Gönderen Konu: cam kaldırma sorunu!!!  (Okunma sayısı 6970 defa)

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
cam kaldırma sorunu!!!
« : 08 Mayıs 2011, 23:34:39 »
sol ön(sürüca) taraf cam kaldırırken sıkışma yapıyor ve kendini geri salıyor sanki bir şeye çarpmış gibi dikkatimi çekti camı kaldırırken camın arkası kalkıyor acaba kapı içinde klips olabilir mi varsa o kırılmış olabilir diye düşündüm yaşayan veya bilen arkadaşlar yorum bekliyorum yanlış tedavi uygulamayalım hem de boşa sökmeyeyim döşemeyi :)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: cam kaldırma sorunu!!!
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2011, 16:13:57 »
Cam halatların kopmak üzere olabilir.. mekanizma içindeki makarayı bozmadan bir camcıya git bence..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı tarihcifss

• BORA 1.6 COMFORTLİNE....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2011, 16:27:52 »
hocam camcı en az 50-100 arası alıyor..cesaretin varsa kendin aç ya da bir tanıdık tamirciye git..halat 40 tl..camcı boşu boşuna en az 50-100 alıyor hiçbişi yapmıyor..
BEŞKAZALI tarihcifss

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2011, 18:43:11 »
Tanıdık bir camcı var bakalım bi fiyat alayım  ??? başka bir sorun olma durumu olamaz mı daha küçük bi sorun iyi olurdu :D

Çevrimdışı tarihcifss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2011, 23:19:34 »
Tanıdık bir camcı var bakalım bi fiyat alayım  ??? başka bir sorun olma durumu olamaz mı daha küçük bi sorun iyi olurdu :D
gönül ister tabii ki küçük olsun ama bu da küçük bişi korkmayın..en kötü ihtimalle içteki halat veya halat üzerindeki camı tutan tırnaklarda sıkıntı olabilir o yüzden tahminimce halat değişecek..değişecekse inanın çok uzun bişi deil ama çok para istiyolar üçkağıtçılar..(olsun canım ekmek parası denmesin lütfen ben o ekmek parasına 1 hafta ders anlatıyorum)
BEŞKAZALI tarihcifss

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2011, 23:48:32 »
gönül ister tabii ki küçük olsun ama bu da küçük bişi korkmayın..en kötü ihtimalle içteki halat veya halat üzerindeki camı tutan tırnaklarda sıkıntı olabilir o yüzden tahminimce halat değişecek..değişecekse inanın çok uzun bişi deil ama çok para istiyolar üçkağıtçılar..(olsun canım ekmek parası denmesin lütfen ben o ekmek parasına 1 hafta ders anlatıyorum)

eli mahkum diyorlar nasılsa. Ama yaşadığım yer büyük olmadığından esnaflar o kadar gaddar değil görüyorum ki büyük şehirde insanlık yozlaşıyor o yüzden Bafra dan hiç ayrılmak istemiyorum  :)  camcı da köylümüz ama bakalım kaça yapacak yazarım fiyatı  ;)

Çevrimdışı tarihcifss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2011, 00:11:23 »
tmm dostum beklerim..ama iyice baktım gördüm..eğer ki işim bir daha düşerse neyi sökecem neyi takacam öğrendim..avucunu yaalasın usta bir dahaki sefere
BEŞKAZALI tarihcifss

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Mayıs 2011, 02:52:14 »
tmm dostum beklerim..ama iyice baktım gördüm..eğer ki işim bir daha düşerse neyi sökecem neyi takacam öğrendim..avucunu yaalasın usta bir dahaki sefere

:)  :p

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2011, 20:10:02 »
hocam camcı en az 50-100 arası alıyor..cesaretin varsa kendin aç ya da bir tanıdık tamirciye git..halat 40 tl..camcı boşu boşuna en az 50-100 alıyor hiçbişi yapmıyor..

Ben en son yaptırdım halat ve makara değişti. 50 Tl verdim. Usta değiştirirkende başında durdum. bir daha başıma yine böyle bir olay gelse tek başıma yapabileceğimi pek zannetmiyorum ince ayarları var çünkü.. en iyisi bu tarz işleri bilen birilerine yaptırmak.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline