Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bilgisi olan varmı?  (Okunma sayısı 11016 defa)

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
Bilgisi olan varmı?
« : 02 Ağustos 2010, 09:10:42 »
Arkadaşlar dün sis lambasının tesisatını döşerken silecek motorunun yanında korna farkettim (yada ben korna zannettim, ama kornaydı :) ) normalde bizim araçların kornası sol tamponun altında sis lambasının arka tarafında kalıyo. üste koruması oılduğu için sökemedim normal bildiğimiz dit dit kornanın ta kendisi kafama takıldı acaba orjinalmı yoksa sonradanmı takılımış eğer orjinal ise ne işe yarıyo değilse nie taksınlar :) Belkide alarm olabilirmi?
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2010, 11:01:01 Gönderen: vicetuning »

Ynt: Bilgisi olan varmı?
« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2010, 10:25:52 »
Sis lambasının tesisatını döşerken yazmışsınız. Yani araca sis farımı taktırdınız?  ???
Almanlar Mercedes ve Bmw'yi Satmak Volkswagen'i Kullanmak İçin Yaparlar.

Çevrimdışı vicetuning

« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2010, 10:44:49 »
Sis lambasının tesisatını döşerken yazmışsınız. Yani araca sis farımı taktırdınız?  ???
evet hafta sonu bitirdim tesisatı. Sis farını alalı 6-7 ay olmuştu tesisatını yapmak yeni nasip oldu :)

« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2010, 12:06:27 »
Hmm.Hayırlı Olsun.Güle güle yak  ;D Tesisatı nereye bağladın ? Hangi düğmeye ? Birde sis farı için ayrı bir sigorta koydunmu ?  :tamamdir

Çevrimdışı vicetuning

« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2010, 13:02:50 »
sağolsın. tesisatı baştan çektim sis farlı far anahtarı almıştım orjinal alperden ona bağladım evet röle ile akü arasına sigorta koydum.

Çevrimdışı baytug

• musaBora
« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2010, 15:14:36 »
gecen baska bı yerde de bunun konusu olmustu vice .. bu sılecek motorunun altındakı boranın orjınal alarmıdır.. senın kı aktıfmı bılmıyorum ama .. bende oteden berı oyle oldugunu bılıyorum...
http://

Çevrimdışı vicetuning

« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2010, 15:45:39 »
gecen baska bı yerde de bunun konusu olmustu vice .. bu sılecek motorunun altındakı boranın orjınal alarmıdır.. senın kı aktıfmı bılmıyorum ama .. bende oteden berı oyle oldugunu bılıyorum...
anladım sağolasın aktiftir herhalde arabayı yeni alınca bi çalmıştı ondan sonra hiç çalmadı bi denemek lazım  aslında

« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2010, 16:27:17 »
Peki sadece sisleri yakabiliyomusun? Ya da park lambalarıyla sisleri yakabiliyomusun? Yoksa illa farlar yanınca mı yanıyor ? Bir de bu sisleri kaça aldın? Far anahtarını kaça aldın ?  :saygılar

Çevrimdışı vicetuning

« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2010, 09:07:30 »
sadece sisleri yakabiliyorum zaten orjinalinde farları açmadan sisleri açamıyodun bunda parklarla sisleri açabiliyosun yani parkta 1. kademe çekince ön sis 2. kademe çekince arka sisler yanıyor. Sisleri hepsiburadadan 75 TL'ye aldım ama çok narin sadece plastik kısmnı kullandım Hella Micro De sis Farı aldım mercekli 150 TL'ye eskisinin sislerini çıkarıp bunları taktım. Sisli far anahtarınıda orjinal çıkma aldım onun fiyatını söylemiyeyim ama 50 - 60 TL'den başlıyo. Sonuç olarak süper kısa farlar kadar aydınlatma yapabiliyor :D

Çevrimdışı vicetuning

« Yanıtla #9 : 04 Ağustos 2010, 07:58:03 »
dün denedim alarmı devredemi diye. Arabanın içne bindim kumandadan kapıları kilitledim alarm ışığı devreye girdi anahtarı kontağı taktım kontağı açtım sanki kumandanın açma tuşuna bidaha basmış gibi alarm devreden çıktı başka hiç birşey olmadı norm alde alarm ötmesi gerekmiyomuydu?

« Yanıtla #10 : 04 Ağustos 2010, 16:09:26 »
Senin yaptığını denemedim.Belkide çalması gerekiyordu.Ben arabayı kumandadan kilitliyorum.Şöför kapısındaki kırmızı ışık yanıp sönmeye başlıyor.Arka bagaj kapağına gidiyorum.Anahatarı bagaj kapağından sokuyorum.Bütün kapıları birde bagajı anahtarla manuel olarak açıyorum.Bagaj kapağını kaldırınca direk alarm devreye giriyor.Sen benim yaptığımı bi dene.Çalmazsa alarmda sorun olabilir  :saygılar

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #11 : 04 Ağustos 2010, 18:16:51 »
kumandadan kilitleyip, anahtarı kontağa sokup çevirdiğinde ötmesi lazım.  ;)

Çevrimdışı vicetuning

« Yanıtla #12 : 05 Ağustos 2010, 08:01:00 »
Senin yaptığını denemedim.Belkide çalması gerekiyordu.Ben arabayı kumandadan kilitliyorum.Şöför kapısındaki kırmızı ışık yanıp sönmeye başlıyor.Arka bagaj kapağına gidiyorum.Anahatarı bagaj kapağından sokuyorum.Bütün kapıları birde bagajı anahtarla manuel olarak açıyorum.Bagaj kapağını kaldırınca direk alarm devreye giriyor.Sen benim yaptığımı bi dene.Çalmazsa alarmda sorun olabilir  :saygılar
bide öyle deneyeyim bakalım inşallah olur

Çevrimdışı vicetuning

« Yanıtla #13 : 05 Ağustos 2010, 08:02:18 »
kumandadan kilitleyip, anahtarı kontağa sokup çevirdiğinde ötmesi lazım.  ;)
bende öyle yaptım ama anahtarı kontağa soktuğum zaman sadece sanki düğmeye ikince kez basmış gibi alarm devreden çıkıyo okdar... :(