Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Airbag Lambası  (Okunma sayısı 25542 defa)

Çevrimdışı eramax

• Araba Alman Olsun Taştan Olsun !
Airbag Lambası
« : 28 Haziran 2009, 16:07:56 »
aracımda airbag lambası durup dururken yanmaya başladı ve sönmüyor.sizce problem nedir nasıl giderebilrim?

Ynt: Airbag Lambası
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2009, 20:32:05 »
airbag in o lamba yanmadan önce patladımı?
Almanlar Mercedes ve Bmw'yi Satmak Volkswagen'i Kullanmak İçin Yaparlar.

Çevrimdışı eramax

« Yanıtla #2 : 28 Haziran 2009, 21:13:16 »
hayır hiçbişey olmadı

« Yanıtla #3 : 28 Haziran 2009, 21:51:51 »
Aylardır benim de yanıyor. 3 kere özel servisime gidip söndürttüm. İlkinde koltuklardan arıza verdi yani usta koltuk ayarlarıyla çok mu oynadın diye sordu. 2. sinde yine koltuktan olduğunu söyledi. 3. sünde de arıza bilgisayarda direksiyonun içinde bir parçadan göründü. haftaya gidip tekrar baktıracam. Çok saçma ama bu araçlarda koltuk ayarı çok oynandığında airbaglar  hata verebiliyor.

« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2009, 22:25:49 »
Hayır arkadaşlar koltuk ayarıyla çok oynanmasından değil. Koltuğun altında airbag soketi var. Koltuğu çok ileri aldığınız zaman soket yerinden çıkıyor. Sorun o yani. Soketi taktığınızda da airbag ışığı yine yanacaktır. Airbag ışığını da bilgisayarla sildireceksiniz...

« Yanıtla #5 : 28 Haziran 2009, 22:52:04 »
Bilgisayara bağlatmadan arızanın ne olduğunu  söylemek zor.

Çevrimdışı eramax

« Yanıtla #6 : 28 Haziran 2009, 23:54:42 »
evet koltuğu çok ileri geri yaptım.bi eşim bi ben :) demek ondan...

« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2009, 21:46:38 »
benimde aynı durup dururken yanmaya başladı ben bindiğimde neredeyse ileri geri aşağı yukarı oynuyorum :) bikaç yere sordum ya kablo komuştur yada soket çıkmıştır dedi kendim baktım ne kopukluk nede çıkmış soket gördüm çarşamba günü servise götürüp baktırcam :)

« Yanıtla #8 : 16 Aralık 2009, 19:49:52 »
koltuğu fazla hızlı ileri geri fln yapınca oluyormuş soketin oynaması yeterliymiş, pc ye bağlanarak söndürülmesi 2 dk sürmedi :)

« Yanıtla #9 : 16 Mart 2010, 16:09:05 »
bendede aynı ısık yanıyo soket tam olarak nerede soketi takarsam ısık kendiliginden sonermi?
Sayfa düzenini bozan imza.

« Yanıtla #10 : 02 Haziran 2010, 16:12:51 »
evet arkadaşım.doğru söylemişler.koltuk ileri geri yaparken biraz dikkat etmek gerekiyor.hassas bir yer.

« Yanıtla #11 : 03 Haziran 2010, 21:09:43 »
Benim arabada ön sol koltuğun hizasında arka tarafa doğru kırmızı lazer ışığı gibi kırmızı bi ışık var. Servise sordum airbag ışığıymış. O sönünce airbag hata verirmiş.  ;D
Almanlar Mercedes ve Bmw'yi Satmak Volkswagen'i Kullanmak İçin Yaparlar.