Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: hız limit ayarı  (Okunma sayısı 4801 defa)

hız limit ayarı
« : 15 Şubat 2010, 18:06:37 »
slm arkadaşlar.türkiye ye gelen araçlarda belli bir hızı geçmemesi için limit konuluyor mu.
ben böyle bir duyum aldım.benim bora 90 ile giderken 30 devri geçiyor.arkadaşımın polo 20 devirde oluyor.
acaba bu bir problem belirtisimi.
bir de aracı çalıştırınca hararet ne zaman 90 a gelmeli.benimki 10 km  gidince anca 90 a geliyor.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: hız limit ayarı
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2010, 19:12:11 »
Devir hız ilişkisi şanzuman dişlileriyle alakalıdır. Her model otomobilin de dişli oranlarıda farklıdır.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #2 : 15 Şubat 2010, 19:33:00 »
böyle bi şey olduğunu sanmıyorum.....yani hız limiti felan ....
dediğin ile ilgili aklıma gelenler...
bi kere senin araç bora (yazmamışın ama) pola ile karşılaştırma ...zira polo boraya göre hem daha hafif bi araç hemde motor farklı bi motor var torku farklı beygir gücü farklı şanzımanı farklı...bunlar etkiler polo boradan daha çabuk hızlanır yani gayet doğal....
vites değişiklerini düşük devirlerde yapıyorsan buda etkiler zor toparlar ....
bütün bunların yanında aracın bakım konusunda da eksikliği olabilir .... bujiler ...filtreler...yağ .... boğaz kelebeği...kullanılan benzin...hepsi perfonmansı etkiler sonuçta....
hararet konusunda geç ısınma ve seyir halinde hararette yaşanan dalgalanma benim araçta da var maveric in önerisi üzerine servise danıştım onlarda aynı şeyi söyledi termostat ... müşür ....baktıracam bakalım ne olacak...
bunların hepsi bi fikir sonuçta ...
ehline danışmak lazım.....
saygılar sevgiler kazasız belasız sürüşler dileğimle

« Yanıtla #3 : 03 Mart 2010, 20:54:32 »
bende 1.9tdi var ve 100km hizda devir 2000 sabittir. eger aracin dizel ise hararetin 90 gelmesi icin biraz yol katetmen gerek.ma diyorsanki cabucak hararet yukselsin ozaman ön izgaranin önüne onu kapatacak sekilde bir sey koyabilirsin boylece soguk havanin radyatöre girmesini onlersin :) turkiyede görürdüm hep kamyoncular yapardi