Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Anket

Fiyatı sizce nasıl?

gayet iyi fiyat
bana göre yüksek
normal ama ben o parayı vermem =)

Gönderen Konu: AUDİ A1 1.2 TFSI =) TÜRKİYE'DE  (Okunma sayısı 12644 defa)

AUDİ A1 1.2 TFSI =) TÜRKİYE'DE
« : 02 Temmuz 2010, 08:19:52 »

Audi’nin yepyeni modeli A1’in dünya lansmanı Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirildi. Eylül ayında Türkiye’ye gelmesi beklenen A1’in 22 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

Audi’nin kompakt sınıfa yeni bir boyut katacak olan modeli A1, Eylül ayında Türkiye yollarına çıkıyor… Audi’nin alt kompakt segmentteki ilk lüks otomobili olan A1, tam anlamıyla dört dörtlük bir Audi.   Kompakt sınıfta büyük fark yaratacak A1, modern bir müşteri kitlesine hitap ediyor: Genç, şehirli, yaşam stili odaklı bir kitle. A1 hem modern bir şehir otomobili hem de aktif yaşam tarzı için hazırlanan sportif, çok yönlü bir araç.  Çevik şasisi ve güçlü motorları, A1’i, anında sınıfının en başına taşıyor ve bu karakter daha ilk bakıştan itibaren kendini belli ediyor. Son derece modern tasarımı, A1’i, geniş Audi ailesi ile bütünleştiriyor. Geniş tek çerçeveli ızgarasıyla ön kısım, belirgin tavan kemeriyle yan çizgi, coupe benzeri C sütunları ve büyük tekerlek boşluk kemerleri aracın tanımlayıcı tasarım ögeleri arasında yer alıyor. Motor kaputu ve arka bagaj kapağı gövdeyi içine alıyor; arka stop lambaları üç boyutlu biçime sahip ve ister gece ister gündüz kolayca fark ediliyor.

İç mekân: Havadar ve eğlenceli
A1’deki bilgi-eğlence ve multimedya sistemleri doğrudan lüks sınıftan geliyor. Kompakt segmentte yeni standartların belirleyicisi bir medya merkezi olan MMI navigasyon plus bulunuyor. Bu sistem, gösterge panelinden dışarıya açılan monitör ve MMI mantığını kullanan kontrol ünitesi de dâhil olmak üzere Audi’nin yeni amiral gemis, A8’de kullanılan sistemin özelliklerini almış. Bilgi – eğlence sistemi, A1 kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak üzere düzenlenmiş, örneğin, cep telefonunuzdaki şarkıları bluetooth ile monitörden görmek mümkün.Yenilikçi materyaller ve modern renkler, A1’in genç kişiliğini vurguluyor: renkli hava menfezleri, LED iç lambalar ya da etkileyici renkler. Donanım programı, A1’i, sürücünün kendi kişisel tarzına uydurmak için sayısız imkânlar sağlıyor. Tavan kemeri için sunulan boya renkleri zengin çeşitliliğe sahip. A1’in iç mekânı şaşırtıcı şekilde geniş, aydınlık ve havadar. Gösterge paneli uçak kanadına benziyor; dört adet yuvarlak hava menfezi jet motorlarını çağrıştırıyor. Temiz, net kumanda düzeni Audi’nin yüksek işçilik ve malzeme kalitesindeki güçlü yönünü ortaya koyuyor. Sayısız ayrıntıya gösterilen özen, A1’in üstün kişiliğini vurguluyor. Attraction ve Ambition paketlerine ek olarak Audi ayrıca bilgi-eğlence ve iç tasarıma odaklanan bir medya stil paketini de sunuyor. Concert radyo üzerine temellenen bağlantı paketi, harita görüntülü navigasyon sisteminin daha sonra kurulması için gerekli navigasyon sistemi hazırlığını içeriyor. 465 watt’lık Bose surround ses sistemi, mevcut üst düzey tamamlayıcı modüllerin örneklerinden sadece biri.

Bir demet eğlence: Sınıfındaki en sportif otomobil
Çevik şasi, A1’i sınıfının en başına taşıyor. İster şehirde, ister şehirlerarası yolda ya da tercihli yolda olsun, sportif ayarları, son derece iyi ağırlık dağıtımı ve direkt kumanda özellikleri sayesinde bu en yeni Audi’yi kullanmak çok eğlenceli. Standart olarak bütün modellerde verilen elektronik sınırlı kaymalı diferansiyelle donatılan ESP dengeleme programı, araç hâkimiyetini daha da keskin ve hassas kılarken, sürüş güvenliğini de artırıyor.

Yeni A1 ayrıca yeni verimlilik standartları da oluşturuyor. dört adet dört silindirli motorla sunuluyor. İki TFSI benzinli motor ile her iki TDI dizel motor 86 hp’den 122 hp’ye uzanan bir güç aralığını kapsıyor. Motorların tamamı, doğrudan püskürtme ve turboşarj teknolojilerini birleştiriyor. Start-stop ve geri kazanım sistemleriyle birlikte bu yenilikçi konsept, asgari düzeyde yakıt tüketimi ile büyük miktarda güç aktarıyor.

Mükemmelleştirilen küçülme: Benzinli motorlar
İki benzinli motorun küçük olanı 1.2 TFSI, 86 hp güç ve 1500 ila 3500 d/dk aralığında 160 Nm azami tork değeri üretiyor. Beş ileri manuel şanzımanla donatılan dört silindirli ünite, A1’i 0’dan 100 km/s’e 11,7 saniyede ulaştırıyor ve 180 km/s’lik azami hız sergiliyor. AB çevriminde 100 km’de sadece 5,1 litre yakıt tüketirken yalnızca 118 gram CO2/km değeri veriyor.

Bir diğer benzinli motor 1.4 TFSI, 122 hp ile çıtayı yükseltiyor. 200 Nm’lik azami torku 1500 - 4000 d/dk aralığında sürekli olarak elde ediliyor. Yedi ileri S tronic ile eşleştirilen 1.4 TFSI, A1’i 100 km/s’e 8,9 saniyede ulaştırıyor. Ortalama yakıt tüketimi S tronic için yalnızca 5,2 litre/100 km ve manuel şanzıman için de 5,3 litre/100 km. S tronic’le alınan A1 1.4 TFSI’ın CO2 emisyon değeri 122 g/km.

Çığır açan verimlilik: TDI motorlar
Audi, A1’deki 1.6 TDI’ı iki versiyon hâlinde sunuyor. Daha güçlü versiyon 105 hp güç çıkışı ile 1500 – 2500 d/dk aralığında elde edilen 250 Nm tork üretiyor. Bu versiyon beş ileri manuel şanzımanla eşleştirilmiş. Silindir başına dört supaplı kompakt TDI, A1’in, standart hızlanmayı 10,5 saniyede tamamlamasına ve 190 km/s’lik azami hıza erişirken 100 kilometrede ortalama olarak sadece 3,9 litre yakıt tüketmesine olanak tanıyor.

1.6 TDI’ın ikinci versiyonu önümüzdeki günlerde pazara sunulacak. 90 hp güç çıkışı ile 1500 – 2500 d/dk aralığında temin edilen 230 Nm tork üretecek.

Yüksek teknoloji ve verimlilik: Yedi ileri S tronic
Verimliliği daima ileri teknoloji ile birlikte düşünen Audi, A1 modelini, son derece seri, konforlu ve güç akışında fark edilir bir kesinti olmaksızın vites değiştiren yedi ileri S tronic çift kavramalı şanzımanla sunuyor. İster otomatik olarak ister manuel olarak kullanılabilen bu şanzıman, direksiyon üzerindeki değiştirme kolları ile kumanda edilebiliyor. Yedi ileri S tronic, muazzam ölçüde eğlenceli bir sürüş temin etmenin yanında ayrıca yakıt tüketimini de azaltıyor.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2010, 08:23:34 Gönderen: EMRE_61 »

Ynt: AUDİ A1 1.2 TFSI =) TÜRKİYE'DE
« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2010, 08:27:10 »
1.6 tdı 105 hp i çok satar diye düşünüyorum...tabi fiyatına bağlı birazda.fakat 1.2 tfsı motor gerçekten ilginç.şimdi bu motorun 1.2 tfsı 125 hp liğini passata düşünüyolar =) 1.2 passatım var diyincede bi acayip oluyo insan ya.  :D
poloda bu motoru uygulayacak hatta ilk ondan bekliyodum ama a1 e kısmetmiş.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2010, 08:32:00 Gönderen: EMRE_61 »

« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2010, 08:35:59 »
poloda niye esp yok anlamıyorum ya çokmu pahalı bişe....

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 02 Temmuz 2010, 10:28:14 »
44.000 tl + vergiler o paralara golf ve a3'e bakılır
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #4 : 02 Temmuz 2010, 11:04:56 »
44.000 tl + vergiler o paralara golf ve a3'e bakılır

bu araba mini, fiat 500 ve citroen ds3'ün rakibi, hepsinin de fiyatları bu aralıkta, dolayısıyla fiyatı gayet uygun rakiplerine kıyasla

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #5 : 02 Temmuz 2010, 11:20:19 »
bu araba mini, fiat 500 ve citroen ds3'ün rakibi, hepsinin de fiyatları bu aralıkta, dolayısıyla fiyatı gayet uygun rakiplerine kıyasla

oda başka bakış açısı haklısın
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #6 : 02 Temmuz 2010, 13:19:39 »
sis farının bile opsiyonel olduğu audi'de istenilen özellikteki bir araç 30.000€ aşağı çıkmaz...
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

« Yanıtla #7 : 02 Temmuz 2010, 14:10:46 »
mini cooper la kıyaslarsak çok ta pahalı değil.özellikleride gayet dolu bi araba.audi hep pahalı zaten.

« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2010, 04:12:54 »
audi dolu değil, sonradan opsiyonel seçeneklerle dolduruluyor :)
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

« Yanıtla #9 : 20 Temmuz 2010, 01:10:36 »
motor hacmi düştükçe yüksek devirlerde sesi beni rahatsız ediyor, ne kadar seri olursa olsun. yurt dışında mito kiraladım geçen yıl 1.4 140 hp idi sanırım araba gidiyor ama ses. ııı vızıldıyor bu arada fulunu bilemem ama kiralık araba dolu değildi ve içi çok rahatsız düşük hacimde turbo olsada 100km ye kadar tamam ama 100 üstü sorun di biliyorum. doğrumudur?

« Yanıtla #10 : 20 Temmuz 2010, 01:29:38 »
Bu arada a1 için audi sitesinde ücretsiz çekiliş düzenlemiş.
Üye oluyorsunuz çekilişe katılıyorsunuz.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #11 : 07 Eylül 2010, 01:44:43 »
motor hacmi düştükçe yüksek devirlerde sesi beni rahatsız ediyor, ne kadar seri olursa olsun. yurt dışında mito kiraladım geçen yıl 1.4 140 hp idi sanırım araba gidiyor ama ses. ııı vızıldıyor bu arada fulunu bilemem ama kiralık araba dolu değildi ve içi çok rahatsız düşük hacimde turbo olsada 100km ye kadar tamam ama 100 üstü sorun di biliyorum. doğrumudur?

Kısmen. 1.4 Tsi ile 1-2kısa, 2de 50yi geçersen ses var. Ama sonra ses resmen sıfır oluyor. Hatta 1750d/d de maks devire ulaşatığından, dik yokuşta bile 4.viteste 40km/hde gaza yüklenince hemen hızın yükselmesinden, ben aracımda motor sesini unuttum desem yeri.
Hatta 100 ün üstünde süper sessiz bir motor,hız sabitleyici ile ankara-kütahya yaptım 108km/hde sabitledim sıfır motor sesi, 200e bile çıktım yine yok. Yine 1.8t 1-2de daha sessizdir diye düşünüyorum
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2010, 01:46:21 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #12 : 07 Eylül 2010, 01:47:41 »
1.2 Tsi Gerçek devrim bu arada Ş.içi 18-20kuruş, ş.dışı 15-16kruş görecek. Hemde 105hp 177nm tork ile kesilmeden
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di