Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kamber açısı hakkında..  (Okunma sayısı 9861 defa)

Kamber açısı hakkında..
« : 07 Haziran 2012, 20:28:19 »
Arkadaşlar aracın arka tekerleklerde sağ tekerlek düz sol tekerlek biraz dışa açık yani bildiğim kadarı ile negatif kamber durumunda.bilinçli olarak ayarlanmış değil benimde sonradan dikkatimi çekti.biraz araştırdım ve tutan kolların sanırım ayarı var(her modelde ayarlı tip mevcut değil hatta modifiye şeklinde kamber vermek için bu kolun sabit yerine ayarlısını takıyorlarmış)bendeki ayarlı tipe benziyor değil ise bile bu açı nasıl bozulur?yada nasıl düzeltebilirim?yarın bir ustaya göstermeyi düşünüyorum farkı bir ustaya bu durumunu fark ettiğimde göstermiştim lifte alıp baktı ve bu kolların değilmesi lazım dedi ama sanırım ayarlı ayarsız durumu hakkında bir bilgisi yoktu :-\

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
    A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
Ynt: Kamber açısı hakkında..
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2012, 21:43:20 »
Önce bi rot-balanscıya aracı muayene ettirin.Gereken değerleri olması gereken değerleri yazıp size verir,düzeltme işini şaseciler yaparlar.
03.06.2005

« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2012, 22:28:42 »
cevabınız için teşekkür ederim mustafa bey.yarın bir baktırayım umarım bu şesecilerin düzeltme işi sağlıksız bir yöntem değildir.(hani bu çektirme/gerdirme işlemleri pek randımanlı olmuyor deniliyor ya)

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
    A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2012, 22:41:11 »
Bu şekildeki düzeltme işlerini şaseciler yaparlar.Nasıl ki elektrik arızasını elektrikçiye,motor arızasını motorcuya yaptırıyorsunuz buda öyle bi durum.
03.06.2005

« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2012, 22:49:55 »
haklısınız ilk defa yolum düşeceği için tereddüt ettim bende şaşe boyutunda bir durumamı gelmiş diye :)