Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2. viteste hızlanırken 2000-2500 devir arasında kelkinme  (Okunma sayısı 10103 defa)

2004 model bora pasific aracımın 62000 km de  triger kayışını değiştirttim.
Son zamanlarda 1. vitesten 2. vitese geçtikten sonra tam hızlanırken çok hafifce bir kelkinme oluyor. Teklemenin olduğu devir 2000 ile 2300-2500 arasında oluyor. Arac biraz daha hızlanıp devir yükselince/arac hızlanınca kesiyor. Sebebi ne olabilir? diye araştırdığımda

1) triger kayışı değişimi sırasında sente kaçıklığı olmuş olabilir dediler
2) benzinde problem olabililir dediler,

1. soru için Triger kayışı değişmeden önce böyle bir sorunum yoktu. 1 yıl kadar önce arac 62 binde iken değiştirdim. Şimdi 70 binde ve son 5 bin km dir bu arıza var.Triger kayışını değiştirmemin akabinde bu arızayı tam olarak hissetmedim ancak aracın hızlanmasını önceki haline göre pek beğenmemiştim. 1 ay kadar önce aracı yetkili servise götürüp (başka ustaların tavsiyesi üzerine) sente kaçıklığı için aracı kontrol ettirdim. Yapılan incelemede beyin kontrol edildi ve herhangi bir arıza ile karşılaşılmadı. Ayrıca aracı kontrol eden usta "sente kaçıklığı olan aracın 5000-6000 devire çıkması mümkün değildir" dedi...Hızlanmasıda iyi...

2. olarak yakıtı aldığım yeride değiştirdim. Daha güvenilir firmalardan yakıt alıyorum.

Ancak hala daha bu arıza devam ediyor. Bazen azalıyor, bazen artıyor. Kimi zamanda hiç olmuyor. Sürüş keyfini tamamen bitiren bu arızaya şimdiye kadar çözüm bulamadım. Yardımlarınızı rica ederim.

Ynt: 2. viteste hızlanırken 2000-2500 devir arasında kelkinme
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2009, 20:41:45 »
kardeş aynı sorunu ben daha 2 hafta önce yaşadım ve bakıma götürdüm yalnız bende sadece 2 vites deilde tüm viteslerde yapıyordu  2000 devire gelene kadr kerkiyodu 2000 den sonra düzeliyordu buna 5.vites de dahildi... ilk başta aklıma benzin geldi tabiki ve doğruda çıkt yakıt aldığım yer kalitesiz benzin vermiş bana tamircide önce benzin pompası değişti ve enjeksiyonlar temizlendi..benzin püskürtmüyormuş enjeksiyonlardan bir tanesi velasım benzinciye çok kayndaımda masraf fazla tutmadı tutsaydı benzinliği şikayet etcektim masrafı karşılasın diye he bide be hava filtresini söküp sport hava filtresi taktım ondanda olabilir dediler

« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2009, 14:35:48 »

arkadaşlar,
bu soruna çözüm bulabilecek kimse yok mu?
arıza çok can sıkıcı. Servise götürüm normal diyor. ne yağpacağız ?

« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2009, 17:17:47 »
2004 pasific var bende de aynısı oluyo servise götürdüm a dan z ye check ettiler hiç bişey çıkmadı çözüm yok gibi bende anlamadım

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2009, 08:57:15 »
merhaba
 bu şekilde arıza vermeyen yol seyiri esnasında yapan arızaları bulmak oldukça güçtür fakat bulunmaz diye bir şeyde yoktur ama maliyeti bi hayli pahalıya patlayabilir tek tek tüm sistemin çok detaylı kontrolü gerekebilir ...
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2009, 15:05:37 »
buji ve kablolarını değiştirdiğinizde sorun düzelebilir kelkinmeden kastınız arabanın gaz yemeyip anlık yığılması ise eğer. büyük ihtimalle buji kablolarından birinde sorun var. Bence!

« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2009, 18:52:57 »
Arkadaşlar, bu sefer son bir umutla bu arızayı çözer diye referansı kuvvetli  özel bir servise gittim. Yetkili serviste yaşadıklarımı tek tek anlattım(yukarıda yazdıklarımı) Kendisi test sürüşünden sonra triger kayışında sente kaçıklığı var dedi?!!! Aracın hızlanışını pek beğenmedi. İsterseniz aracınızı yapan yetkili servise götürün dediysede onlar yine çözümsüz bırakacaklar diye parasını tekrar ödeme pahasına siz yapın dedim. Aracı söktüler ancak sente kaçıklığını göremedi. Kayışta çok az yarım diş kadar yeteri kadar gerilmediği için bir ayar bozukluğu var dedi ! Hesapta yeniden ince bir ayar yaptı. Kayışın boşluğunu/gerginliğini ayarlamış. Çok milimetrik bi ayarmış. Daha sonra bujilere de baktı ve temiz dedi. Velhasıl bi de würth enjektör katkısı koyduk. Benzin filtresinide değiştirdik. Şimdi tekrar süreceğiz. Pek umutlu değilim. Çünkü tekrar sürdüğümde aracın performansının eskisinden biraz daha azaldığı gibi bir duyguya kapıldım. İnşaallah benim hüsnü kuruntumdur.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2009, 19:17:16 Gönderen: taydin66 »

« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2009, 12:02:51 »
arkadaşlar aynı sorun bende de vardı.. benzindendir diye düşündüm.. benzini değiştirdim gene olmadı...
bütün filitre ve yağları değiştim gene olmadı
serviste makineye bağlattım gene bişey bulamadılar...
artık tak etti bi servise gittim adam hemen buldu problemi...
problem ateşleme bobininden kaynaklanıyoremuş.. 60 tlye değiştim... hiç bir problem kalmadı canavar oldu.. :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir

« Yanıtla #8 : 16 Temmuz 2009, 21:15:18 »
arkadaşlar aynı sorun bende de vardı.. benzindendir diye düşündüm.. benzini değiştirdim gene olmadı...
bütün filitre ve yağları değiştim gene olmadı
serviste makineye bağlattım gene bişey bulamadılar...
artık tak etti bi servise gittim adam hemen buldu problemi...
problem ateşleme bobininden kaynaklanıyoremuş.. 60 tlye değiştim... hiç bir problem kalmadı canavar oldu.. :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir
Merhaba arkadaşım bu servis nerede? İnşaallah Ankara'dadır da bende götürürüm

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #9 : 16 Temmuz 2009, 21:24:00 »
silkeleme problemi ve boğaz kelebeği vw lerin hastalığı galiba bu sorunu ben dahil çok yaşayan var.birincisi sizin sorununuz ya ateşleme yada sensörlerden biri triger falan değil size tavsiyem buji kabloları,bobin ve distribütör,ü kontrol ettirin denettirin eminim düzelecektir sakın orasını burasını elletmeyin arabanızın
Mk3 gti

« Yanıtla #10 : 18 Temmuz 2009, 12:42:21 »
bende de aynı sorun wardı arabanın ağır bakımını yaptırırken bilgisayara soktuğumda bobinlerden birinin arıza verdiğini gördük. değiştirince hiçbi sorun kalmadı...