Gönderen Konu: 2000 model otomatik Bora vites körüğü  (Okunma sayısı 4083 defa)

Çevrimdışı wakantanka

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Otm. Bora 1.6
2000 model otomatik Bora vites körüğü
« : 30 Nisan 2015, 10:29:54 »
Merhaba arkadaşlar, 2000 Model otomatik bora sahibiyim, otomatik vitesin altında bulunan siyah plastik cisim yılların verdiği yorgunluk ile artık parçalandı, bunu nerde bulabilirim ankara şaşmaz sanayide bir kaç yere sordum yok dediler ancak serviste olur dediler, bunun yerine deri körük çok mu kötü durur bilgisi olan var mıdır hiç,

Teşekkürler

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
Ynt: 2000 model otomatik Bora vites körüğü
« Yanıtla #1 : 30 Nisan 2015, 10:51:12 »
Onu arayan cok da bulan yok. Bir arkadas onun yerine kauçuk bir şerit kesip vites kolunun yerine de bir O-ring taktirmisti. O şekilde montaj yapmıştı ve gayet güzel durmuştu.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2015, 15:04:13 »
Yetkili serviste mevcut paraya kıyarsanız 135tl  :)

Çevrimdışı wakantanka

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Mayıs 2015, 10:28:13 »
az önce aradım yetkili servisi, şasi no su aldı sonrasında parça bütün olarak geliyor dedi sanırım p, d yazan kısmı da dahil etti, 578 TL gibi cuzi bir mebla dedi...

sanayide bulunmuyor hatta ustalar ilgilenmeye dahi yanaşmıyor, ankara da bu işi yapabilecek birş var mıdır ki? az el yeteneği ile olur gibime geliyor ancak işde o el yeteneği olan biri lazım....

Çevrimdışı wakantanka

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2015, 09:12:44 »
merhabalar bilgilendirme için sonucu yazayım istedim, ikinci elinin de eskimiş olacağı ve el yeteneğime güvenmediğim için servisden değiştirdim. 180 tl gibi cüzi bir miktar aldılar saolsunlar, malzemeyi görünce zaten yıkıldım bomboş sadece düz bir plastik, bu kadar para istediklerinde belki ek görevi vardır diye yorumladıydım neyse geçti artık...

vitesin bulunduğu plastik aksamı komple sökerek değiştiriyorlar, kenarlarda bida başlıkları var zaten, yırtılan eskiyen olursa kendisi çok rahatlıkla yapabilir, vitesin kafası çıkıyor zaten 20cm civarı keseceğiniz ve ortasına vitesi çubuğunun geçeceği kadar bir delik açacağınız bir malzeme bu işi görür, aklıma röntgen filmleri gelmişti ancak dediğim gibi el işçiliğime güvenemedim...

güvenenlerin bilgisine...