Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: audi satış danışmanı....  (Okunma sayısı 16595 defa)

Çevrimdışı snowhite

• audi bir ayrıcalıktır...
audi satış danışmanı....
« : 01 Kasım 2006, 21:08:40 »
herkese selamlar..
yıllardır hayranı olduğum olduğum audi ailesine sonunda "satış danışmanlığı" görevi ile katılmış bulunuyorum.
bugün işime başladım. şimdiye kadar hep audi yi tanıdığımı düşünmüştüm. ama bugün farkettimki bilmediğim bir çok özelliği ve teknolojisi mevcutmuş.
kataloglardan okumak yerine audi yi en iyi onu kullananlar bilir diye düşündüğümden ve müşteri fikirlerine önem verdiğimden sizlere sormayı düşündüm.
A3 ve A4 ile başlayalım.
neden a3 ü bmw1 ve mercedes a sınıfına tercih ediyorsunuz?(benim aklımda bir kaç sebep var ama sizlerden duymayı çok isterim:))
ayrıca bir audi satış danışmanından beklentileriniz nelerdir??
güleryüzmü,teknik bilgimi, ilgimi vs. vs.
ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: audi satış danışmanı....
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2006, 22:45:07 »
Yeni işin hayırlı olsun :) .

Soruların cevaplarına gelirse Audi'yi tercih etmemin tasarımına çok çok önem vermesi.Herşeyin ince detayına kadar düşünülmüş olması.Yani marka imajını yükseltmekten öte alıcıyı memnun etme düşüncesiyle yola çıktığı için.Kısaca farkı anlayabilenler açısından daha iyi olduğu için ;D .

Satış danışmanından beklentim güleryüz ve teknik bilgidir.Yeni otomobiller haricinde geçmiş modellerinde teknik bilgilerini bilmesi çok çok güzel bişey olurdu.Ama öyle birisini daha göremedim ;D
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2006, 22:45:27 »
Ilk once isin hayirli olsun..A3 guzel makina A3'u bmw 1 e tercih etmem sebebi sekil olabilir...;)

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2006, 05:31:19 »
işin hayırlı olsun.
a3'u 1'e tercıh etmemın bır suru nedenı var :)
bı danışmandan bekledıgım ıse en once guleryuz,ılgı ve tabıkı bılgı.
osmanın dedıgı gıbı markanın oncesı hakkındada bılgıye sahıp olması daha ıyı ;)

« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2006, 10:36:49 »
a4 tercih ettim çünkü 2.0tdı mükemmel:)
yeni işin hayırlı olur inş.
danışmandan tabiki ilgi ve güleryüz beklerim ayrıca bana rakipleride anlatıra hoşuma gider.
neden audi bir bilenin ağzından duymalıyım:)

« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2006, 20:25:53 »
Hoşgeldin,

A3 dizayn olarak mükemmel şuan için özellikle tek kapısına bayılıyorum. Bizim okulda sürüyle A3 var aslında alıcağım arabanında herkesde olmasını istemem ama yinede A3 bunun dışında. Audi zaten imaj olarakta sağlam bir marka. Mercedes A ya hiç bakmam bile, bmw 1 e bir göz atar ve A3 tercihim olurdu.

Satış temsilcisinden öncelikle teknik bilgi daha doğrusu bahsi geçen araç ile ilgili herşeyi bilmesini beklerim.

Çevrimdışı spy

« Yanıtla #6 : 03 Kasım 2006, 02:37:43 »
işin hayırlı olsun ve aramıza hosgeldin..
sadece A3 olarak değil, genel olarak Audi'nin tasarımı, detaylara verdigi önem ve çizgisi Audi seçmem için yeterde artar bile.. çünkü sözügeçen markalarla boy alçüşecek kadar iyi Audi..

Satış danışmanında zaten güleryüz, ilgi ve teknik bilgi olazsa olmazlardır, ele bröşür tutturmaktan daha fazlasını bekler müşteri.. kendini geliştiren bir danışman, işini yapmış olmak için yapmayan, gerçekten müterinin memnuniyetini düşünen ve 2 gün sonra müşterisine " ya iyikide almışım bu aracı" dedirtecek satışı yapan bir danışman bence karşılıgını kendi içinde fazlasıyla alır..
ne çok şey yazmışım, kafa şişirdiysem kusuruma bakmayın

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #7 : 03 Kasım 2006, 09:09:20 »
işin hayırlı olsun ve aramıza hosgeldin..
sadece A3 olarak değil, genel olarak Audi'nin tasarımı, detaylara verdigi önem ve çizgisi Audi seçmem için yeterde artar bile.. çünkü sözügeçen markalarla boy alçüşecek kadar iyi Audi..

Satış danışmanında zaten güleryüz, ilgi ve teknik bilgi olazsa olmazlardır, ele bröşür tutturmaktan daha fazlasını bekler müşteri.. kendini geliştiren bir danışman, işini yapmış olmak için yapmayan, gerçekten müterinin memnuniyetini düşünen ve 2 gün sonra müşterisine " ya iyikide almışım bu aracı" dedirtecek satışı yapan bir danışman bence karşılıgını kendi içinde fazlasıyla alır..
ne çok şey yazmışım, kafa şişirdiysem kusuruma bakmayın

yok hayır kafa şişirmemişsin aksine çok güzel açıklamışsın
+1 bende katılıyorum bu dediklerine
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

« Yanıtla #8 : 03 Kasım 2006, 18:15:59 »
Öncelikle işiniz hayırlı olsun. İyi bir satışçı, her şeyden sattığı ürünü çok iyi tanımalıdır. Keza, rakiplerini de iyi tanımalıdır ki sattığı ürünün üstün yönlerini vurgulayarak satış şansını arttırabilsin. Bunun yanında güleryüz, ifade yeteneği ve ikna kabiliyeti de önemli unsurlar...
Wimmer-RST Chip Tuning

« Yanıtla #9 : 04 Kasım 2006, 00:15:40 »
neden a3 ü bmw1 ve mercedes a sınıfına tercih ediyorsunuz?(benim aklımda bir kaç sebep var ama sizlerden duymayı çok isterim:))

Birde bunları sizden duymayı isteriz.  :)

Çevrimdışı snowhite

• audi bir ayrıcalıktır...
a3 ve bmw 1
« Yanıtla #10 : 05 Kasım 2006, 22:12:28 »
ilk önce ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim ;)
erhan bey demişki biz neden a3 tercih etmeliyiz siz söyleyin.bende bu isteği kırmayayım dedim :)
yalnız vereceğim bilgiler 2007 modeller için geçerlidir.bunu belirtmekte fayda var.
ilk olarak 1 serisi 3 kapı seçeneğini sunmuyor.
bizim bütün 3 lerimizde standart olan yağmur sensörü,ısıtmalı dış aynalar,ısıtmalı ön cam ve ısıtmalı ön cam yıkama fıskıyelerimiz yalnızca bmw 1.30 seçeneğinde standart diğerlerinde opsiyonel!!
biz bütün 3 lerimizde hıza duyarlı servo direksiyon seçeneğini sunarken 1 serisinde hidrolik direksiyon bulunur.
ayrıca yine bütün 3 lerimizde standart olan yeşil tonlu camlar,ısı yalıtımlı ön cam ve otomatik karartmalı dikiz aynası
1 serisinde ancak opsiyonel olarak bulanabilir.
kısa far sensörümüzde bütün 3 lerde standarttır.
ayrıca 1.6 larda triptronic seçeneği ile 2.0 ve 3.2 lerimizde s tronic seçeneğimiz mevcuttur.
1 serisinde 118i,120i ve d ayrıca 130i de ancak opsiyonel olarak sunulabilir diğer 1 serilerinde mevcut değildir.
1 serisinin öne çıktığı nokta ise 116 i lerin beygir gücü 115 dir.a3 1.6 da ise 102 dir.
fakat bizim 1.6 fsı mız da 115 beygir gücüne sahiptir ve normal 1.6 ile fiyat farkı 1000 eurodan daha azdır.
ayrıca ambition, attractıon,ambiente ile 3 farklı paette sunduğumuz standart özellikleri bile doyurucu olan a3 lerimizin maliyeti 1 serisinin standart modelinden daha azdır.
bu kadar bilgi size yetermi bilmem.
aklınıza takılan herhengi bir konuda bilgim dahilinde yardımcı olabilirim. benimde bilmediğim bir noktada diğer danışman arkadaşlarımdan öğrenerek cevaplarım.
yalnız sunu unutmamak gerekirki audi, bmw, mercedes kendine özgü ve değerli markalarımızdır.
kötü otomobil yoktur, sadece daha iyileri vardır...
şu anda mercedes a ve b serisi ilede bir karşılaştırma yapmak için bilgi topluyorum.yakında sizlerle paylaşırım.
tekrar görüşmek üzere :)

« Yanıtla #11 : 05 Kasım 2006, 23:50:06 »
al erhancim sana cevap...;)

« Yanıtla #12 : 06 Kasım 2006, 01:05:18 »
Teşekkürler cevap için,

A3 ün donanım olarakta diğerlerinden daha üstün olduğunu öğrenmiş oldum :)

« Yanıtla #13 : 06 Kasım 2006, 02:05:50 »
1.4 TSI motorlar A3 de kullanılırsa çok güzel olur bu arada.

Donanımın yanına birazda performans hiç fena olmaz :)