Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: BORA 2000 COMFORTLİNE KUMANDADAN CAM KALDIRMA SORUNU  (Okunma sayısı 9955 defa)

BORA 2000 COMFORTLİNE KUMANDADAN CAM KALDIRMA SORUNU
« : 29 Aralık 2009, 01:01:13 »
Slm Arkadaşlar Ben aranıza yeni katıldım gerçekten çok güzel bir bilgi paylaşımı yaklaşık 15 gün önce bora aldım 2000 comfortline 1,6 manuel vites
aracımda bazı öğrenmek istediğim sorunlar var bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
1. kumandadan cam kaldırma modülü varmıdır nasıl yapılır.
2.hava filtresi borusu nasıl değişir değişince bilgisayara bağlatmak yada herhengi bir ayar yaptırmak gerekirmi. örneğin kelebek ayarı falan
3.kül tablasında ve çakmaklıkta ışık varmı Yanmıyorsa arızalımı sigortaları nereden bakabilirim.
4.araç kapıları açıldığında ekranda hangi kapının açıldığını gösterirmi (bağaj açıksa gösteriyor diğer kapılar göstermiyor.aceba arızalımıdır. arızalıysa çözümü nedir.)
5. torpito lambası yanmıyor ayrı bir sigorta varmı yoksa ampüldenmi kaynaklı sorun.
6. yol bilgisayarında yakıt yakma oranını nasıl anlarız yada hesaplarız tarif ederseniz sevinirim.
7. yol bilgisayarı hakkında kısaca işlevsel olarak bilgi verirseniz seviniri.
biliyorumki maşallah diyeceksiniz konularla ilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum dediğimgibi 15 gün önce bora sahibi oldum kullanmış olduğum araç hakkında bilgilere ihtiyacım var ilginizden dolayı şimdiden teşekkür ederim.

AYRICA ARACIM HAKKINDA ÇOK FAYDALI BİLGİLERDE BİLMEDİĞİM ÖZELLİKLERİDE BURADAN ÖĞRENMİŞ OLDUM

Ynt: BORA 2000 COMFORTLİNE KUMANDADAN CAM KALDIRMA SORUNU
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2009, 21:19:42 »
aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın siz ve herkes sorularınıza bildiğim kadarıyla şimdilik cevap vereyim benden daha fazla bilen arkadaşlar daha net cevaplar verirler

1-bildiğim kadarıyla kumandadan modül orjinalde yok sonradan taktırabiliyorsunuz ama tavsiye ederler mi bilmem ?

2-bütün parçaları olduğu gibi o da değişir de neden değişmek istiyorsunuz modifiye için filan mı? evetse gerek yok derim değiştiğinizde sadece boruyu bir adaptasyon yaptırmanız gerekmiyor boğaz kelebeği filan olsa temizliğinde söktürürseniz gerekiyor diye biliyorum benim bilgim böyle  :D

3-küllükte ve çakmaklığın etrafında ışık olması lazım yanmıyorsa sigortası atmış olabilir çakmaklık çalışıyor mu? kontrol ediniz çalışmıyorsa 15 amperlik bir sigortası var (çakmaklığın) değiştirinde çalışacaktır ya da içindeki tırnakları açılmışsa şase almıyordur  iletken olmayan bir şeyle tırnakları içine doğru kastırın çalışır (sizin ışık yanmıyorsa muhtemelen sigortasındandır) sigorta paneli pololarda direksiyonun solunda şoför kapısının yanında kalıyor açıp hendiniz kontrol edebilirsiniz kolaykıl olsun diye 15 amper dedim (maviler)

4-pololarda da öyle hangi kapının açık olduğunu göstermez sadece bagaj kapağınız açıksa işaret çıkar araba işareti bagajı açık olarak kırmızı işaret

5-torpido lambası olduğuna eminmisiniz? donanmında yoksa boşuna sigortasınıda aramayın  :D

6-bilgisayarın kendi yazıyor olması lazım diye biliyorum anlık tüketüm değerleri diye

7-bilenler cevap verirler  :D

aracınızın bakımlarını geçirmemenizi tavsiye ederim tekrardan hayırlı uğurlu olsun umarım yardımcı olabilmişimdir
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2009, 23:26:37 »
ilginizden dolay çok teşekkür ederim açıklayıcı bilgi yeterli sanırım sağolun allah cümlemizi kaxzadan beladan korusun inşallah
2-değiştirmek istememin sebebi yırtık olması
tamircinin 65 lira fiyat vermesi (sedece malzeme ücreti işçilik hariç)ve kelebeğinde adaptasyon yapılması gerekir demesi öğrenmek amacı ilke malum tamirci borunun yanında ayar da yapıp para alabilir mantığı bazen güvenemiyorsunuz< mantıklı düşündüğün zaman ayar la alakalı bir şey değil diye düşünüyorum ama ilk defa elektronik bir araç sahibi olunca düşünmeden edemiyorsunuz acemilik deyip usta parası ödemeyelim diye sormuştum.
5- torpitoda lamba var ama henüz incelemedim söküp içine bakmam lazım cumartesi günü söküp bakacağım daha doğrusu aracı tam manasıyla inceleyemedim cam kaldırma kontak anahtarı ile oluyor ama kumandadan olmuyor galiba o kanıya vardım denedim çünki bu gün.
6- bilgisayar kendi yazıyor ama 100 km de 25-30 değer göstermesi kafamı karıştırdı.17-falan 13 falan gösteriyor bazen ortalama değer varmıdır.
ilginizden dolayayı çok teşekkür ederim gerçekten çok güzel bir form bu yapandanda allah razı olsun.
2- bu boruyu kendim alıp değiştirsem her hangi bir sakınca doğururmu onu düşünüyorum.
daha önce 1 ay önce tempra vardı ben neredeyse bütün parçaları kendim değiştiriyordum söküp takmadığım bir motoru kalmıştır. Şimdi bunda beyin sorun çıkarsa diye terertüt ediyorum ufak bir şey için tamirciye gidip 50 lira işçilik vermek mantıklı değil.
daha önce tempranın farlarını kendim söktüm temizledim ve taktım.
sonra yeni far aldım ve gittim dalgınlılkla tamirciye taktırdım. 30 lira işçilik aldı ayrıca birde 10 lira ayar ücreti ödedim anlayacağınız bildiğim bir şey için yada elimden gelen bir şey için okadar para ödemek mantıksız diye düşünüyorum riskli bölgeler tamam olur ama basit se dedim kendim değiştireyim.

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2009, 23:53:47 »
 Yol bilgisayarında sizin baktığınız oran, 100 km de ortalama yakıt tüketimini gösteren kısım olabilir. Silecek kolunun ucundaki butonlara basarak geçiş yapabilirsiniz. Bilgiler arasında, anlık yakıt tüketimi, motorun çalışma süresi, stop ettikten sonra 2 saat içinde sıfırlanır bu süre, yaptığınız km. aynı şekilde 2 saat sonunda sıfırlanır. vb. bilgiler var. Silecek kolunun ucunun, altındaki butona bastığınızda, ekranın bir köşesinde 2 yazar. orda olan bilgiler siz sıfırlamadığınız sürece kalır.
 Golf IV bölümündeki kitapçığı indirebilirsiniz, emin değilim ama yol bilgisayarını anlatımı olabilir.
 Torpido gözündeki lamba, sadece kontak açıkken yanar. O şekilde de deneyebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2010, 14:33:05 Gönderen: SPoRTeXHauST »
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2009, 07:58:22 »
cam kaldırma kontak anahtarı ile olur ama kumandadan olmuyor başka (orjinal olmayan ) bir modül takıyorlar diye biliyorum

hava filtresinin emiş borusu mu yırtık olan servisten orjinal parça alıp kendiniz de değişebilirsiniz eliniz yatkınmış sonuçta bir boru ucu ön ızgaraya geliyor arada hava filtresinin kutusu ile bir tane ek yeri var orada da bir vida vardır kolay gelsin içinden çıkamadığınız yerleri (mesela adaptasyon gerekir mi gerekmez mi) servise telefonla da sorabilirsiniz
SÜRAT FELAKETTİR

« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2010, 14:20:10 »
teşekkür ederim sizlere cevaplarınızdan dolayı gerçekletn aydınlatıcı bilgiler var paylaşmak çok güzel :tamamdir :tamamdir

« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2010, 14:21:30 »
arkadaşlar bora için yakıt önnerisi olan varnmı benzin olarak ne kullanmalıyım
birde lastik havaları ön arka kaç olmalıdır.

« Yanıtla #7 : 02 Ocak 2010, 22:45:26 »
depo kapağının içinde lastik havalarının kaç olması gerektiği yazar
SÜRAT FELAKETTİR