Gönderen Konu: 100 bin bakım.  (Okunma sayısı 6031 defa)

Çevrimdışı demahmet

• Profili Görüntüle
100 bin bakım.
« : 16 Ocak 2011, 01:24:06 »
merhaba arkadaşlar...aracım 95 bin km de 100 bin bakımı yaptıracam ama servis çok pahalı özel serviste yaptırmayı düşünüyorum 100 bin bakımında hangi bakımları yaptırıp hangi parçaları değiştirmem gerekiyor bilgilerinize ihtiyacım var,değişmesi gereken parçaları servis haricinde ben ayrı almayı düşünüyorum.Ayrıca sizce maliyetim ne olur...

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
Ynt: 100 bin bakım.
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2011, 04:23:32 »
trigger ne zaman değişmiş... devir daim değişmiş mi? salıncak burçların nasıl ? bujiler ne zaman değişti... balataların durumu nedir? baskı balatan nasıl?  detaylı kontrol gerekiyor... parçaları alıpta ustaya al yap diyeceğin şeyler değil bunlar

ağır bakım ustadan ustaya değişir, ustasına göre gerekli olan olmayan bir sürü şey vardır... ama yetkili servis bakım dahilinde olması gereken herşeyi değiştiriyor ya da detaylı kontrol ediyor... iyi bir usta bulmalısınız, bütceniz el verdiğince bişiler çıkar ortaya...

vw bakım aralıkları burada mevcut : http://binekarac.vw.com.tr/vw/pdf/bakim_araliklari.pdf
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı demahmet

• Profili Görüntüle
Ynt: 100 bin bakım.
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2011, 18:28:27 »
cvb için tşk.Aracı 70 binde aldım triger yeni değişmişti 30 bin oldu baskı balatayı ben kendim 10 bin km önce luk marka ile değiştirttim.arada kontrollerini yaptırıyorum güvendiğim bi ustaya ön amartisörleri değiştirecem fren disklerini ve balatalarını değiştirecem yine 10 bin km önce bujiler değişti bogaz kelebeği temizlendi yağını filtreleride saymassak ne kalıyor acaba ağır bakımda.