Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: acil yardım çekiş sorunu  (Okunma sayısı 39601 defa)

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
    A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
Ynt: acil yardım çekiş sorunu
« Yanıtla #14 : 14 Mayıs 2012, 15:50:27 »
Osman döktürmüşsün be kardeşim, şema felan ne diyeyim sana kardeşim,zamanında Anam ağladı benim bu durumlardan. :tamamdir
03.06.2005

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
« Yanıtla #15 : 14 Mayıs 2012, 15:52:32 »
N75 valfini ölçmek için ne yapmamız lazım ..Arızalı olduğunu nasıl tespit edebiliriz.. ???..
Nerede yaşıyorsun?Memleket neresi bu arada?İsim?Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıcam.
03.06.2005

« Yanıtla #16 : 14 Mayıs 2012, 15:55:53 »
Bartın da yaşıyorum mustafa bey.. İsmim Tufan.. Aracım 110 PS AHF motor 1.9 TDI

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
« Yanıtla #17 : 14 Mayıs 2012, 15:58:04 »
Araçtan anlayan bi vw özel servis felan yok mu?Yada en yakın nerede var?
03.06.2005

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
« Yanıtla #18 : 14 Mayıs 2012, 16:00:03 »
Bunu böyle tek başınıza halledemezsiniz.Osman süper bi şema çıkarmış ama en azından anlayacak biri lazım,yada biz resim felan bişekilde anlaşıcaz.
03.06.2005

« Yanıtla #19 : 14 Mayıs 2012, 16:03:42 »
VW özel servisi yok. Buradaki ustalar ile bir şekilde bakmam lazım.. Yok olmadı basıcam gidicem ankaraya.

Siz bana nasıl olacağını anlatırsanız. bende ustama okutup çözüm üretmeye çalışabilriim.. Çok can sıkıcı bir durum... :'(
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2012, 16:05:13 Gönderen: inundatio »

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
« Yanıtla #20 : 14 Mayıs 2012, 16:05:20 »
VW özel servisi yok. Buradaki ustalar ile bir şekilde bakmam lazım.. Yok olmadı basıcam gidicem ankaraya.
Parça teminin nasıl yapıyorsun?Ankara kaç km?
03.06.2005

« Yanıtla #21 : 14 Mayıs 2012, 16:06:02 »
Parçayı ustam sipariş geçiyor.. Ankara bana 300 KM git gel 600 KM

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
« Yanıtla #22 : 14 Mayıs 2012, 16:08:13 »
Çok uzakmış.Ustayla muhabbetiniz iyimi?Şimdi biz şunu yapsın bunu yapsın diye anlatıcaz ustayla papaz olma sonra? :D
03.06.2005

« Yanıtla #23 : 14 Mayıs 2012, 16:10:55 »
Çok uzakmış.Ustayla muhabbetiniz iyimi?Şimdi biz şunu yapsın bunu yapsın diye anlatıcaz ustayla papaz olma sonra? :D

iyi iyi genç bir arkadaş ve yeni dükkan acacagı için benim cevremede ihtiyacı olduğu için sorun yok..ama papaz olursam basar giderim. Ankaraya çok ta takmam.. oda biliyor bunu Pire için yorgan yaktığımı.. Gitmek istememin tek sebebi iş yoğunluğu.. Yada bir arkadaşdan göndericem artık.

Burada çözersem benim için çok iyi olurr ama :) Tabi sizlerin yardımı ilee

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
« Yanıtla #24 : 14 Mayıs 2012, 16:21:20 »
Tamam anladım ozaman sorun yok.Tufan şimdi Osman'ın gönderdiği şemanın bi çıktısını al bence renkli olarak ve araçtaki servis kitapçığının içine koy.Ustanın kullandığı arıza tespit cihazı değer okuyabiliyor mu?Yani okunması gereken bazı değerler var,mesela MAF sensörü bu parçanın düzgün olarak çalışıp çalışmadığını bu değerlerle kontrol etmesi gerekiyor.Osman'nın gönderdiği şemadan en basitten en zora doğru gidilmesi gerekiyor,bunun için ustana şemayı göster ve hortum bağlantı noktalarını bi kontrol etsin.Hortumlar zamanla sertleşip çatlama yapar,ilk yapılması gereken bu.
03.06.2005

« Yanıtla #25 : 14 Mayıs 2012, 17:41:27 »
Tamam anladım ozaman sorun yok.Tufan şimdi Osman'ın gönderdiği şemanın bi çıktısını al bence renkli olarak ve araçtaki servis kitapçığının içine koy.Ustanın kullandığı arıza tespit cihazı değer okuyabiliyor mu?Yani okunması gereken bazı değerler var,mesela MAF sensörü bu parçanın düzgün olarak çalışıp çalışmadığını bu değerlerle kontrol etmesi gerekiyor.Osman'nın gönderdiği şemadan en basitten en zora doğru gidilmesi gerekiyor,bunun için ustana şemayı göster ve hortum bağlantı noktalarını bi kontrol etsin.Hortumlar zamanla sertleşip çatlama yapar,ilk yapılması gereken bu.

Hortumları değiştirmişti ustam.. Yenilendi hepsi.. Yanlış takmış olsa.. Araç hiç çalışmaz die düşünüyorum..  :-[

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #26 : 14 Mayıs 2012, 17:56:54 »
Hortumlar değiştikten sonra yapmaya başladıysa, hortumlar yanlış yerlere bağlanmıştır. :)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #27 : 14 Mayıs 2012, 19:59:41 »
Hortumlar değiştikten sonra yapmaya başladıysa, hortumlar yanlış yerlere bağlanmıştır. :)

peki o zaman aracın çalışmasında sorun olmaz mi.