Gönderen Konu: Arkadaşlar boramı oktavia mı  (Okunma sayısı 3764 defa)

Çevrimdışı kayafth

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar boramı oktavia mı
« : 25 Aralık 2012, 10:58:55 »
Aekadaşlar herkese selamlar arkadaşım 2003 bora ve 2004 model skoda oktavia arasında gidip geliyor.Kullanıcı olaaraak sizce hangisi neden?

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: Arkadaşlar boramı oktavia mı
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2012, 11:26:15 »
platform olarak zaten birebir aynı araçlar. donanım anlamında aynı paraya octavia daha fazla donanım sunuyor. malzeme kalitesi anlamında ise bora octavia'dan daha yüksek. görünüş olarak bora daha şık duruyor.

2004 octavia ile 2003 boranın fiyatları aynı ise ya boranın fiyatının düşük ya da octavianın fiyatının yüksek olması lazım. aynı fiyatta olması beklenmez normal şartlarda. aynı temizlikteki bir bora octavia ya göre kafadan 2-3 bin yüksek fiyatlı olması beklenir. renk, donanım, değişen boya vs durumu bu pergeli daha da açabilir.

bence şu bence bu denecek bir kıyaslama değil sonuçta. octavia çok güzel bir araç. ama bir bora ile kafa kafaya kıyaslama yapmak pek mümkün değil. tercih binecek olanındır.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı orhan yılmaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2012, 11:26:48 »
2003 bora .marka markadır

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Aralık 2012, 12:10:47 »
Donanım olarak Octi daha iyidir diye tahmin ediyorum fakat platform olarak aynı araçlar. Kapıları bile aynıdır dikkat edildiği zaman. Hangisinin donanımı daha fazla, temiz ve ucuz ise ben onu tercih ederim.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #4 : 25 Aralık 2012, 12:18:49 »
Platform olarak tolganın dediği gibi aynı platform burda detaylar tercih sebebidir çoğu malzeme aynı olsada inceleyince Malzeme kalitesi olarak Bora bir adım onde keza tasarım olarakta bence octaviadan daha güzel.Donanım olarak Bora Trendline yada Primeline değilse Octinin donanımı ne olursa olsun bora alırım. ne kadar benzer araçlarda olsa birde marka değeri var ...çoğu parçalar audi ile ortak evet ama birde kaputun üzerindeki amblem var,

marka imajı olarak,

Audi  Vw den

Vw de Skodadan

her zaman öndedir tercihlerde bu yönde olur.

« Son Düzenleme: 25 Aralık 2012, 12:20:12 Gönderen: rene »