Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: arabam çekmiyor  (Okunma sayısı 13655 defa)

arabam çekmiyor
« : 25 Nisan 2014, 12:47:52 »
Arkadaşlar ikinci seferdir arabam çekmemeye başladı. Geçen gün biraz dolaştım bi sorun yoktu tam eve gelirken yokuş yukarı daha önce 2. viteste çıktığım yolu 1.viteste bile çok zorladı. Hatta arada motorun alt kısmından pap pat diye sanki yanmamış gaz atıyor gibi anlamadığım sesler geldi. Ama bu ikinci sefer oldu ertesi gün hiçbişey yok gibi devam. acaba sorun nedir?

Ynt:
« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2014, 14:39:26 »
Ayni durum bazen bendede oluyor bobin kablolar yeni cok sik yapmadigi icin takmiyorum ama bazem gunde iki kez yapiyor takipteyim.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ynt: Ynt: arabam çekmiyor
« Yanıtla #2 : 26 Nisan 2014, 23:59:27 »
Bunun sebebini bilen veya tahmin eden yokmu acaba ustalardan...

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: arabam çekmiyor
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2014, 00:27:55 »
arıza ışığı yanıyor mu? yanıyorsa eğer sinyal gibi yanıp yanıp sönüyor mu?

Ynt:
« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2014, 09:28:44 »
Bende oyle bi isik yok yada ben rastlamadim polo 6n arac.

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2014, 11:15:38 »
Polo 6n yerine acsaniz ya konuyu o zaman daha cabuk yanit bulursunuz

Ynt:
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2014, 12:13:59 »
Yok konuyu ben acmadim sadece konu bizede belki isik tutabilir belki diye sordum.

« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2014, 12:57:38 »
arkadaşlar aracım çekmiyor çok ucu açık bir kavram. aracın markası modeli nedir? benzinde mi yapıyor lpgde mi, yoksa araç dizel mi? motor seçeneği nedir? arıza ışığı yanıyor mu, yanıp yanıp sönüyor mu? çekmiyor derken eskiden çekiyordu da artık çekmiyor mu? ya da aynı arabadan başkasında var onun ki çok daha iyi mi gidiyor? devir artıyor ama araba mı gitmiyor?

Yani bu başım ağrıyor demek gibi bişey.Baş ağrısı nasıl her hastalığın başlıca semptomuysa, çekişten düşmesi de araç için aynı durumdur :)

Ynt:
« Yanıtla #8 : 27 Nisan 2014, 14:40:05 »
Ben sanirim benim sorunumu buldum bu olay hep ilk benzinden gaza geciste oluyor zaten benzin enjektorlerimde iseme vardi bu yuzden role takili      sanirim benzin ile gazi ilk kesme aninda cok az karistiriyor 1 dakika sonra hersey normale donuyor cokta onemli degil benim icin.

« Yanıtla #9 : 27 Nisan 2014, 15:03:38 »
benzin enjektörü ile lpg enjektörü aynı anda işeme yaparsa o iş piston eritmeye kadar gider yanlız.

iyi bir mekanikçi ve lpg ustası aynı anda bakması lazım

Ynt:
« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2014, 15:29:30 »
Bakildi suan sikinti yok lpg devreye girdigi anda benzin tamamen son buluyor.

« Yanıtla #11 : 27 Nisan 2014, 17:00:38 »
Arabam Bora 1.6 Akl motor benzin+lpg li ariza yaptigi zaman hem benzinde hem lpg de cekmiyor. Ama bu surekli olmuyor. Arada sirada oluyor ve 1. Viteste bile stop edecek gibi oluyor. Arac biraz bekleyince normale donuyor.

« Yanıtla #12 : 28 Nisan 2014, 23:40:16 »
yukarıda sormuştum, bunu yaptığında arıza ışığı yanıyor mu, yanıyorsa yanıp sönüyor mu? rölantide sapıtma, arabada zangır zangır sallanma var mı? akışmetre, boğaz kelebeği temizliği en son ne zaman yapıldı? bobinler bujiler ne zaman değişti? araç en son ne zaman senteye getirildi, yani trigeri kontrol edildi? kaç kilometrede şuan? katalitiğe müdahelede bulunuldu mu? sabah geç çalışma var mı? (krank sensörü ihtimali)

ve en önemlisi hiç cihaza bağlanıp hata kodu okundu mu?

gerçekten yardımcı olmak isterim ama konuyu açmanız lazım biraz :)

« Yanıtla #13 : 28 Nisan 2014, 23:58:19 »
Araba yaklasik 1.5 senedir bende aldigimda agir bakimlari yeni yapildi dediler.156000 de aldim simdi 170000 de. Yaklasik 3 ay once debriyaj balatasi degisti. Ondan sonra bilgisayara baglanmadi. Hic bi uyari lambasi yanmiyor