Gönderen Konu: KATALİTİK  (Okunma sayısı 4164 defa)

Çevrimdışı audia4

•  
    • Profili Görüntüle
KATALİTİK
« : 20 Mart 2011, 18:38:38 »
Arkadaşlar. 1.6 audi a4 8 valf 96 model otomatik.
aracın km 240.000 

Sizce katalitik konvertörün durumu nedir? iptal etirmemin faydası / zararı ne olur?

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
Ynt: KATALİTİK
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2011, 19:40:39 »
katalik kaput olmuştur şimdiye, iptal ettirmenin faydası şu anda yaktığından  daha az yakacaktır, paraya kıyıp yeni katalitik alırsan daha da azalacaktır, yan sanayi katalitiklere pek güvenme yanlız, normal susturucudan farkları yok.Ha katalitik iptal olunca şuan dolu oldğu için şuanki performansından birşey kaybetmez, üzerine bir de kazanırsınız.Alt devirler normalde ölür ama şuanda sizin alt devirler zaten ölü olduğu için onda da sıkıntı yok.katalitik iptalinde üst devirlerde performans artışı daha gözle görülür olur.Ama mali gücünüz varsa katalitiğin yenisini takın tabi ki.Ne yaparsanız yapın cingöz egzozculara göz açtırmayın, içini boşaltmayın ya da katalitiği orada bırakmayın.

Çevrimdışı audia4

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Mart 2011, 20:00:17 »
anladım. yalnız alt devirlerin neden öldüğünü mantıken anlayamıyorum, oysa alt devirlerde katalitik içindeki sürtünme az olacaktır. başka bir sebebimi var acaba.

slm

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2011, 22:29:03 »
backpressure olayını bitirdiği için alt devirlerde bir miktar ölüyor

Çevrimdışı audia4

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2011, 21:52:07 »
Katalitiğ söktürdüm. içinden güneşe bakıyorum tertemiz görünüyordu ama, heralde daha iyi olmuştur şimdi, biraz alt devirlerde yavaş olduğunu hissettim. üst devirlerde daha iyice.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2011, 22:51:09 »
:) katalitik öyle dolmaz ki hocam, içindeki soymetaller tepkimeye girer,zamanla bunu yapamaz, içini açmadan göremezsiniz