Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: AİRBAG FEHLER  (Okunma sayısı 24250 defa)

AİRBAG FEHLER
« : 29 Eylül 2009, 17:15:11 »
Merhaba arkadaşlar aracım bugüne kadar 3-4 kez airbag hatası verdi. Her seferinde serviste sildirdikten bir süre sonra tekrar arıza gösterdi. Usta bilgisayardan baktığında arızanın direksiyonun içindeki kasnaktan(ya da içindeki yuvarlak bir parçadan, tam hatırlamıyorum) olduğunu söyledi. Şimdi asıl garip nokta: Mayıstan beri bu arızayı vermiyordu. Dikkatimi çeken araç soğukta (genellikle soğuk sabah saatlerinde) bu arızayı tekrar veriyor. Bunun sebebi ne olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Ynt: AİRBAG FEHLER
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2009, 21:26:51 »
airbag'le soğuğun ne alakası var anlamadım?ilginç bir durum. :o :melek:
Almanlar Mercedes ve Bmw'yi Satmak Volkswagen'i Kullanmak İçin Yaparlar.

« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2009, 22:39:34 »
Haklısın hiçbir bağlantı kurulmuyor ama şimdiye kadar arızayı hep soğuk havalarda verdi. Kışın çok sıklıkla verirken yazın hiç bir problem olmadı. Bugün yine sabah arıza verdi.

« Yanıtla #3 : 01 Ekim 2009, 09:59:32 »
temassızlık olmasın? Parçalar soğukta büzüşüp sıcakta gerilir sonuçta.
Das auto.

« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2009, 01:33:48 »
arabanız gece boyunca sogukta duruyor arabada çalışınca belki bazı parçalar nemden dolayı temazsızlık yapıyordur belki alakası yok ama belkiiii.... :o

« Yanıtla #5 : 12 Ocak 2010, 21:38:12 »
bendede oldu  servisi aradım şöför koltuğunun altındaki bağlantılarda problem olabilir dediler sonra nolduysa kendiliğindedn gitti size tavsiyem koltuk ayarını aracı çalıştırmadan  önce yapınız

« Yanıtla #6 : 07 Mart 2011, 12:18:26 »
aynı hata "AİRBAG FEHLER" nedeniyle servise götürdüm aracımı ... (Golf 5 sportline)

yolcu koltuğunu altındaki sensörlerde ki bağlantıda sorun olduğunu söylediler ...
ufak bir sıkılaştırma ile sorunu giderdiler

tekrarı durumunda koltuğu söküp kontrol edeceklerini söylediler

şimdilik bir sorun yok ...  :tamamdir

« Yanıtla #7 : 07 Mart 2011, 15:43:11 »
bendede oldu  servisi aradım şöför koltuğunun altındaki bağlantılarda problem olabilir dediler sonra nolduysa kendiliğindedn gitti size tavsiyem koltuk ayarını aracı çalıştırmadan  önce yapınız

:tamamdir

SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #8 : 08 Mart 2011, 10:02:27 »
selam aynı sroun bendede oldu. yedek anahtar yaptıracaktım. beyinden kodu alamadılar. gösterge panelini söküp kodu aldılar. ondan sonra hatayı verdi. sanayide cihazı bağlayıp sildiler. şuan problem yok. sanırım gösterge panelini sökerken direksiyonu kastırdılar.