandan almamaya dikkat et iç döşemesi bej rengi olmasın çok kirleniyor aracın rengini siyah alma elinde bezle hortumla gezersin :) ben beyazını çok seviyorum veya gri sunrooflu olması şartıyla :) döşemelerin temizliğine dikkat et plastik aksamlara iyi bak soyulma vs varmı diye. diğerlerine zaten ekspertize sok değişen boya arıza vs. varmı diye . uzun yıllar kafan rahat binersin masrafı yoksa..
keyifli sürüşler..
This is the best one until we make a better one.......

« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2012, 16:37:39 »
kardes cok sağol özellikle bayandan almamaya dikkat et cok hoşuma gitti :D ama bana yine de 1.6 lpg lilerin yakıtı hakkında detaylı bilgi lazım fiyatlar malum artık yakıtı düşünür olduk :D 91 model golf mk2 var onun üstüne boranın yakıtıyla başa cıkılır mı cok merak ediyorum :D

« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2012, 16:43:23 »
korkutuğun kadar yakmaz merak etme zaten mk2 in varsa şehir içi onu kullan şehir dışı borayı kullanırsın ben bile düşünüyorum öyle bir şey bi tane dizel mk1 alsam boranın yanına diye :) :) sen al bugün normal bir doğan şahin bile yakıyor 30 krş bora da öyle abartılacak kadar çok yakmıyor.

« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2012, 16:44:41 »
hatta beklersen bu pazar yaklaşık 250 km kadar yol yapıcam lpg de bitmek üzere boşaltıp fullücem nekadar yaktığını tespit edip paylaşırım burda.

« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2012, 19:52:05 »
sewinirim kardes saolasın :D

« Yanıtla #6 : 05 Nisan 2012, 20:06:58 »
yanlız bnm yaktığım biraz fazla olabilir agresif kullanıyorum ben passatlara falan kafa tutmaya çalışıom sonra yok efendim çok yakıyo falan diyorum :D siz bana bakmayın bnm tüketimimden düşük olur sizinkiler :D

Çevrimdışı tarihcifss

• BORA 1.6 COMFORTLİNE....
« Yanıtla #7 : 05 Nisan 2012, 20:43:29 »
arkadaşlar bana boranın en cok tutulanı ve yakıtı hakkında bilgi verir misiniz.almaya kararlıyız ama yakıtı fazla diyenler var(BENZİN&LPG).şimdiden teşekkürler.
kesinlikle çok yakıor..konforu eş değer sınıf ve model araclardan iyi..lakin aynı özelliklerdekilerden çok yakıyor... ben 380i görünce yine sinir tavan yaptı yine...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
BEŞKAZALI tarihcifss

« Yanıtla #8 : 05 Nisan 2012, 22:51:39 »
Kış tatilinde memlekete git gel 2000 km yol yaptım 400 lira yaktım. 1.6 16V. Şu an şehir içi yol bilgisayarı ortalamam 8,3 litre.

« Yanıtla #9 : 05 Nisan 2012, 22:56:33 »
bora 1.9 TDI   90 lık  şehiriçi  280 kuruş  yakıyorum    mazotu full den alıyorum   2890 tl
Volkswagen araba degil  yaşam tarzıdır

« Yanıtla #10 : 05 Nisan 2012, 23:06:26 »
En son ölçümümde benimde şehiriçi ve çok az miktar şehir dışı toplam 310 kuruş yakmış.Yalnız çoğunluğu şehiriçiydi.lpg BRC buarada.

« Yanıtla #11 : 05 Nisan 2012, 23:37:44 »
En son ölçümümde benimde şehiriçi ve çok az miktar şehir dışı toplam 310 kuruş yakmış.Yalnız çoğunluğu şehiriçiydi.lpg BRC buarada.
iyimiş yeterli işte benim de o derecededir büyük ihtimal.

Çevrimdışı glowface

• Denizli Gölge Köpek Çiftligi
« Yanıtla #12 : 06 Nisan 2012, 00:01:53 »
Şehir içi 300 , Şehir Dışı 250 Kurus Yakıyor aracım lpg de..1.6 8v aracımın motoru.yakıt cok degil bence.

« Yanıtla #13 : 06 Nisan 2012, 00:19:44 »
iyimiş yeterli işte benim de o derecededir büyük ihtimal.

Son zamlarla birlikte şehiriçi-dışı karma 300 kuruş çok ideal bir rakam dostlar..zaten şuan boraların cogu bu degerlerde yakıyor. bunun altında yakanlarda büyük ihtimal sürüş tarzından olabilir.ben genelde 3000 devirlere kadar vurduruyom arabayı :) heleki kırmızı ışıklarda artistliğine köklüyom bazen :D dayanamıyom napim :)