Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ABGASS WERKSTAT İkazına yardım lütfen  (Okunma sayısı 94907 defa)

Çevrimdışı tonguc

• Eskort mu alsaydım acaba
ABGASS WERKSTAT İkazına yardım lütfen
« : 20 Temmuz 2008, 18:00:23 »
selam bende daha önce 98 model polo vardı. onu satıp yerine Bora Pasific aldım 2003 model. Önce gidip bi güzel tüpümü taktırdım,sonra bujileri hava filtresini , klima filtresini ve yağını değiştirdim.Bor denen bişey varmış ondanda koydular. Herşey iyi güzel, yakıt tüketimi baya düştü ama "ABGASS WERKSTAT " diye bir ikaz vermeye başladı.Kontağı her açtığımda bu ikazı alıyorum ve sarı bir motor resmi çıkıyor kadranda. İnternette araştırdım fakat gavurca bir sitede buldum.Bulduğum sitenin linkinide veriyorum.Lütfen bu konu hakkında bana yardımcı olun
http://www.vw-club.nl/index.php?page=t&id=582
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2008, 22:21:52 Gönderen: tonguc »

Ynt: ABGASS WERKSTAT İkazına yardım lütfen
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2008, 01:29:28 »
merhaba tonguc arkadasım 10 yıllık volkwgen mekanıkerlık deneyımım var ve bu sıteye sırf piyasada ınsanların basıt arızalar nedenıyle dunyanın paralarını odemelerı bır nebze manı olmak ıcın uye oldum.
 senın sorununa gelınce oncelıkle o ıkazın anlamı egsoz emısyon sıstemı ve hava emıs sıtemınde bır arıza olursa o ıkaz yanar.
muhtemel arızalar ıse bora pasıfıc 1.6 BFQ motor kodlu modellerde
1- kartel havalandırma borusu kopmus olabılır .
2-egr sıtemınde tıkanıklık olabılır
3-elektronık termostat yuvası dagılmıs olabılır.
aracını bı servıse gotur ve test cıhazına baglattır
ve bana orda yazan arıza ıkazını yaz sana sorunun kaynagını tam olarak ozaman soylıyebılırım
gorusmek dılegıyle
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı tonguc

• Eskort mu alsaydım acaba
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2008, 01:41:11 »
öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. :sevgi: aracımı servise götürdüm, ama servis kapısında ikaz lambası söndü birdahada yanmadı. Aracı dediğin gibi bilgisayara bağlattım çıkan arızalar. 1. ve 3.ncü silindirle ilgili hata veriyordu. ateşleme bobinleri arızalıymış.4 ünü birden değiştirdim tanesi 70 milyon ve zengin karışım diye bir ikaz vardı ona birşey yapamayız tüpten dediler. motor rolantide çok sarsıntılı çalışıyor dedim, onada 16 valflerde normal dediler. 8 valflerde yapmazmış.neyse oradan tüpçüye geçtim ayar yaptırdım. ayar yaparlarken motor tekleme yapıyor dediler 2 saat uğraştılar en son manifoltun toplu iğne deliği kadar bir delik buldular. japo ve sigara külüyle onuda hallettiler.sarsıntı azaldı fakat hala araba titriyor. ama üzerinden 1 gün geçti ikaz lambası bir daha yanmadı (350 km yol yaptım )  :D

« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2008, 15:47:19 »
merhaba
arızadan kurtulduguna sevındım bendede 1.6 16v motor bora var benım rolentı hıc sallanmıyor.sıze bır taktık daha solıım bogaz kelebegını sokup altkısmında kalan tortuları ııce temızletın ve taktıktan sonra adaptasyonunu yaptırın .hazırlık kodu dıye bırsey var eger ustanız onu bılıyosa o adaptasyonlarıda yapsın buyuk ıhtımalle aracınız duzelecektır.
Dikkat ısırır !!!

« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2008, 21:18:16 »
ben de bugün abgas werkstatt yazısını gördüm. ne yapacağımı şaşırdım. servise gidince çıkan test sonucunu yazsam bana da yardım eder misiniz?

« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2008, 13:39:31 »
Araç bilgisayara bağlanarak söz konusu arıza lambasının neden yandığı öğrenilebiliyor.Benim boranın lambası devamlı yanıyor,sonra bir ara sönüyor sonra tekrar yanıyor.Her lambanın yandığında sanayiye para verseydim vay halime!

« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2008, 11:33:08 »
etuncay aracını servise götürdüğünde ustalardan rica et boğaz kelebek açısını ve rolentideyken emme manifold basıncını bar mbar cinsinden sana yazıp versinler bana söle sana direk ne yapman gerektiğini sölim..
Dikkat ısırır !!!

« Yanıtla #7 : 09 Kasım 2008, 03:07:05 »
ismini hatırlamadığım 320,00 ytl değerinde kablo gibi bir parçayı değiştirdiler.Sorun çözüldü.Artık kafasına göre o lamba yanıp sönmüyor.Parayı verdim kurtuldum.Yalnız parça bana biraz pahalı geldi. :-[ :-[

Çevrimdışı eroz06

Otomobil
    2003 Bora Comfortline Otonatik
« Yanıtla #8 : 04 Aralık 2008, 01:33:10 »
yol bilgisayarı  benzine göre ayarlanmış yani gazı havayı algılamıyor,tek  neden bu, bendede bu sorun vardı gidip sorduğumda aynen bunu söylediler , bilgisayara takıp ikazı söndürdüler fakat tekrar yanıyor ,çok önemli bir şey değil

« Yanıtla #9 : 09 Aralık 2008, 16:22:04 »
Mekatronik34  abi bende bora yok ama 2000 passt comfotlıne var passat konusnda acıyorum ama tam bı bılgı yok
1.si aracımda kontaga anahtarı takınca epc yanıyor calıstıgında sonuyor
epc nedir?? ve neden bole bısı yapıyor???
2.arac comfortlıne bana asr veya esp olacgını soledıler dugmesı konsolda olmasa bıle otomatık vardır dedıler bugun test ettım ufacık yuklenmemde arac sarıyor...aracın cekısı cok guzel(zavollı sıralı sıstemde kullanıyorum)ama esp olsa patı cekmemsı lazım deılmı...3.olarak su bılgısayar zımpırtısı almanca bunu ıngılızce yapmanın ufak malıyetlı yolu yokmu sen bılırısn???passat konusunda sordum yazılım ıcın 150-200 gozden cıkar dılolar oha dedım bende bı yazılım ıcın o paraya yazık...bende suan passat kıtapcıgı bulmaya calısırum ufak tefek aklıma takılan sey olursa bakarım.turkce klavuzu varmı???
ÜSTAD bide ben yenı aldım aracımı bana tavsıye edecegın bısı varmı...aldık ama daha bılgısayara baglatmadık bı sorunu varsa herhangı bıyerınde dırek cıkarmı arza???yada passatların olabılecek kronık sorunu cabuk bozulan bıseyı varmıdır(arac 108 bınde bu arada) sen sadece mekanık mısn yoksa aracın iç aksam dış aksamdanda anlıomusun??? bana yardım edersen çok duamı alcaksın usta arac guzel ama daha bılmedıgım cok sey var ...

Çevrimdışı 63owen63

• ___63___
« Yanıtla #10 : 17 Ocak 2009, 21:11:50 »
hocam sizin probleminiz arkadaşların alattığı şeylerle alakalı degil.lpg'den kaynaklanıyor. pasificlerde çift sensör oldugu icin ikinci sensörden gecemiyor ve hata oluşuyor..fakir karışımdasınız....lpg kalibrasyonunu tekrar yaptırın. ve ustanıza basınc oranını bir miktar arttırmasını söyleyin. tahminim şuan 0.45 bar veya yaklaşık bir degere sahipsiniz...0.70 bar lara cektiklerinde ve lpg nin devir bandındaki basım oranlarıyla oynandıgında sorununuz kalkar..aracınızda herhangi mekanik bir arıza yok!siteye pek yazmıyorum.sorunuz olursa mail adresimi ekleyin yardımcı olurum.
[email protected]

« Yanıtla #11 : 18 Ocak 2009, 22:47:20 »
Mekatronik34 arkadaşım herkimsen benim aracımla alkalı bir sorunum yok ama senin buradan problemli arkadaşlara yardımcı olman çok taktire şaiyan bir olay yazılarını takip ediyorum sana bütün arkadaşlar adına teşekkür ediyorum.... :tamamdir :tamamdir :tamamdir

Çevrimdışı kesik44

• Gelirken Ne Getirilirki Giderken Ne Götürülür?
« Yanıtla #12 : 18 Ocak 2009, 22:58:04 »
Mekatronik34 arkadaşım herkimsen benim aracımla alkalı bir sorunum yok ama senin buradan problemli arkadaşlara yardımcı olman çok taktire şaiyan bir olay yazılarını takip ediyorum sana bütün arkadaşlar adına teşekkür ediyorum.... :tamamdir :tamamdir :tamamdir

+1 bende aynı düşüncedeyim  :tamamdir

« Yanıtla #13 : 19 Ocak 2009, 11:15:02 »
eyüp abi sana yardımlarından dolayı cok tesekuurler...arabayı 1.5 ay once aldıgımızda bende cok soru sormustum hepsını sıkılmadan anlattı allah razı olsun...bıze bole ustalar lazım ıste..tr nın heryerıne senın gıbı tecrubelı ve bılgılı usatalar olsa kımse mağdur olmaz