Gönderen Konu: acil yardım çekiş sorunu  (Okunma sayısı 39673 defa)

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: acil yardım çekiş sorunu
« Yanıtla #28 : 14 Mayıs 2012, 20:10:16 »
peki o zaman aracın çalışmasında sorun olmaz mi.

Olmaz. Basit bir vakum hattı ve valf. N75, fazla basınç üretmemesi için turbo üzerindeki wastegate i açıyor.
Sizdeki sorun wastegate'in açılmaması şuan. Haliyle fazla basınç.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 14 Mayıs 2012, 20:24:53 »
Olmaz. Basit bir vakum hattı ve valf. N75, fazla basınç üretmemesi için turbo üzerindeki wastegate i açıyor.
Sizdeki sorun wastegate'in açılmaması şuan. Haliyle fazla basınç.

Artık ankara yolu göründü. bu cumartesi ankara da servise gireyim.

sizlerin önereceği servis varmı _?

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #31 : 14 Mayıs 2012, 21:31:04 »
Kusura bakmayın acil olarak çıkmam gerekiyordu,Osman halletmiş zaten sorunu,geçmiş olsun.  :tamamdir
03.06.2005

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 15 Mayıs 2012, 11:10:06 »
Arkdaşlar teşekkür ederim.. Bu araba işi beni deli edicek.. Ben en iyi 0 alayım bunu satıp :)

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 15 Mayıs 2012, 13:10:44 »
Arkdaşlar teşekkür ederim.. Bu araba işi beni deli edicek.. Ben en iyi 0 alayım bunu satıp :)
Böyle düşünmek beni üzüyor,aslında aracında sorun yok,sadece etrafında işinin ehli usta yok,sorun bu aslında.
03.06.2005

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 15 Mayıs 2012, 21:32:16 »
haklısın ama bunalti veriyor.

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 28 Mayıs 2012, 13:19:24 »
Arkadaşlar buradaki ustam turbonun yanında bir çoçuk yumruğu büyüklüğündeki parça da ( sanırım westgate) arıza olduğunu düşünüyor. Bu parça turbo ile birlikte satıldığı için ise tek bulunmuyor ve çıkma parça arıcak.. Sizce doğru durum nedir.. Diyor ki n75 yada MAF sensöründen olsa bilgisayarda onlarında hata kodu vermesi lazım.. Ben bu parçadan şüpheleniyorum diyor..

Bende internetten sıfır turbo fiyatlarına baktım ve güven turboya fiyat sordum 1050+KDV dediler. şimdi sizlerden ricam
1- firma olarak nasıldır ve bizim araçlarımızda orginal garret marka mı turbo kulanılıyor.

2- Sıfır Turbo alirsam sorunum çözülürmü ( Çözülmez ise verdiğim para boşa gidecek :( )

Ciddi ciddi turbo almayı düşünüyorum.. Görüşleriniz benim için önemli ..

Bora 1.9 TDI 110 HP 2001 Comfort. AHF motor

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 28 Mayıs 2012, 14:39:27 »

AHF, ALH, ASV kodlu motorlar 
1 -  Şarj basıncı sınırlayıcı solenoid valfı Şarj basıncı sınırlayıcı solenoid valfı -N75-
2 -  Egzoz geri dönüş subabına -N18- giden
3 -  Hava filtresine giden
4 -  Vakum haznesi
5 -  Şarj basıncı ayar valfı basınç haznesi
6 -  Egzost turboşarjı
7 -  Emme manifoldu kapakçığı devre değiştirme subabına Emme manifoldu kapakçığı devre değiştirme subabı -N239-
8 -  Çek valf, beyaz hat şarj basıncı sınırlayıcı solenoid valfına bakar Şarj basıncı sınırlayıcı solenoid valfı -N75-

Allah razı olsun bu çok güzel olmuş.teşekkür ederim.benim araçtada benzer bi sorun vardı.çekişte acaip bi düşüş vardı motorun arka kısmındaki küçük hava hortumlarından biri yerinden çıkmıştı tesadüf bulup onu yenisiyle değiştirdim sorun düzeldi.meğerse n75 valfi dedikleriymiş şimdi öğrenmiş oldum  :) yalnız geçenlerde aynı turbo kesme sorunu bendede 1 defaya mahsus oluştu daha sonra kendiliğinden düzeldi inş tekrarlamaz..tekrar teşekkürler,saygılar

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 28 Mayıs 2012, 17:57:56 »
Abicim ustanın kullandığı program nedir bilmiyorum fakat,n75 arıza kodu veriyordu,fakat maf yani akışmetre arıza kodu vermez onun belli değerler içerisinde çalışması lazım ve ustanında o kodlamayı ve değerleri kontrol etmesi gerekir,bence turbo işine girme derim.Turbon arızalı bile olsa en baba 400 liraya tamir edilir,bende turboyu revize ettirdim 2-2.5 yıldır sorun yok çok şükür.Kdv dahil fiyatı 1250 lira yazıktır yani.Onun yerine lastik alırsın,başka işlerini görürsün.
03.06.2005

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 28 Mayıs 2012, 18:09:50 »
Abicim ustanın kullandığı program nedir bilmiyorum fakat,n75 arıza kodu veriyordu,fakat maf yani akışmetre arıza kodu vermez onun belli değerler içerisinde çalışması lazım ve ustanında o kodlamayı ve değerleri kontrol etmesi gerekir,bence turbo işine girme derim.Turbon arızalı bile olsa en baba 400 liraya tamir edilir,bende turboyu revize ettirdim 2-2.5 yıldır sorun yok çok şükür.Kdv dahil fiyatı 1250 lira yazıktır yani.Onun yerine lastik alırsın,başka işlerini görürsün.

Mustafa bey. Baska yerde de bilgisayara bağlattım aynı kod çıktı ve orasıda westgate ayarı yapılması lazım dedi... Ben pek tamirden yana değilim sonuç olarak tamir de ettirsem git gel bana 700-800 e gelicek.. Birde benim aracın turbosu revize edilirmi bilmiyorum ama revize kiti olduğunu sanmıyorum ;)
http://guventurbo.com/Uploads/Document/d1a785b4de786c4.pdf daki link te service kit N/A yazıyor..

Bu turbo işi iyice canımı sıkıyorrr.. Aracımda değişmeyen bir tek o kaldı zati :D

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 28 Mayıs 2012, 18:12:49 »
Birde çıkan turboyu ikinci el satabilirsem fiyatı aşağı düşürmüş olurum diye düşünüyorum... Tabii ama satabiirsem  :tamamdir

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 02 Haziran 2012, 14:52:17 »
Arkadaşlar Sorunum Çözüldü..
Bugün Ankara Akınlar Özel servise gittim.. Arkadaşlar bilgisayara ve bir de ufak bir cihaza bağladılar. Hava akış metre yi değiştirdiler Sorunum çözüldü...

O kadar uğraştığıma değmedi...
Nerde ise Turbo yu değiştirecektim :(  O kadar kafayı sıyırmıştım.

Değişsen parçcanın fotografı cep telimde birazsan yüklicem..

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 02 Haziran 2012, 15:00:50 »
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2012, 15:03:54 Gönderen: inundatio »