Gönderen Konu: Ampul Konusunda Yardım  (Okunma sayısı 23385 defa)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ampul Konusunda Yardım
« Yanıtla #28 : 04 Mart 2008, 00:30:30 »
serci dostum şöyle söyleyim ben sana bizim araçların far tesisatı 55wlık ampüle göre dizayn edilmiştir 100wlık bi ampül fazla gerilim çeker ve sonucunda kablolar aşırı ısınmayla birlikte üzerindeki tabaka erir ve kablo çıplak kalır ve farkedilmezse sonrasını ben söylemeyeyim. ayrıca bu fazla akım elektrik tesisatına zarar verir başka yerlerden arıza çıkartabilir. önümü göremiyom demişsin bu boranın far sorunu herkeste böyle farın yapısından kaynaklanıyor. bende bu farın içine nasıl toz giriyo hayret ediyorum farın arka kısmındaki kapaklarımı çıkartıyolar acaba?
« Son Düzenleme: 08 Mart 2008, 00:50:46 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 04 Mart 2008, 00:40:11 »
  Isınmaya başladıgında sigorta atar ama Birol haklı, Allah korusun herturlu şeyi dusunmek lazım, bu arada sadece kablolar değil farın yapısında kullanılan malzemede 100 watt ısısından etkilenebilir...

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 04 Mart 2008, 00:59:58 »
Eralp doğru söylüyor normalde atması lazım sigortanın. benim gördüğüm bazen sigorta atmaması için büyük sigorta takıyorlar bu seferde çekilen fazla akım başka yerlere zarar veriyor bunu asla yapmayın bu 55w sarı beyaz tüm holojen için geçerli.
« Son Düzenleme: 15 Mart 2008, 16:32:05 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı UuR!

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 21 Mart 2008, 14:12:32 »
ArkadaşLar Aynı Sorun Bende de vaR..Ön Farlarda İçeriden Ve Dışarıdan Sarı LekeLer oLustu..TemizLenmiyor...YorumLarıda Okudum aMa Bi yerden sonra anlamadım :) philips diamond visiondan (5000k) aLsam benm sorunumda hal olur mu ? Xenon aLmaya da gucum yetmıo su an..İnternette Araştrdım Angel Eyes Far KitLeri 500 ytL civarında idi..Bu dediğiniz gibi philips diamond visiondan (5000k) aLsam cozume ulasırmıyım...?

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 21 Mart 2008, 14:19:23 »
ArkadaşLar Aynı Sorun Bende de vaR..Ön Farlarda İçeriden Ve Dışarıdan Sarı LekeLer oLustu..TemizLenmiyor...YorumLarıda Okudum aMa Bi yerden sonra anlamadım :) philips diamond visiondan (5000k) aLsam benm sorunumda hal olur mu ? Xenon aLmaya da gucum yetmıo su an..İnternette Araştrdım Angel Eyes Far KitLeri 500 ytL civarında idi..Bu dediğiniz gibi philips diamond visiondan (5000k) aLsam cozume ulasırmıyım...?

Üzgunum dostum istersen philips değil en kalitelisini al yinede camlarını temizliyemedikten sonra fark yaratmaz,   yukarda bi örnek vermiştim, aracının içinde oldugunu düşün ve ön camın çamur içinde dısarıyı göremiyosun, sen şimdi çıkıp ön camınımı silersin yoksa gözlerinden süphelenip, gidip göz ameliyatımı olursun...? Durum bu benzetmeye cok uygun... O cam temizlenmediği surece içeriye ne tur ampul takarsan tak görusu olumsuz etki devam edecektir....

Aramıza Hoşgeldin, İyi Forumlar

Çevrimdışı UuR!

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 21 Mart 2008, 14:25:14 »
SaoLasın...

Servise Sorduk Bu Durumu Servis Bize dedi Komple far kiti deişecek dedi..

Far Kitine 700 ytL dediLer...

Xenon Araştırdım Almama İmkan yoq..AngeL Eyes farLara baktım onLarda da Sadece gorunum vaR...O kadar para vermeye gerek yok AngeL Eyes FarLara..Burada da okudum  AmpüL Takılmasını ama dediğinde Doğru Camlar TemizLenmden Çözüm oLmaz..

Bilgin İçin TeşekkürLer

Çevrimdışı TURKER

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 11 Ağustos 2009, 19:25:48 »
arkadaşlar rastgele bi beyaz ampul flnda alıp takmayın bnm boramın üstünde beyaz ampuller vardı adiğmiş bnde söktürüp osram %30artırılmış normal ampullerden takırdım şimdilik iği bakalım dandik ampuller far kolunu ve sigarta kutusunuda eritiyomuş o yüzden dikkat!!! :tamamdir

Çevrimdışı iLker34

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 12 Ağustos 2009, 17:36:09 »
Arkadaşında dediği gibi en iyi beyaz ampul dahi yağmurlu havada işe yaramıyor cok yoruluyosun, phlipsleri denedim 100 tlye taktırdım 11 ay 2008 de , memnun kalmadım farları pasta cilayla sildirdikten sonra biraz açılma oldu şimdi orjinal sarıları taktım cok iyi denmez ama beyaz ampülden cok  daha iyi, Boranın far sorunu okuduğum yazılara göre iyi marka xenonla halledilebilir...

Çevrimdışı Emre Can

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 12 Ağustos 2009, 19:19:18 »
phılıps xenon star adlı bir far var.100 wattlık.H4.çok iyi aydnlatıyodu.xenon'a çok yakın.ona da bir bak.güzel bir far. :tamamdir
Almanlar Mercedes ve Bmw'yi Satmak Volkswagen'i Kullanmak İçin Yaparlar.

Çevrimdışı ghost42

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 15 Ağustos 2009, 18:33:59 »
100 TL ye farları hiç açtırmadan temizletebilirsin. Sıfırından hiçbir farkı olmaz orjinal farını kullanmış olursun.

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 16 Ağustos 2009, 12:24:18 »
vay anasına  be e ne  farmış ama   adam hala  yok  100  w  yok  osram  yok  bostram  ya  şu  camları  bi  temizletin hele
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı mustafa23

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 18 Ağustos 2009, 18:10:57 »
ben geçenlerde zımpara yaptırdım harika oldu. ancak bu çözüm geçicidir. eğer yaptırırsan bilen birine yaptır.

Çevrimdışı quarezma999

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 28 Ağustos 2009, 04:38:30 »
arkadaşlar benim de aracımın farı kirlendi ışığı dağıtıyo,aydınlatması iyi değil, taktığım ampullerin üzerinde 65-60 yazıyo .bi de 75 -70 yazan ampul var aralarındaki farkı bile varmı ? 75-70 yazan ampuller daha mı iyi aydınlatıyor acaba

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 07 Eylül 2009, 22:10:40 »
beyler farlar kirlenmişse bunu ampulle çözemessiniz.boranın farlarını en iyi aydınlatan ampül orjinal sarı ampülleri.bende beyaz 5000k osram var.görüş açım düştü.şu an idare ediyorum bazen uzunları açıp gidiyorum.ampüller bitince kit takmayı düşünüyorum.180 200 tl civarlarında kitler var.ayrıca 100w kaldırmaz aracı yakarsınız allah korusun.55 w kullanın.ama dediğim gibi beyaz ampül tam tersi etki gösterir görüş açın düşer.