Gönderen Konu: Bagaj kapağı ve Yol bilgisayarı.  (Okunma sayısı 3394 defa)

Çevrimdışı Alpha

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Bora
Bagaj kapağı ve Yol bilgisayarı.
« : 22 Şubat 2015, 23:43:30 »
Arkadaşlar merhaba yine ben. Şansızlıklar diz boyu oldu sorunlar bitmek bilmiyor.

1.sorun(BORA)

Bugun arabaya indim bagajdan birşeler aldım ve kapadım sonrasında açamadım.Bagaj açma tuşuna basılmıyor sert durumda kaldı anahtar ile açmayı başardık ve hemen döşemeyi söküp tırnakta kırma varmı diye baktık ama herhangibi sorun göremedik. Bagaj açma switch söketini söküp tornavida yardımıyla çalıştırdık ve arkadaşım açma switch inde sorun olduğunu söyledi hafta sonu olduğundna ve bu hafta işlerden dolayı baktıramıycağımdan sanayiye götürüp sizlere sormak istedim. Böyle bir olayla karşılaşan varmı acaba.

2.sorun

Bagaj olayından sonra arabaya binip biyerlere gittik yolda yol bilgisayarının ışığının cansız yanıp tekrar yandıgını ve bunun sureklı tekrarladıgını gordum yol boyunca bagajı sokmeden once böyle birşey olmamıştı acaba bir sorun mu oldu yoksa o anamı denk geldi bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

Çevrimdışı drn

• Profili Görüntüle
Ynt: Bagaj kapağı ve Yol bilgisayarı.
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2015, 06:04:00 »
Geçmiş olsun inş. Kolay yollu atlatirsin bagaj kapağı benim de kapalı kalmıştı benimki çok basit bi işlemi var si bu bagaj kapağının içinde 3 4 cm gibi bi yay var o atmış hızlı kapatmalardan dolayı olsa gerek kolay bi işlem.ama kaportaviya gittik kilit kısmını tamamen soktu çünkü insanin parmakları girmiyor tornavida ile uğrasa uğrasa taktik düzelti adam para bile almamıştı inş. Sizin de bu şekilde denir

Bemim aracin yol bilgisayarida aicak soguk fark etmiyor soluyor dwrece okunuyor anlil tuketimi okuyamiyorum xogu zaman ama kendi kensi ne de duzeliuor boyle olunca ben de kullanmaya devam esiyorum bagaj kapagi ile bi alakasinin oldugunu zannetmiyorum gwcmis olsun

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2015, 08:46:05 »
yol bilgisayarındaki sıkıntı söylenildiği gibi panelin kendisinden kaynaklı bir sorun. özellikle yazın çok sıcaklarında sıkça yaptığını okuyoruz. şeytan kulağına kurşun bende yok bu sorun ama her golf4-bora-passat b5'in yaşayacağı bir olay. sonraki nesillerde rast gelmedim. belki daha yeni olduklarındandır bilinmez.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı Alpha

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2015, 17:42:57 »
teşekkürler yorumlarınız için. Bugün yol bilgisayarında sorunla karşılaşmadım o anlık bir olay gibi geldi bagajda arada açılıyo arada kapanıyo. anahtarla açınca tekrar kapayınca 1 2 kere çalışıyo sonra tekrar çalışmamaya başlıyo müsait bir zamanda gidip baktırmayı düşünüyorum artık.

Çevrimdışı wakantanka

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Otm. Bora 1.6
« Yanıtla #4 : 30 Nisan 2015, 10:25:54 »
merhabalar bagaj kapaği bende de aynı sorunu vermişti yeni switch alıp değiştirdim sanayide, switch i zor buldum adam şöyle bir bakıp 60 TL dedi artık 4-5 dükkan gezipte bulamayınca mecbur aldım, ancak aldığım orjinal olmadığından kapak düğmesine basıp bıraktıktan biraz sonra açılıyor, eski haline alışık olunca başlarda garipsedim... yol bilgisayarı içinde umarım ciddi bir sorununuz yoktur...

Çevrimdışı Alpha

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Mayıs 2015, 12:13:27 »
Sanayide ki ustam bagaj acma butonunu söküp tamir etti sorun çözüldü. Yol bilgisayarındaki sorunda kendiliğinden halloldu daha yapmadı aynı sorunu.