Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: akü ışığı :(  (Okunma sayısı 8920 defa)

akü ışığı :(
« : 05 Ağustos 2010, 09:32:13 »
arkadaşlar aküm artık bitti herhalde.araba 105.000 km de...6 yaşında bi araba.hala orjinal aküsü sanırsam.hiç değişmemiş.bitmesi normalmi ? 2000-3000 bin devirde uyarı yok.gazı kökleyip 4000 ler 5000 lerde yanıp sönüyo.basma baba diye :D

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
Ynt: akü ışığı :(
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2010, 09:47:22 »
arkadaşlar aküm artık bitti herhalde.araba 105.000 km de...6 yaşında bi araba.hala orjinal aküsü sanırsam.hiç değişmemiş.bitmesi normalmi ? 2000-3000 bin devirde uyarı yok.gazı kökleyip 4000 ler 5000 lerde yanıp sönüyo.basma baba diye :D
olurmu yaa 6 yaşında arabanın aküsü nasıl biter akü dediğin en az 15-20 sene gitmeli :D şaka byanada emre normaldir yani orjinal bir akü 4-5 sene gider hatta 2- 3 senede bitenler bile var bu scaklarda yazı çıkarırsın herhalde uzun süre marş basmamazlık yapmayarak ama kışa girerken mutlaka değişmen lazım yoksa sabahları itiklemek zorunda kalırsın hatta itiklemek bile baze para etmeye bilir :)

« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2010, 09:55:53 »
olurmu yaa 6 yaşında arabanın aküsü nasıl biter akü dediğin en az 15-20 sene gitmeli :D şaka byanada emre normaldir yani orjinal bir akü 4-5 sene gider hatta 2- 3 senede bitenler bile var bu scaklarda yazı çıkarırsın herhalde uzun süre marş basmamazlık yapmayarak ama kışa girerken mutlaka değişmen lazım yoksa sabahları itiklemek zorunda kalırsın hatta itiklemek bile baze para etmeye bilir :)

15-20 yi gördüm içim bi yandı :D:D:D biraz kullanayım.baktım marşta süreler uzamaya başladı.alırık bi akü.çok masraf çıkarmaya başladı ama konforu sağolsun.

Çevrimdışı baytug

• musaBora
« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2010, 10:03:10 »
bence de vıcdansız yuh yanı orjınal aku ıse zaten gorevını fazlasıyla yapmıs.. ben ce arabayı hıc yormadan al bı aku... bellı cunku 4000 devırlerde ısıgı yaktıgına gore sen de pek asagı devırlerde kullanmıyosun...
http://

« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2010, 10:16:37 »
bence de vıcdansız yuh yanı orjınal aku ıse zaten gorevını fazlasıyla yapmıs.. ben ce arabayı hıc yormadan al bı aku... bellı cunku 4000 devırlerde ısıgı yaktıgına gore sen de pek asagı devırlerde kullanmıyosun...

yok abi.ben normal kullnaıyomda rampada bi yüklenince yandı.sonra baktım harbiden deviri yükseltince yanıyo.yoksa masum masum gidiyoz ya :D bu arada araba 7 yaşına girmiş ya yaşlanıyo mu ne :D güzel bi akü alım ben ona
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2010, 10:18:38 Gönderen: EMRE_61 »

« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2010, 09:52:53 »
Arkadaşlar ben anlatımda hataya düşmeyin.şimdi benim geçen akü bitti benzincide kaldım.neyse kablo felan çalıştırdık.akü 7 senelik akü.arabanın ilk aküsü.gittim adam dedi değişecez.tamam değişelim.değiştik aküyü.1 gün sonra yine bitti...anladım ki aküde sorun değil.sıfır akü sonuçta.çektik sanayiye çakallardan birine çektik meğersem.konvektör mü ne öyle bi parça değişecez dedi.aküyü şarj eden aletmiş.iyi kaç para? 220 tl  parçaya baktık babam da geldi kuşkulandı.adam dedi 70 bana verin parçayı siz alın 150 tl civarı parçadır dedi.arkadaş bi yere sordum 50-60 civarı ama yok dedi.1 gün sonra parçayı orjinal 75 tl ye aldım.  babam adama 100 e aldım dedi.adamın cevabı şu=abi o civarda işte buralarda 20 30 daha koyuyolar üstüne 120 130 işte  neyse taktırdık onuda zorla taktı...Böyle ustalar oldukça helali ile iş yapan ustalarımız iş yapamaz hale geliyo.bazı ustalar var alnının teri ile parayı kazanıyor kesinlikle.ama böleleride var işte.parçadan %100 para kazanacaktı.ben anlatayım da ona göre tedbir alın olmaz demeyin.ilk bi siz sorun adam bakıyo acelesi var anlamıyo ben bunu kazıklarım...normalde tanıdık bi yer var hep oraya götürürüz ama yolda kaldık gram ilerlemiyo.akü dibine kadar bitti.günlerdende pazar mecbur oraya gösterdik.

« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2011, 15:05:18 »
boraya kaç amper akü takılıyor ?

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2011, 15:11:14 »
Öncelikle geçmiş olsun fakat akünüz bitik dahi olsa şarj lambasını yakmaz. Yüksek devirde şarj lambasının yanması demek aracınızın şarj gücü yetersiz demektir. Yani o işaret akü şeklinde ama aküsel arızalarda yanmaz o şarjın işaretidir.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ