Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: arbanın kalkış problemi  (Okunma sayısı 13505 defa)

arbanın kalkış problemi
« : 03 Eylül 2007, 22:22:52 »
 8) selam arkadaşlar bende 2000 model 1.6 bora var araba kalkışta çok ağır sizde aynı sorunu yaşıyormusunuz hangi parçalarda oynama yaparak daha hızlı kalkış yapabilirim

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
Ynt: arbanın kalkış problemi
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2007, 22:25:17 »
jantların orjinalmi?

« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2007, 22:34:18 »
evet 16 inc

Çevrimdışı mcsahan

« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2007, 22:45:29 »
tam olarak sıkıntı nedir. titreme gibimi? sportif açıdan diyorsan, deli bir kalkış beklemen pek doğru olmaz. en nihayetinde 1,6 8v orta sınıf sedan bir araçtır.

« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2007, 22:50:35 »
hiç bir sorun yok sadece ağır şahinleri geçemiyor 100 den sonra kopuyor

Çevrimdışı mcsahan

« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2007, 22:55:24 »
kavramada sıkıntı oolabilir,baskını bi kontrol ettir. bu arada aracını rtesimleriyle otomobilim bölümünde ve kendini sohbet bölümünde tanıtabilirsin. iyi forumlar

« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2007, 23:02:16 »
sagol bilgiler için teşekkür ederim

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2007, 04:55:21 »
Kat iptali varmı arabada? Birde sanırım bujiler - hava filtresi baktırmanda fayda var. Bilgisayara bağlatıp herhangi bir sensör hatası varmı inceleyebilirsin eğer sensör hatası var ise araban gaz yemez doğal olarak hantallaşır .

Çevrimdışı Aertiezt

• VW TDI
« Yanıtla #8 : 08 Eylül 2007, 10:10:27 »
Arkadaşım benzer bir problemi abimin Golf 4 te yaşadık.Hava filtresine bağlı birşey değiştirdiler düzeldi ismini sorma bende bilmiyorum havayı ayarlıyormuş.Yüksek hızlardada hantallaşıyordu araba değişince tutamamaya başladık.

« Yanıtla #9 : 08 Eylül 2007, 15:33:44 »
benim arabada 1.6 bora otomatik benimde arabada hantal kalıyordu benimkisi lpgli ayar bozukluğu vardı ben ayar yaptırdım simdi cnavar gibi gidiyor tbi bende ateşlemede var ama dediğim gibi onceleri gitmiyordu yinede sen bir cozum bulursan bize heber verirsen sevinirim bu arada cekmemesi bujilerin ve hava filtresinin temizliğinede bağlı birde kelebek ayarına baktır temizlet duzelir

Çevrimdışı cudemircioglu

• cudemircioglu
« Yanıtla #10 : 17 Eylül 2007, 15:09:08 »
hava filtresi ve bujilerde sıkıntı olabilir

« Yanıtla #11 : 18 Eylül 2007, 20:08:34 »
bencede baskılarına bi baktır muhtemelen orda bir sorun wardır

« Yanıtla #12 : 29 Şubat 2008, 22:08:33 »
Sorunun hantal kalkış ise arkadaşların dediği gibi hava filtresi ve bujiler ilk sorgulanacak zanlılardır..:))

Ama titreme ise sorun debriyaj seti ile ilgilidir derim..Bazı VW kullanıcıları baskıyı ve bilyayı değiştirmeden sadece balata değişimi yapıyorlar..40 ytl ye işi çözüyorlar..Ve ilk karşılaştıkları titreşimli kalkış...

Bir de galericiler satılacak araçlara böyle yapıp "abi debriyajı sıfır" diye yuttururlar..

Kalktıktan sonra fark kalmaz...Bir de yoğun trafikte bezdirir insanı..Stop edecekmiş gibi olur ama etmez..
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2008, 22:10:28 Gönderen: haktas »
***********  FAAVE...HALK  ARABASI...***********

ALMANLAR BMW VE MERCEDESİ SATMAK İÇİN; VOLKSWAGENİ DE  BİNMEK İÇİN YAPARLAR..

« Yanıtla #13 : 27 Haziran 2009, 22:51:51 »
beyler 6 adet bora sahibi ile konustum bende bu konudan muzdaripim.ancak herkes ortak noktad birleşti.1.6 motor kasası için yetersiz.özellikle şehir içinde.tabi lpg araçları baz alarak söylüyorum.ama vites büyüdükçede açılıyor araç.birde yaptığım araştırmalar 8v lik araçlar.tabi alakası var mı bilemem.saygılar.