Gönderen Konu: acil yardım çekiş sorunu  (Okunma sayısı 39672 defa)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: acil yardım çekiş sorunu
« Yanıtla #42 : 02 Haziran 2012, 16:19:47 »
geçmiş olsun. bence ucuz atlatmışsınız. ne kadara değiştirdiler o parçayı?
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 02 Haziran 2012, 16:38:02 »
sadece parçaya 380 yazdılar :) orginal... Bana fazla gibi geldi ama... Sorun çözüldü yaa :halazn:

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 02 Haziran 2012, 18:39:39 »
kardeş nerdeyse sıfır turbo alıyormuşsun 1250 verip. 400 500 nire 1250 nire ona razı ol. fiyatını araştırmadın mı netten. birde bu parça turbonun içinde değil sanırsam turboyu değiştirecektin sorunun yine çözülmeyecekti. yine ucuz yırtmışsın...

edit: şimdi baktım netten trow marka yan sanayisi 150 tl imiş
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2012, 18:41:25 Gönderen: ferhattasdemir »
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #45 : 03 Haziran 2012, 00:23:51 »
Arkadaşlar Sorunum Çözüldü..
Bugün Ankara Akınlar Özel servise gittim.. Arkadaşlar bilgisayara ve bir de ufak bir cihaza bağladılar. Hava akış metre yi değiştirdiler Sorunum çözüldü...

O kadar uğraştığıma değmedi...
Nerde ise Turbo yu değiştirecektim :(  O kadar kafayı sıyırmıştım.

Değişsen parçcanın fotografı cep telimde birazsan yüklicem..
Allah'tan zamanında müdahale ile bir vw severi daha kurtardım.Senin adına çok sevindim.İnşallah artık aracının bundan sonraki durumunu kafanda canlandırabilirsin,turbo öyle kolay kolay bozulcak bişey değil,zaten aracın kendi kontrol ünitesi buna müsade etmez. :)
03.06.2005

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #46 : 03 Haziran 2012, 00:32:30 »

Arkadaşlar konularda hep geçen MAF sensörü,Hava Debimetresi,Hava Kütle ölçer adındaki meşhur parçamız,özellikle dizel araçlarda çekişle alakalı sorunlarda bakılması gereken önemli bi parça,hiç bir zaman motor arıza lambasını yakmaz.Elinde vw'in arıza tespit cihazı olan ve kontrol etmesini bilen kişilerce çalışma değerleri kontrol edilerek arızalı yada sağlam olduğuna karar verilir.Fakat çok bilen bazı ustalar hemen turboya sarılırlar,buna LÜTFEN DİKKAT edin.Para kolay kazanılmıyor. ;)
03.06.2005

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 03 Haziran 2012, 13:49:48 »
Arkadaşlar konularda hep geçen MAF sensörü,Hava Debimetresi,Hava Kütle ölçer adındaki meşhur parçamız,özellikle dizel araçlarda çekişle alakalı sorunlarda bakılması gereken önemli bi parça,hiç bir zaman motor arıza lambasını yakmaz.Elinde vw'in arıza tespit cihazı olan ve kontrol etmesini bilen kişilerce çalışma değerleri kontrol edilerek arızalı yada sağlam olduğuna karar verilir.Fakat çok bilen bazı ustalar hemen turboya sarılırlar,buna LÜTFEN DİKKAT edin.Para kolay kazanılmıyor. ;)

Aynen katiliyorum.. ve iyi ki parçanın fotoğraıfnı çekmişim diyorummm.. En azından arkadaşlarımız için faydalı olur kanısındayım... Bir çok isim ile anılan bir parça mussel arkadaşımızın bahsetttiğine göre

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 04 Haziran 2012, 08:28:42 »
Forum Yöneticilerinden Bu hızlanma problemi ile ilgii sabit bir başlık açlarını rica etsem bir çok forum üyesine faydası olur kanısındayım.

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 11 Eylül 2012, 08:52:36 »
Sorunum devam ettiği için bugün aracımın turbosunun değişmesi için özel servis e gönderdim.. Bakalım bundan sonra ne olucak hadi hayırlısı.. :)

Çevrimdışı SeyitE

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 16' Crafter
« Yanıtla #50 : 11 Eylül 2012, 12:04:36 »
Sorunum devam ettiği için bugün aracımın turbosunun değişmesi için özel servis e gönderdim.. Bakalım bundan sonra ne olucak hadi hayırlısı.. :)

Nasıl yani sorununuz sensörü değiştirdikten sonra düzeldi tekrar mı başladı ?

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 11 Eylül 2012, 18:27:16 »
Nasıl yani sorununuz sensörü değiştirdikten sonra düzeldi tekrar mı başladı ?

Evet yeniden yapmaya basladi ve bende bugün turbo yu değiştirdim.. Turbo ile birlikte hortum ve gergi bilyası da değişti toplam da  1950 tl masraf

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 13 Eylül 2012, 08:58:21 »
Aracim dün akşam geldi... Ama ayni ariza devam ediyor.. Şimdi EGR ve N75 Değişcem.. Bakalım ondan sonra da devam edicek mi  ;D :)   :sevgi:

Turbo yu değiştirğimi iyi oldu .. Arizali bir de bağlantı hortumları patlak çıktı :) Bir tek egr ile n75 kaldi onlari da değiştirirsem ve yine bu arizadan kurtulamazsam ne yapmamı önerirsinizz..

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 13 Eylül 2012, 10:08:17 »
Bende de 140 km hızı geçmiyordu araç.
yorumlarını yiyim bebeğim nerelerdesin görüşemiyoruz sesın soluğun çıkmıyo

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 13 Eylül 2012, 11:48:11 »
Aracim dün akşam geldi... Ama ayni ariza devam ediyor.. Şimdi EGR ve N75 Değişcem.. Bakalım ondan sonra da devam edicek mi  ;D :)   :sevgi:

Turbo yu değiştirğimi iyi oldu .. Arizali bir de bağlantı hortumları patlak çıktı :) Bir tek egr ile n75 kaldi onlari da değiştirirsem ve yine bu arizadan kurtulamazsam ne yapmamı önerirsinizz..
geçmiş olsun bende aynı sorunla uğraşıyorum.sizleride takip ediyorum.n75 ten şüpheleniyorum çünkü turbo ve egr temizliği yaptılar,n75 ten turboya(westgateye) giden hortumuda yenilendi ama sorun halen devam ediyor.hava akışmetrem orjinal değilmiş yan sanayi bişey takmışlar daha önceleri.ondanda olabilir orjinal bişey alıyım dedim ama az parada değil.sorunum daha çok sıcak havada oluşuyor.akşamleyin soğuk havada pek olmuyor.sorunun sadece n75 ten olduğunu anlasak çok kolay olacak 70tl gibi bi fiyatı var.söylediğiniz gibi hemen turboya yöneldiler ama turboda sorun çıkmadı...

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 13 Eylül 2012, 13:52:22 »
geçmiş olsun bende aynı sorunla uğraşıyorum.sizleride takip ediyorum.n75 ten şüpheleniyorum çünkü turbo ve egr temizliği yaptılar,n75 ten turboya(westgateye) giden hortumuda yenilendi ama sorun halen devam ediyor.hava akışmetrem orjinal değilmiş yan sanayi bişey takmışlar daha önceleri.ondanda olabilir orjinal bişey alıyım dedim ama az parada değil.sorunum daha çok sıcak havada oluşuyor.akşamleyin soğuk havada pek olmuyor.sorunun sadece n75 ten olduğunu anlasak çok kolay olacak 70tl gibi bi fiyatı var.söylediğiniz gibi hemen turboya yöneldiler ama turboda sorun çıkmadı...

Ben Hava Akışmetreyi değiştirdim.. Dün de Turbo değişti.. Ama sorun devam ediyor. şimdi egr ve n75 değiştircem. Eğer ki sorun devam ederse uçurumdan aşağı atarım artık.. :) Daha ne yapayim..

Benim sana tavsiyem. N75 -  EGR - Hava Akış Metre - TURBO sinsilesini izlemen.. Benim gibi tersten gitme :D