Gönderen Konu: airbag  (Okunma sayısı 4129 defa)

Çevrimdışı 1 9 TDI BORA

• Profili Görüntüle
airbag
« : 02 Nisan 2012, 23:29:28 »
merhaba arkadaşlar benim boranın airbag ışıgı aldıgımdan beri yanıyordu
pazar günü merak ettim  neden diye ve koltugun altındaki soketi kontrol ettim   sokette 3 kablo var yeşil beyez ve kahve  yeşil kabloyu kesip iptal etmişler kahverenk ve beyazıda birbirine    baglamışlar   acaba neden buşekil yapmışlar  bende  soketi kestim renkleri birbirine baglayıp soketi yerine takacagım  bir sorun olurmu acaba
Volkswagen araba degil  yaşam tarzıdır

Çevrimdışı wakantanka

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Otm. Bora 1.6
Ynt: airbag
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2012, 09:15:30 »
bir ara benım araç da airbag hatası vermişti, o vakit forumları okudugumda kronık bır sorun oldugunu ogrendım. ben misal kasis den biraz hızlı geçince hatayı vermişti nedeninin koltuk altındaki sensörün sıkışıp bu hatayı vermesiymiş. ustaya götürdüm oynadı biraz oralarla düzeldi ama bunun yerine dediğiniz gibi kablonun kesilerek de bu hatanın silindiği gibi yorumları okumuştum. kablo kesilince sensör görevini yapmıyor ve o nedenle hata veya uyarı vermiyorsa bu sıkıntılı bir durumdur bence. vakti zamanı gelirde çalışması gerektiğinde de çalışmaz sonucu iyi olmaz. inşallah kimsenin airbag e ihtiyacı olmaz da... benim bildiğim böyle forum da veya google da aratın bu tür yorumları bulacaksınız ama bence sağlıklı olan o kabloların yerinde olması gibi geliyor... bir ustaya danışmakta fayda var gibi...

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2012, 09:19:34 »
Adam akıllı anlayan birine gidin yaptırın.
Bir sorun olmuş ki kesmişler.
Airbag ışığı yandığı durumda tüm air bag'ler de güvenlik için açılmayabilir.
Acil baktırınız.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2012, 09:38:16 »
merhaba arkadaşlar benim boranın airbag ışıgı aldıgımdan beri yanıyordu
pazar günü merak ettim  neden diye ve koltugun altındaki soketi kontrol ettim   sokette 3 kablo var yeşil beyez ve kahve  yeşil kabloyu kesip iptal etmişler kahverenk ve beyazıda birbirine    baglamışlar   acaba neden buşekil yapmışlar  bende  soketi kestim renkleri birbirine baglayıp soketi yerine takacagım  bir sorun olurmu acaba

aynı sorun bendede var
Adam akıllı anlayan birine gidin yaptırın.
Bir sorun olmuş ki kesmişler.
Airbag ışığı yandığı durumda tüm air bag'ler de güvenlik için açılmayabilir.
Acil baktırınız.

+1
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı asi_karaca23

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Mayıs 2012, 17:37:34 »
arkadsım bıldıgım kadarıyla aırbak soketını ıptal etmısler yanı snn arabın suan hava yastıkları devre dısı allah hava yastıgına kımseyı muhatc etmesın arkadsım ama bunlar önemlı tedbrını al derım  suan snn arabın 4 hava yastgıd devre dıdı ahberın olsun
ne mutlu türküm diyene..