Gönderen Konu: acil yardım çekiş sorunu  (Okunma sayısı 39624 defa)

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
Ynt: acil yardım çekiş sorunu
« Yanıtla #56 : 13 Eylül 2012, 14:26:20 »
haklısın tersten gidersek arabayı yenileriz resmen :) senin yaptıklarına bakacak olursak hava akış metreden değil,ben egr nin ve manifoltun kurum temizliğini de yaptırdım.o zaman  n75 üzerine yoğunlaşmak kalıyor.bide bu n75 in benzeri var n18-egr ye bağlı.sanki bu valfler aynı gibi..westgateyi kontrol eden bu n75 işte,sorunun ondan olduğunu bulsak hemen internetten sipariş vereceğim..sen turboyu da yeniledin bunuda hallettiğin zaman uzun süre arkana bakmadan gazlarsın inş..

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 13 Eylül 2012, 17:25:03 »
haklısın tersten gidersek arabayı yenileriz resmen :) senin yaptıklarına bakacak olursak hava akış metreden değil,ben egr nin ve manifoltun kurum temizliğini de yaptırdım.o zaman  n75 üzerine yoğunlaşmak kalıyor.bide bu n75 in benzeri var n18-egr ye bağlı.sanki bu valfler aynı gibi..westgateyi kontrol eden bu n75 işte,sorunun ondan olduğunu bulsak hemen internetten sipariş vereceğim..sen turboyu da yeniledin bunuda hallettiğin zaman uzun süre arkana bakmadan gazlarsın inş..

Ben yeniliyorum zaten :) Bir sey kalmadi.. Benim yazdığım sıralamayı tavsiye etmeyi yineleyeceğim.. :) Bana dersen sen neden yapmadin.. Ben ilk önce hava akışmetreyi değiştim bir zaman cok güzeldi sonraları arıza tekrar etti ve Turbo yağ atiyordu onun için değiştim ama yine arıza devam ediyor. bende şimdi n75 ve egr değişimi yapicam

Bakalım sonuç ne olucak.. :D düzelmezse ucurum bekliyor aracı

Bence sen N75 i değiş nede olsa maliyet bakımından en hafifi o

Sıralama yaparsak tahmini  fiyat olarak

N75 - 80 TL
Egr - 300 tl
MAF - 350 TL
Turbo - 1250 TL

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 15 Eylül 2012, 21:02:46 »
Bugün ankara da özel servis te N75 i değiştirdim.. 300 Km kullandım sorun yapmadi bakalim ilerisi nasil olucak.. Nu arada N75 -  88 tl orginal  indirim ile 81 tl ye aldım bilginize..

Benim bir de turbo yağlama borusu akıtıyordu.. Koskoca ankarada zor bulduk.. Bir tane caddy nin kini uydurdu ustam.. sizlerin de başıına gelirse tecrübeniz olsun arkdaşlar bulamazmasaniz caddylerin kine bakin

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 18 Eylül 2012, 10:02:46 »
Bugün ankara da özel servis te N75 i değiştirdim.. 300 Km kullandım sorun yapmadi bakalim ilerisi nasil olucak.. Nu arada N75 -  88 tl orginal  indirim ile 81 tl ye aldım bilginize..

Benim bir de turbo yağlama borusu akıtıyordu.. Koskoca ankarada zor bulduk.. Bir tane caddy nin kini uydurdu ustam.. sizlerin de başıına gelirse tecrübeniz olsun arkdaşlar bulamazmasaniz caddylerin kine bakin
hadi geçmiş olsun sorununuz çözüldü inş. bende büyük ihtimalle n75i değiştirecem.bu valfi kendim değiştirecem ama adaptasyon mu ne diyorlar öyle bişey yapılıyor mu değiştikten sonra.bilgisayarla falan ayar yapılmıyorsa kendim değiştireceğim..

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 18 Eylül 2012, 11:03:07 »
hadi geçmiş olsun sorununuz çözüldü inş. bende büyük ihtimalle n75i değiştirecem.bu valfi kendim değiştirecem ama adaptasyon mu ne diyorlar öyle bişey yapılıyor mu değiştikten sonra.bilgisayarla falan ayar yapılmıyorsa kendim değiştireceğim..

Kendin değişebilirsin.. Adaptastona gerek yok.. Yanliz sana tavsiyem orginal ürün kullanman. ;) Bir de eger N75 e baglanan borularda eskime varsa onlarıda değiştirmen yönünde olucak..

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 18 Eylül 2012, 11:34:49 »
evet orjinal kullanacağım,parçatreninde alman malı pierburg mu ne var ondan alırım.ilk yaptığım yıpranan hortumları yenilemek oldu zaten  :) henüz bi parça değiştirmedik.senin çekiş problemi devam etmiyor değil mi,tamamen düzeldi mi?

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 18 Eylül 2012, 12:18:47 »
evet orjinal kullanacağım,parçatreninde alman malı pierburg mu ne var ondan alırım.ilk yaptığım yıpranan hortumları yenilemek oldu zaten  :) henüz bi parça değiştirmedik.senin çekiş problemi devam etmiyor değil mi,tamamen düzeldi mi?

Şu an için sorun yok ilker.. Bence git servisinden all..Ben öyle yaptım 88 TL fiyat verdiler indirim ile 81 tl ye verdiler pahallı bir parça değil onun için servisten almanı tavsiye edeceğim..
saygılar

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 18 Eylül 2012, 14:10:56 »
yetkili servisten mi özel servislerden mi alayım?işçilikle falan özeller fazla isteyebilir,nette 65tl gibi bi fiyatı vardı ve orjinaldi..

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 18 Eylül 2012, 15:01:26 »
yetkili servisten mi özel servislerden mi alayım?işçilikle falan özeller fazla isteyebilir,nette 65tl gibi bi fiyatı vardı ve orjinaldi..

Ben yetkili servis e gittim elimde n75 valfi ile dedim bundan istiyorum stoklarında 1 adet vardı ve dedigim fiyata aldım.. işcilik olarak kendinde takabilirsin.. Benim sana tavsiyem orginal alman yönünde...

Çevrimdışı 61TS061

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 22 Eylül 2012, 23:52:42 »
Ben yetkili servis e gittim elimde n75 valfi ile dedim bundan istiyorum stoklarında 1 adet vardı ve dedigim fiyata aldım.. işcilik olarak kendinde takabilirsin.. Benim sana tavsiyem orginal alman yönünde...

bu n75 valfi turbo bansıç valfi mi? intercoolerin üzerindeki mi oluyor?bugün gittiğim usta sökmesi zor falan dedi.bir de bu parça arızalı olunca bilgisayarda gösteriyor mu?
VW BORA 2000 1.9 TDİ COMFORTLİNE

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 23 Eylül 2012, 09:57:17 »
evet,n75- turbo basınç valfi -selenoid valfi diyede geçer.intercooler üzerinde değil intercooler sağ farın altında tamponun içindedir.n75 valfi ise hava filtresinin arkasında silecek ızgaralarına yakın bi yerde.1 fiş ve üç tanede hava hortumu bağlıdır.bilgisayarda arızasını göstermiyor diye biliyorum ama buna emin değilim.

Çevrimdışı c_a_h_i_t35

•  
  • buda benim canavarım ama 1999 golf 4 dizel
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 28 Temmuz 2016, 17:41:03 »
aynı sorunu bende yaşıyorum  rampa çıkarkar ken ayniden turbo  defreden çıkıyor n 75 solenoid valf dediler degiştirdim  gene aynı sorun var aldıgım parcada arzalı dediler bir daha degiştirdim  gene aynı bana bir usta izmirde oto sayınada gittim zaten odiyordu n 75 solenoid valf arzalı diye

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #68 : 29 Temmuz 2016, 11:44:20 »
elimde saglam 2 tane n75 valfi vardır ayrıca hava akıs debi sensörü vardır
ilan no   323489751
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi