Gönderen Konu: ABGASS WERKSTAT İkazına yardım lütfen  (Okunma sayısı 95900 defa)

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
Ynt: ABGASS WERKSTAT İkazına yardım lütfen
« Yanıtla #14 : 19 Ocak 2009, 18:32:30 »
hocam sizin probleminiz arkadaşların alattığı şeylerle alakalı degil.lpg'den kaynaklanıyor. pasificlerde çift sensör oldugu icin ikinci sensörden gecemiyor ve hata oluşuyor..fakir karışımdasınız....lpg kalibrasyonunu tekrar yaptırın. ve ustanıza basınc oranını bir miktar arttırmasını söyleyin. tahminim şuan 0.45 bar veya yaklaşık bir degere sahipsiniz...0.70 bar lara cektiklerinde ve lpg nin devir bandındaki basım oranlarıyla oynandıgında sorununuz kalkar..aracınızda herhangi mekanik bir arıza yok!siteye pek yazmıyorum.sorunuz olursa mail adresimi ekleyin yardımcı olurum.
[email protected]

mehmet arkadaşım benim araçta 2004 düz vites pasific
aracım benzinli.ve artık hep EMİSSİON WORKSHOP usarısı çıkıyor.bazen yanıyor bazen yanmıyo.Daha önce fren müşürüm arızalıydı onu yaptırdım ve arıza lambasını  sildirdim ama yarım saat sonra tekrar yandı.Şimdi hala yanıyor ama bazen canı istemeyince yanmıyor.Valla baktırmıyorumda o şekilde biniyorum.

yazın LPG düşünüyorum sizin bu dediğiniz uygulamayı not aldım LPG taktırınca ustaya söylerim.

Peki benzinli araç neden yapar bunu?

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 19 Ocak 2009, 18:41:23 »
mehmet arkadaşım benim araçta 2004 düz vites pasific
aracım benzinli.ve artık hep EMİSSİON WORKSHOP usarısı çıkıyor.bazen yanıyor bazen yanmıyo.Daha önce fren müşürüm arızalıydı onu yaptırdım ve arıza lambasını  sildirdim ama yarım saat sonra tekrar yandı.Şimdi hala yanıyor ama bazen canı istemeyince yanmıyor.Valla baktırmıyorumda o şekilde biniyorum.

yazın LPG düşünüyorum sizin bu dediğiniz uygulamayı not aldım LPG taktırınca ustaya söylerim.

Peki benzinli araç neden yapar bunu?

Ateşleme bobini veya sübaplardan olabilir bence biran önce bi bilgisayara bağlatıp arızayı tespit ettirin.Ama inşallah öyle değildir.Daha önce benimde başıma geldi.İyi akşamlar...
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

Çevrimdışı sec37

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 09 Kasım 2010, 12:51:29 »
Değerli arkadaşlar.Benim de 2004 model VW Bora Pasific model arabam var.Arabamd lpg de var.Ne zamandır Abgas Werstatt yazısı çıkıyordu ve motor arıza lambası yanıyordu.Ben önceleri pek önemsemedim.Ama şimdilerde araba çekişten düşüyor.Ayrıca motor arıza lambası da yanıp sönüyor.Ben Bitliste yaşayan bir öğretmenim.Burada yetkili servis de yok.Ne olur bana yardım edin...

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 09 Kasım 2010, 14:16:18 »
motor arızası sinyal gibi yanıp sönüyorsa,gözle görülür şekilde çekiş düştüyse(genelde rölantide titreme olarak belli eder) büyük ihtimal bobin gitmiş.Eğer dediğim gibi bobinse sorun sakın sadece arızalı olanı değiştirmeyin, birbirleriyle uyumlu çalışırlar bunlar, komple set olarak değişmesi lazımdır.Görmeden kimse net bişey söyleyemez ama sabah soğukken egzozdan beyaz duman atıyorsa egr'den, 3. bi ihtimal ise katalizör vadesini doldurmuştur.Olasılıklarına göre benim sıralamam bu.

Çevrimdışı sec37

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Kasım 2010, 18:32:31 »
Boralp kardeşim aracımda lpg olması sence bu arizayı tetikler mi?Bir de bugün farkettim aracım titremeyi lpg de iken yapıyor.Benzinde çalışırken de ikaz lambası yanıyor...Bu arada ilgine teşekkürler...

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Kasım 2010, 19:56:34 »
lpgden dolayı arada bir arıza lambası yakar, belli bir zaman sonra kendiliğinden söner, eğer sorununuz buysa makineye bağlatın genelde oksijen sensörü hatası olarak görünür, silin tekrar bağlayın makineye o zaman arızanın yeniden görünmemesi lazım.Yani o zaman önemli değil.Ama o musluğa benzer işaret yanıp yanıp sönüyorsa genelde bobinden yapıyor, benzine de alsan vites topuzunda pedallarda hissedilir titreme olması lazım ve arabanın çekişi aşırı düşmesi lazım.Lpg bobin arızasını tetikler, çünkü lpg sistemleri bobinlere çok yüklenir, o yuzdendir ki ben bora sahibiyken her 15binde bujileri değiştirirdim. Araba tekliyor gibi mi çalışıyor rölantide?

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 09 Kasım 2010, 19:57:50 »
bu arada lpg nin markası ne ve filtre değişti mi hiç? ve aracın benzindeki tepkileri nasıl şuan?

Çevrimdışı sec37

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 09 Kasım 2010, 20:08:00 »
Kardeş lpgnin markası ULTRAgas.Bu taraflarda servisi yok.Arabayı yazın burda kapalı bir garaja bıraktım.Uçakla geldim memlekete.Eğer arabayla gelseydim mutlaka yaptırırdım.Aracın benzindeki tepkileri fena değil.Bugün özel VW servisi çalıştıran bir arkadaşımı aradım.O da size benzer şeyler söyledi.Muhtmelen bobinler değişecek.Fiyatını,markasını  benim için öğrenebilir misiniz?

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 09 Kasım 2010, 20:41:58 »
valla bremi oluyor, beru oluyor markaları benim bildiğim bunlar var, bremi biraz dandik yanlız.tek bobin 70-75 liradır genelde.bobinler değişince bujiler de değişir, takımı 20-30 lira olur, varsa ngk marka yoksa bosch.

Siz yine de aracı bir cihaza bağlatın, ben ezberden konuşuyorum sadece karşılaştığım şeyler bunlar, ve lpg filtreleri aynıdır, o filtreyi de bi değiştirin

Çevrimdışı mustafatsum

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Kasım 2010, 21:50:27 »
bu uyarı bende de var uzun zamandır. 200 küsür tl imiş sensör sormuştum bir ara..
yakıtı etkilermi diye merak ediyorum ..bileniniz varmı arkadaşlar?

Çevrimdışı polis_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 16 Mayıs 2011, 16:17:19 »
selam arkadaşlar ben serdar 4 ay önce aracımın katalitik konvektörü arıza yaptı serviste 3000 t ücret istediler serviste yaptırmadım aracımı şaşmazda bi egzozcuya gittim 400 tl ye lkatalitik konvektör taktırdım neyse takırtı sesi kesildi bu seferde aracımda abgas werkstat diye bir yazı çıkmaya başladı vede egzos horultulu çalışmaya başladı tekrar servise gittim makinaya bagladıllar egzosdaki sensör arızası verdi konvektörde arızalı olabilirmiş 150 tl tespit ücreti istedi katalitik konvektör arızalı ise 3000 tl sensör arızalı ise 600 tlı aracım 2004 pasifik ne yapacağımı şaşırdım arkadaşlar bana ankarada dürüst işini bilen bi usta lazım arkadaşlar lütfen yardım! 

Çevrimdışı manzut2000

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 17 Mayıs 2011, 12:35:41 »
2003 bora pacific 109 binde abgas werkstat mesajı çıkıyor.bilgisayara bağlattım ve katalizatör verimi eşik değerinin altında yazıyor

Çevrimdışı fatih_et

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 29 Mayıs 2011, 16:32:42 »
bende de aynı uyarı çıkıyor arabayı aldığımdan beri 18.000km yol yaptım hiç sorun olmadı,
2 akrabamda da bora var onlar da aynı şekilde kullanıyorlar sorun yok
ama bizdeki sorunu oksijen sensörü olarak görüyor,
katalizör de o kadar sorun olmaz herhalde,
çekişte yakışta çalışmada sorun yoksa hiç elletmeyin bence,
ya da çok usta bir ustaya gösterin herkese kulak asmayın,

keyifli sürüşler

Çevrimdışı firebir30

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 16 Haziran 2011, 18:15:47 »
boğaz  kelebeği, egr valfi, katalitik convertör ve lambda sensörlerinden oluşan sistemde bir yerde hata var. aracı cihaza bağlayıp hazırlık kodu oluşturulursa arızalı bir parça varsa gözükür. değilse hazırlık kodu oluşur ve araç düzelir.