Gönderen Konu: Ampul Konusunda Yardım  (Okunma sayısı 23400 defa)

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
Ynt: Ampul Konusunda Yardım
« Yanıtla #14 : 03 Mart 2008, 19:33:38 »
Bilgi için çok sağol abi.Bugün fiyat araştırdım 90 YTL dedi diamond için

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 03 Mart 2008, 19:42:40 »
  Farlarını söküp temizlettir, far ampullerinide hafif bir nemli bezle sil ve kurut , sarı iken sıkıntı varsa cool blue olarak adlandırılan ampullerde daha fazla görme zorluğu çekiceksin, Standart sarı ampul kullanman en iyisi, eger genede değiştiricem diyosan, gerçi farları açıp temizleyince ihtiyacın kalmayacak(6n2 lerde acayip sorundur far kirlenmesi) aynı lambanın özelliklerinde, General Elektrik veyahut Osram kullanabilirsin... Piyasada çok çeşitli markalar var ama sadece ampul ve aydınlatma konusunda üretim yapan ve kendini kanıtlamıs  markaları kullanman herzaman daha iyidir...

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 03 Mart 2008, 19:43:41 »
Bilgi için çok sağol abi.Bugün fiyat araştırdım 90 YTL dedi diamond için

o civarda yaklaşık beş aşağı beş yukarı. aslında holojen bi ampül için çok para  >:(  biz diğer golfe taktık ama kendi kullandığıma bi türlü paraya kıyıp takamadım, niyetim yaza doğru bi xenon patlatmak :)

eralpin dediğide denenebilir ama tampon sökülecek farlar çıkacak uzun iş bilmiyorum yapabilirmisin. ve büyük bir ihtimal senin far camı zamanla kararmıştır ve sorun burdan kaynaklıdır temizletmen bi işe yaramayabilir ;)
« Son Düzenleme: 29 Mart 2008, 18:06:54 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 03 Mart 2008, 19:44:33 »
Abi öylede bu farların temizletilmesi için far silikonlarını kescekler boşuna action yapmayalım ya Philips Diamond alcam yada osram  :tamamdir

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 03 Mart 2008, 19:49:59 »
Abi öylede bu farların temizletilmesi için far silikonlarını kescekler boşuna action yapmayalım ya Philips Diamond alcam yada osram  :tamamdir

Ahmet, taktığın yuvanın önundeki cam yine kirli ne farkedicekki aldıgın ampul, en kral markayıda koysan, camı temizletmeden verim alamazsın...Camı temizletince ampule ihtiyacın kalmıyacaktır, su anda ki ampullerini hafif bir nemli bezle silmen bile az da olsa fark yaratıcaktır...

( Forumdaki bir konuda vw servisinin farları açmadan tazlikli su ile içten yıkadıgını okumustum, aslında cokta guvenli değil cunku içerdeki suyu tamamen dısarı cıkaramazsan camda buharlasıp su taneleri olusturur, en iyisi silikonu kesip temizleyip tekrar yenilemek... )   

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 03 Mart 2008, 19:53:48 »
abi valeo ise silikonu çıkarırken far %100 kırılacak o işin yapılması için farların hella olması gerekir. valeoyu açmayı deneyen arkadaşlar başlarına geleni anlatabilir

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 03 Mart 2008, 19:58:06 »
abi valeo ise silikonu çıkarırken far %100 kırılacak o işin yapılması için farların hella olması gerekir. valeoyu açmayı deneyen arkadaşlar başlarına geleni anlatabilir

Bu aracın farları orjinal onu biliyorum, Orjinal farlı bir Borada Valeo far mı var ?  ???

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 03 Mart 2008, 20:03:01 »
Valeo ve Hella var.Ki bizimki Valeo sanırım

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 03 Mart 2008, 20:04:42 »
Bu aracın farları orjinal onu biliyorum, Orjinal farlı bir Borada Valeo far mı var ?  ???

kızma hemen ya. belki değişmiştir diye düşündüm artı farlar kırılır yenisi takılır nerden bilebilirimki markasını cümle valeo ise ile başlıyor. ??? boranın aydınlatma sorunu kroniktir benzinle yıkasan yine düzelmez yapısından dolayı anlatabildim mi :tamamdir
« Son Düzenleme: 08 Mart 2008, 00:46:16 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 03 Mart 2008, 20:15:13 »
kızma hemen ya. belki değişmiştir diye düşündüm artı farlar kırılır yenisi takılır nerden bilebilirimki markasını cümle valeo ise ile başlıyor ??? boranın aydınlatma sorunu kroniktir benzinle yıkasan yine düzelmez yapısından dolayı anlatabildim mi :tamamdir

Kızmakla alakası yok, Sorun belli bir sure sonra tekrar kendini gösterir zaten, nerden buluyosa bu toz giriyo içeri, ama Hella far olması gerek Orjinal bora farının yani Valeo falansa ben 6N POLO yu öpüp başımın üzerine koyarım... :sevgi:

Çevrimdışı serci2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 03 Mart 2008, 20:45:18 »
arkadaşlar ben farları depo marka takdirdım ampülünü de narva dan 4500k yazan 100 lük aldım şimdi arcımın kabloları bu ampülü kaldırmıyormu

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Mart 2008, 21:15:18 »
eralp sorun yok dimi abi aramızda sadece bildiklerimi aktarmaya çalışıyom böyle takıntılı gb görünüyozdur belki diğer arkadaşlara ama art niyetim yok yanlışımız varsada herkesten özür dileriz.
serci dostum 100w ampül olmaz bizim araçlara kabloları eritir allah muhafaza yangın bile çıkartabilir derhal sök onları :tamamdir sen 55w olanı alcaksın 100ü kaldırmıyo bizim kablolar
« Son Düzenleme: 29 Mart 2008, 18:10:33 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı serci2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 03 Mart 2008, 23:10:45 »
serci dostum 100w ampül olmaz bizim araçlara kabloları eritir allah muhafaza yangın bile çıkartabilir derhal sök onları :tamamdir sen 55w olanı alcaksın 100ü kaldırmıyo bizim kablolar
kardeş iyi güzel dedinde ben bu farlarla zaten yolu zor görüyorum 55 takınca derye uçarım yahuuu :-\ :-\ :-\
o zaman sarı ampul bari takayım. sarı için mi bu 55 w  lık sınır

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 03 Mart 2008, 23:19:37 »
eralp sorun yok dimi abi aramızda sadece bildiklerimi aktarmaya çalışıyom böyle takıntılı gb görünüyozdur belki diğer arkadaşlara ama art niyetim yok yanlışımız varsada herkesten özür dileriz.

Birol, Allah aşkına ne takıntısı ne sorunu ? Burda benim takıntılı olucağım kişi yok herkes benim dostumdur zaten Volkswagenci olan, sorun falan yokta benim kafa Hella mı değilmi ona takıldı...

Bu arada Far içini temizlemeden ampulu 100 watta taksan kırmızıda yapsan fayda etmez, şöyle düşünün ön camı kir içinde olan bir aracın içine biniyorsunuz... Araç içerisinden dısarısı net olmayacak şekilde kirler arasında az bir şekilde gözukuyor, peki şimde ne yaparsınız önce camımı silersiniz yoksa gdp göz ameliyatımı olursunuz daha iyi görebilmek için, burdaki konu aynı mantıkta, sen istesen ameliyat ol 3. veya 4.gözu taktır bişey fark etmiycektir... :tamamdir