Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ABBAS WERSTAT ARIZASI  (Okunma sayısı 8060 defa)

ABBAS WERSTAT ARIZASI
« : 27 Eylül 2009, 18:07:33 »
selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım. burada sizlerden yardım bekliyorum bana bir çare bulun benim 2004 model bora otomatik bfq motor aracım var ve bu aracımın 3 ay dır egzoz geri dönüşüm sistem arızası ayar farkı  diye sorunu var. 3 aylık süre zarfında 4 adet usta değiştirdim ve yetkili servis doğuş olmak üzere hala sorun çözülmedi ve ne yapacağımı bilmiyorum boğaz kelebeği, egr, manifolt, bobin vs vs hepsine bakıldı sorun yok ama hala arıza devam ediyor. bu sorunla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..

Ynt: ABBAS WERSTAT ARIZASI
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2010, 14:17:14 »
araçta tüp varmı?çekişindei gidişinde, sabah çalışmalarında sıkıntı var mı?bi de arıza lambası ilk çalıştırırken ötüp orada kalıyormu yoksa sinyal gibi yanıp yanıp sönüyor mu?

« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2010, 00:31:14 »
selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım. burada sizlerden yardım bekliyorum bana bir çare bulun benim 2004 model bora otomatik bfq motor aracım var ve bu aracımın 3 ay dır egzoz geri dönüşüm sistem arızası ayar farkı  diye sorunu var. 3 aylık süre zarfında 4 adet usta değiştirdim ve yetkili servis doğuş olmak üzere hala sorun çözülmedi ve ne yapacağımı bilmiyorum boğaz kelebeği, egr, manifolt, bobin vs vs hepsine bakıldı sorun yok ama hala arıza devam ediyor. bu sorunla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..
Üzülerek motor kontrol ünitesi diyorum :( 
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı basinger19

• özgürce düşün özgürce hisset
« Yanıtla #3 : 05 Mart 2010, 11:20:52 »
merhaba bendede aynı arıza lambası yanıyordu kalem bobinlerden 2 sini degiştirdim sorun çözüldü
 :'(

« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2010, 14:44:27 »
arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni katıldım 2003 mode bfQ motorlu otm. bora aracım var.ve bizde aynı arızadan muzdaribiz.kontağı açarken oil sensör.ve abgas werkstat arızaları veriyor. bu aracın iki oksijen sensörü egr valfi değişti ama bir süre sonra yine yandı .aracımda atiker marka lpg var.yağ buhar hortumuda değişti .ve işin en ilginç kısmı da.böyle bir arıza aracımın şanzımanınıda etkiliyormu çok merak ediyorum.çünkü şanzıman kendini koruma moduna alıyor ve hiç vites atmıyor.ama şanzıman kontrol ünitesine girip arızayı sildiğinizde düzeliyor.ve bir hafta sonra bazen bir kaç gün sonra yine aynı sorunla karşılaşıyorum.şanzıman yağ ve flteleri değişti.ama bazen bu vites atmama sorunu küçük bir kasisten geçerken de frene basım yavaşladığımda dönmek için durduğunuzda.oluyor.bir kerede başıma geldi.rampadan aşağıya inerken vites düzeldi bu kez normak moduna geldi.bir kez volkswagen doğuş yetkili servise götürdüm şanzıman kontrol ünitesinde kopukluk olabilir dediler.bir kaç aracınız kalmalı deyince bende bırakmadım.kendim oto yedek parçacılığı yapıyorum.sanayide bir kaç arkadaşa gösterdim ama bir çözüm yolu bulamadılar .yardımcı olursanız çok memnun olurm şimididen tşr ediyorum