Gönderen Konu: otomatik borası olanlar yardım.  (Okunma sayısı 11402 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: otomatik borası olanlar yardım.
« Yanıtla #14 : 16 Ağustos 2010, 01:23:28 »
Arakadaşım jettası var. Onda araç çalışınca yeşil frene bas işereti çıkıyor basmayınca p den d ye zaten alamıyorsun kilitli. Fren tam basıkken debriyaj görevi yapıyor ki zaten "boş" demek. Bahsettiğin bu ise arıza değil çok doğal. Hatta frene basılmadan p den d ye almak zaman içerisinde şanzımanın kavrama elemanlarını bitirecektir.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı fatih_et

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 30 Eylül 2010, 22:51:36 »
bende de sadece sabahları 2 sn gecikme oluyo,
daha sonra geçiyo, öğleden sonra veya akşam olmadı hiç, soğuktandır

Çevrimdışı xjandarmax

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Kasım 2010, 03:11:20 »
bir seyi cok merak ettim benim aracim 233000 km de (74000 km sanzuman komple degisti garanti kapsaminda) fabrikasyon hatasi dediler..neyse 233000-74000=159000 km yol yapmis bir sanzumanin yagini hic degismedim.servise sordum yag kacirma vs bir durum yoksa degismiyormus.öte yandan burada bulunan bir cok arkadas sanzuman yagini degistirmis..ben cikamadim bu isin icinden buyrun siz cikin.almanyadaki servisler yag degistirmek gereksiz diyor tr millet habire sanzumanin yagini degistiriyor...

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Kasım 2010, 03:13:46 »
Benim 2004 vw bora pasific otomatik aracım var.Aracımla ilgili sorum olacak. bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
Aracımı ilk çalıştırdığımda(motor soğukkun) aracı D konumuna aldığımda araç boştaymış gibi davranıyor. yani şanzıman doldurmuyor ve araç ileri gitmek istemiyor. nezaman ayağımı frenden çekersem veya N'ye alıp tekrar D'ye atarsam doldurma yapıyor ve araç ileri gitmek istiyor. Bu durumu yalnızca araç ilk çalıştığında yapıyor. Bunun haricinde olmuyor. Sanzımanımla alakalı bir problemim yok. vites geçişleri gayet güzel hissettirmiyor.
Bilgi sahibi olanlara sormak istediğim;
Otomatik boraların hepsi böyle midir? yoksa bu bir arıza mıdır.

sogukken diyorsun dikkat et ? ya henuz pompalanmami$ ve zorlaniyor ui uzun surmez ve her arac icin gecerlidir belli bi zaman sonra.. her$eyden once ayak frende degilse ve sürücü surekli bir$ekilde ileri geri farketmez nereye takiyorsa artik HATA eder. bu VW Bora'nin degil kullanici hatasidir tedbir alma bakimindan belirttim bunu.. bunun ba$ka sebepleride olabilir ama doldurmuyorsa hic tepki vermiyorsa belli bikac saniye sonra veriyorsa pompayla alakali durum olmasi muhtemel yani. bu cok buyuk sorun degil enazindan $anzimanin geneliyle alakali degildir in$allah....

yine uzun vadeli kullanmak acisindan arac stop etmeden evvel ayak frende olur elfreni cekilir en SON P park konumuna getirilir ve stop edilir arac.. bunun mantigi basittir. bazilari d veya rde bile birakiyor ee vites iste kaymaz vs $eklinde.tamamen hata ediyorlar. butun aracin yuku di$lilere biniyor siralamayi acikladigim sekilde yapmazsaniz cunki arac viteste bu manuel icinde gecerli. once balatalara binsin sonra tedbir amacli P konumuna gecsin olacaksa oyle olsun yani... triptonic motomatiklerde ozellikle dikkat edilmeli cuniki pompa haala yaglamaya devam ediyor ! buda pompanin omrunu kisaltiyor. otomatik vites araciniz hafif meyilli yerde gaz vermeden kalki$ kismen ama kesinlikle geri kaymamasi gerekiyor bunu yapmiyorsa pompada sorun vardir...

tüm bu boyle iken cali$tirirkende otomatik triptonick cift hatta belkide cift kavramali dsg bile olabilir daha buyuk hatalara neden olmasi cok yuksek cunki beyin yani bi ri$lemci var komut veren ..siz stop ederken yanli$ konumda birkairsaniz ve zorlarsaniz veyyahutta frene basmadan  konum degi$tirirseniz araciniz malesef sizin yuzunuzden bozulacaktir.

servis kitabinizdada yazmasi gerekir ve servisinizinde kesinlikle demesi lazim benimkisi 2 buyuk kopntrolde hatirlatirdi filtresi ile birlikte. ilave degil komple degi$ir otomatikler.