Gönderen Konu: 2000 Model 1.6 SR Trendline hakkında her şey... -Sağ ön davlumbaz koptu !-  (Okunma sayısı 15865 defa)

Çevrimdışı aRm

• Profili Görüntüle
Kusura bakmayın geç yazıyorum...
Araca yapılan yeni kalibrasyon ve filtre değişimlerine 50 TL verdim.  :)

Çevrimdışı aRm

• Profili Görüntüle
Bu arada gözü karartıp toz içinde olan sağ farımı söküp bildiğiniz 1.5 lt cam suyu ile yıkadım. 19 lt damacana suyu ile duruladım. Kompresör ile de kuruttup, bir gece boyunca da evde kapakları açık şekilde beklettim.
Şu an sağ farım soldan temiz, ayrıca daha iyi aydınlatıyor.  :)
Aynı işlemi sol far için de yakın zamanda yapmayı planlıyorum.  :tamamdir

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
Ynt: Bora kapı kolları soyulma sorunu...
« Yanıtla #16 : 17 Temmuz 2011, 01:35:41 »
soyulan yerler için plasdit diye bırsey var arastır forumda var bı arkadas detaylı anlatmıstı kutusu 45 tl falan yada ıslak mendıl :)

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
« Yanıtla #17 : 17 Temmuz 2011, 02:04:08 »
Aracınız hayırlı olsun,vwtr forum ailesine hoşgeldin. :)
Allah kazasız belasız,cezasız,binmeyi nasib etsin,
Şu ana kadar yaptıkların biraz mecburiyetten olmuş yapılması gereken şeyler,VW'sini seven,özen gösteren herkesin yaptığı gibi.
Bundan sonraki yapacakların da umarım gönlüne göre aracını daha da güzelleştirmeye uygun olur. :tamamdir
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı gültekin77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Temmuz 2011, 02:05:22 »
Bu arada araç resmi ister forum üyeleri bilesin. :)

Çevrimdışı aRm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 17 Temmuz 2011, 19:16:31 »
Cümlemize aynı şekilde kazasız, belasız, cezasız kullanmak nasip olur umarım.  :) Sizden aldığım jant ve lastikleri en kısa zamanda araca takıp, kapı kollarını, kapı ve tampon çıtalarını gövde rengine boyattıktan sonra araç büyük bir miktarda kendini gösterecektir.  ;) Ondan sonra güzel bir, iki fotoğraf eklerim.  :saygılar

Çevrimdışı ØSîRîS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 17 Temmuz 2011, 19:20:16 »
eski hali yeni hali diye eklersiniz resimleri..jant ve lastikler hayırlı olsun bu arada..

Çevrimdışı gültekin77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 17 Temmuz 2011, 20:21:10 »
Evet şu anki halini de koyarsan değişimi daha iyi görmüş oluruz. ;)

Çevrimdışı aRm

• Profili Görüntüle
Aracın ön frenleri az miktarda da olsa sıkı kalıyor, bunu hafif eğimde frene basıp araç boştayken freni salmama rağmen hareket etmemesinden anladım. Boşa attığımızda da akıp gitmiyor.
Ön balataları eski sahibi ters taktırmış. ! Zaten çok ses ve balata tozu yapıyordu. Çıkarttırdım BOSCH marka balata taktırdım. Ama sanırım fren merkezindeki bi ayarsızlık sonucu araç frenleri sıkılı bırakıyor. Bu da hem performansı hem de yakıt tüketimini olumsuz yönde etkiliyor. Kısa zamanda yaptırmam gerek.
Bundan başka bir nedenden dolayı sıkılı kalıyor olabilir mi ?

Çevrimdışı aRm

• Profili Görüntüle
Ynt: Bora kapı kolları soyulma sorunu... -Ön Frenler Basılı Kalıyor.-
« Yanıtla #23 : 05 Ağustos 2011, 20:52:53 »
Neyse kendim sordum kendim cevaplıyorum. Fren merkezi ömrünü tamamlamış.
Fren sisteminin hidrolik değişimi, fren merkezi değişimi ve işçilik ile birlikte 220 TL verdim...

Çevrimdışı gültekin77

• Profili Görüntüle
Ynt: Bora kapı kolları soyulma sorunu... -Ön Frenler Basılı Kalıyor.-
« Yanıtla #24 : 05 Ağustos 2011, 22:51:44 »
Hayırlı olsun Armağan.
Resim istiyoruz hala.

Çevrimdışı aRm

• Profili Görüntüle
Fotoğraf konusunda affınıza sığınıyorum ama halledicem... :)
Boge Turbo gazlı amortisörlerim evde yatıyor, finalleri bitirip taktırmak nasip olmadı bir türlü.
Far konusunda Sonar marka angel eyes far alma arefesindeyim ve hala kararsızım ama orijinal farların Monza H4-3 6000K uzun-kısa xenonla dahi aydınlatması vasat, ayrıca karşıdaki sürücüler için de rahatsızlık verdiğimin farkındayım. Bir an önce çözmem gerek far sıkıntısını.
Bunun yanında günler ve kilometreler çok çabuk akıp gidiyor, aracı alalı 9800 küsür kilometre olmuş bile. 1 hafta 10 gün sonra periyodik 10.000km araç ve LPG sistemi bakımı beni bekler. :)
Bunun yanında dün akşam çok garip bir olay oldu, direksiyonu tam sol yapıp U dönüşü yaparken büyük bir gürültü geldi aracın ön sağ kısmından. Noluyoruz falan derken sağ dikizden baktığımda ön sağ çamurluk davlumbazımı sereserpe yerde yatarken gördüm !
Durdum geri geldim alayım dedim ama ayakları da kopmuştu, çöpe attım.
Kesinlikle el freniyle yanlama, patinaj çektirme, hızlı dönme gibi bir durum yoktu, zaten hiç hoşlanmam bu tarz hareketlerden.
Bahsettiğim bakıma kadar ön sağ çamurluk davlumbazı olmadan gezicem, herhangi bir sakıncası olur mu ? Yapıcağım kilometre en en fazla 150km civarında olur...