Gönderen Konu: bana bir örnek gösterirmisiniz  (Okunma sayısı 14884 defa)

Çevrimdışı Bushido

• Profili Görüntüle
Ynt: bana bir örnek gösterirmisiniz
« Yanıtla #28 : 12 Mart 2014, 21:51:46 »
siz bilirsiniz vallahi ben bilmem tanımamda satan kişileri biri 8v diğeri 16 v bu da önemli bir etken
siz haklısınız para vercez temiz bişey olması lazım 0 almıyoruz sonuçta  ;D

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 12 Mart 2014, 23:33:58 »
öncelikle limitini net belirle, alabileceğin en iyisini al ama, cebindeki son parayla da araba alma, 1 lira köşede dursun.

2000 model comfort ile 2001den itibaren comfort arasında fark var.1 sene değil, mesela en basitinden 2000 comfortta dijital klima yok.

otomatik vites malesef dizel borada, en azından şehiriçinde az yaktırmıyor.9un altına biraz zor iner.onu ele.

diğer araba için kimsenin günahını almayım diyorum ama o araba 63binde ise ben de latif doğanım. doğuşun ceosu gelse inandıramaz.

2000 comfort boranın çok çok temizse edeceği 21 bilemedin 22.

190binde araçlara pek yeltenme, binmiyorum binicimisin satacak mısın ama 30bin de sen binsen 200bine gelir.2. el piyasasında 100bin kilometre nasıl psikolojik sınırsa 200binde 2. bir psikolojik sınırdır.

zonguldaktaki araç dışarıdan temiz gibi, ama bir araba için, hele hele bora gibi çok bulunan bir araba için taaa oradan zonguldağa gidilmez.kaldı ki fırsat ürünü de değil.

son olarak 1 parça değişen olabilir, değişen yoksa 4 parça boya olabilir. hem daha ucuz alırsın, hem kafan rahat binersin.sırf boyasız diye çok değişik araçları favoriye alıyosun. kaporta durumunda sınırın bu olsun.

model yılı olarak da 2003ün altına düşme, highline ya da düşük kilometreli dizel olmadığı sürece.

hiç bir boraya 25 liradan fazla verme.

« Son Düzenleme: 12 Mart 2014, 23:38:29 Gönderen: ALPER. »

Çevrimdışı Bushido

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 13 Mart 2014, 11:08:26 »
öncelikle limitini net belirle, alabileceğin en iyisini al ama, cebindeki son parayla da araba alma, 1 lira köşede dursun.

2000 model comfort ile 2001den itibaren comfort arasında fark var.1 sene değil, mesela en basitinden 2000 comfortta dijital klima yok.

otomatik vites malesef dizel borada, en azından şehiriçinde az yaktırmıyor.9un altına biraz zor iner.onu ele.

diğer araba için kimsenin günahını almayım diyorum ama o araba 63binde ise ben de latif doğanım. doğuşun ceosu gelse inandıramaz.

2000 comfort boranın çok çok temizse edeceği 21 bilemedin 22.

190binde araçlara pek yeltenme, binmiyorum binicimisin satacak mısın ama 30bin de sen binsen 200bine gelir.2. el piyasasında 100bin kilometre nasıl psikolojik sınırsa 200binde 2. bir psikolojik sınırdır.

zonguldaktaki araç dışarıdan temiz gibi, ama bir araba için, hele hele bora gibi çok bulunan bir araba için taaa oradan zonguldağa gidilmez.kaldı ki fırsat ürünü de değil.

son olarak 1 parça değişen olabilir, değişen yoksa 4 parça boya olabilir. hem daha ucuz alırsın, hem kafan rahat binersin.sırf boyasız diye çok değişik araçları favoriye alıyosun. kaporta durumunda sınırın bu olsun.

model yılı olarak da 2003ün altına düşme, highline ya da düşük kilometreli dizel olmadığı sürece.

hiç bir boraya 25 liradan fazla verme.

dizeller de neye dikkat etmem gerek otomatik kesinlikle istemiyorum
varsa dizel favorilerinizide görmek isterim
biz benzinli konusunu konuştuk ve lpgsiz olsun diye karar alındı benzindede otomatik tercihimiz degil..

babam gördüğü siyah bir bora dan bahsediyodu çok temiz diye 3. ilandaki o olabilirmi diye merak ediyorum bakalım ne olcak  ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: 13 Mart 2014, 11:11:22 Gönderen: Bushido »

Çevrimdışı Bushido

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 13 Mart 2014, 20:24:53 »
uzun zmandan beri bakıyorum 3. ilandaki araç çok ilgimi çekti bu günden beri git gel yapıyorum pc başına işten fırsat buldukca sakaryada olmasıda avantaj benim açımdan görünen oki araçta mükemmel durumda...

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 13 Mart 2014, 22:11:02 »
ilk etapta sakaryadakine bakacaksın zaten.diğer şehir dışındaki araçları düşünürken git gel yol masrafını falan da düşün.

diğer bir olay 2 kere şehir dışına araba almaya çıktım 2sinde de boş döndüm, 3 kere arkadaşım gitti; hatta birinde antalyadan girdi, egeden çıkıp istanbula gitti.adamı arıyosun oraya kadar gidiyosun, hadi fazladan 1-2 çıkar anlarım. adama araban böyle diyosun ben de bilmiyodum diyor. yahu yalan. 50 lira verip ekspertiz mi yaptırmadın, biliyosun ne olduğunu sende. oraya kadar gidince bari boş dönmeyelim oluyor, basiretin bağlanıyor, alıyosun.

önce sakaryadakine bak, ama ne olur son diye yapma pazarlığını, telefonda da yapma. çek karşına elini sık öyle yap, vermezse de dünyadaki son araba değil.

dizel araba kilometre yapmak için alınır.10 yaş üstü dizel her zaman risktir. benzinliye 1 bakıyosan dizele 2 baktırıp alacaksın. Enjektör işemeleri, turbo ve vakum hatları, hortumları, egrsi, pompa basıncı tek tek ölçülecek. kilometresi de eğer oynanmamışsa 150binin altında zor bulursun. samanlıkta iğne aramak gibi.

Çevrimdışı Bushido

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 17 Mart 2014, 18:55:34 »
bora askıya alındı bir tanıdığımızda fsi passat(tüplü) varmış henüz donanım model yılı gibi bilgileri almadık ama 2009 kasalardan haftaya gelicek sanırım aracı görücez kendisi çok yaktıgını söylemiş fakat forumlardan araştırdıgım kadarıyla normal değerlerde yakıtığı söyleniyor sizin fikirleriniz nelerdir

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #35 : 17 Mart 2014, 21:56:15 »
FSI motor+ LPG = RİSK

Bu FSI motorlar benzinde dahi hassas motorlar.Yakıt seçerler.EGR valfi arıza yapar vs vs.Eğer benzinli bineriz diyorsanız FSI passat alınır.Ama LPG li binmek istiyorsanız FSI motordan uzak durun bence.MPI motor gibi uyumlu olmuyorlar.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #36 : 17 Mart 2014, 22:35:24 »
Motorun mevcut altyapısını maksimum derecede kullanan, manifold delinmesine ve enjektör değişimine gerek bırakmayan bu LPG kiti kullanılırsa sorun yaşanacağını düşünmüyorum. Tabi ki herşeyden önce iyi montaj ve ayar gerekli.
http://www.prins.com.tr/dosyalar/prins-direct-LiqueMax-Brosur.pdf
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı Bushido

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 17 Mart 2014, 23:14:33 »
FSI motor+ LPG = RİSK

Bu FSI motorlar benzinde dahi hassas motorlar.Yakıt seçerler.EGR valfi arıza yapar vs vs.Eğer benzinli bineriz diyorsanız FSI passat alınır.Ama LPG li binmek istiyorsanız FSI motordan uzak durun bence.MPI motor gibi uyumlu olmuyorlar.

mpi motor nedir hangi araçta bulunur model yılı olarak?

Çevrimdışı Bushido

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 17 Mart 2014, 23:15:38 »
Motorun mevcut altyapısını maksimum derecede kullanan, manifold delinmesine ve enjektör değişimine gerek bırakmayan bu LPG kiti kullanılırsa sorun yaşanacağını düşünmüyorum. Tabi ki herşeyden önce iyi montaj ve ayar gerekli.
http://www.prins.com.tr/dosyalar/prins-direct-LiqueMax-Brosur.pdf

araçta lpg mevcut zaten bilmiyorum montaj nasıl yapıldı
« Son Düzenleme: 17 Mart 2014, 23:16:15 Gönderen: Bushido »

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #39 : 17 Mart 2014, 23:17:06 »

Çok noktadan enjeksiyon. Yani fsi haric diger bora motor secenekleri (ve golf. Ve passat)
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #40 : 17 Mart 2014, 23:19:20 »

MPI = Multi Point Injection = çok noktalı enjeksiyon. Model yılından bağımsız olarak her modelde bulunur. Yeni üretilen motorlarda FSI ve TSI olmayanların hepsi çok noktalı enjeksiyonludur. Tek noktadan enjeksiyon devri çok eskide kaldı.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı Bushido

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 17 Mart 2014, 23:20:51 »
25bin fiyat biçilmiş araca duyduklarımla anladımki araç 2005 model exculusive passat son modelden 2 önceki model bu durumda pek yanaşıcak değilim bu işe ama aracın temizliğine göre son kararı vericem