Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: A3 1,6 LT 102 BG sorunlu mu ve hangi lpg daha uyumlu?  (Okunma sayısı 21922 defa)

Ynt: A3 1,6 LT 102 BG sorunlu mu ve hangi lpg daha uyumlu?
« Yanıtla #14 : 15 Aralık 2011, 13:43:56 »
lpg sistemi için yazı bekle bu zamanda benzinle arabaya binilmez binilse ben alacağım 1.4 tsi 170 liklerden
 :)
Sakın ha bulaşma! Kardeşimde var, çok sakin kullanır arabayı, kasarak uzun yolda  ancak 7,0 lt ye kadar düşürüebildi yakıtı, ş içine bir iki çıktı , ibre gözümün önünde aşağı iniyo dedi bir daha çıkar(a)mıyo arabasını..

« Yanıtla #15 : 15 Aralık 2011, 15:33:13 »
Sakın ha bulaşma! Kardeşimde var, çok sakin kullanır arabayı, kasarak uzun yolda  ancak 7,0 lt ye kadar düşürüebildi yakıtı, ş içine bir iki çıktı , ibre gözümün önünde aşağı iniyo dedi bir daha çıkar(a)mıyo arabasını..
benzin fiyatları yüzünden çekiniyorum yoksa tsı motorlara hakkıyla lpg uygulaması olsa alacağım
iş arkadaşımda var bayağı kullandım motorun ivmelenmesi tork değerleri gerçekten hoş  :)
golf 4 1,8 Highline

« Yanıtla #16 : 15 Aralık 2011, 15:54:49 »
benzin fiyatları yüzünden çekiniyorum yoksa tsı motorlara hakkıyla lpg uygulaması olsa alacağım
iş arkadaşımda var bayağı kullandım motorun ivmelenmesi tork değerleri gerçekten hoş  :)
Sürüş keyfine diyecek yok gerçekten ama yaıkıtı canınızı yakar. Ben bu tip motorlar için lpgyi de araştırdım ve prinsi teleflexi takip ediyorum, dediklerine göre tsı fsı gdı gibi motorlara şu an uygulanan sistemler araçların arıza yapmasına sebep oluyomuş, bunlara uygun sistemler esas 2012 yazında gelcekmiş..

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #17 : 16 Aralık 2011, 17:17:59 »
Golf IV 1.6 ün şanzumanı zaten çok kısa A3 1.6 kullanmadım ama daha kısa olmasına ihtimal bile vermiyorum muhtemelen ya aynı yada daha uzun oranlıdır.Aynı ise şanzuman aralarında 0.5 litre bile farketmez yani ş içi 10-10,5 yakarsın otomatikse ş.içi +1 litre yakar uzunda ise manuel otomatik farketmez sabit hızda 90-100 gibi 7-7.5 civarına düşer ama 140-160 arası giderim otobandada dersen yine 10 litre yakar :) .Şanzuman daha uzun oranlı ise A3 te tüketim değerleri aşşağı inebilir bi nebze fakat o zamanda Golf teki beğenmediğiniz performansı bile mumla arayabilirsiniz.Benim fikrim performans ve türketim olarak aynı olur tercih sizin 2006 model bir A3 tabiki insan bi 115 hp olsun yukuşlarda bağırmasın istiyor ama 8 valfte saglamdır servise uğramassınız normal dizel bir arabaya biner gibi kafanız rahat kullanırsınız.bende Golf ten sonra düşünebilirim şahsen 1.6 Sportback.

« Son Düzenleme: 16 Aralık 2011, 17:18:42 Gönderen: rene »

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
« Yanıtla #18 : 16 Aralık 2011, 19:13:59 »
-Bu modelin ciddi kronik bir sorunu var mı?
-ciddi anlamda kronik bi sıkıntısı yok ama arızalı bi araç alırsanız işler değişir iyi baktırmak lazım

-Araç trigerli mi yoksa zincirli mi?
-kayış

-Bakım aralıkları ve maliyeti nasıl? Örneğin bir 90 bin bakımı-triger vb hepsi dahil- kaç tutar?
-yağ su filtre zaten fiyatları ortada ama ağır bakımların alacağın araçta yapılmış olması lazım km si gelmiş

-Parçaları pahalı mı?
-neye göre kime göre :)

-Vw özel servisleri bundan da anlar mı?
-evet

-Bu motorun lpg uyumu nasıl?
-LPG'de ucuza kaçarsan sıkıntı yaşarsın Prins MTM BRC sıralaması ideal

-Hangi lpg markasını önerirsiniz?
-Üst soruda cevapladım :D

-Şuna da dikkat et diyeceğiniz a3 e özgü bir durum var mı?
- hayır :)

-Lpgli ve benzinli yakıt rakamlarınız nasıl? 
-konuda cevaplanmış

Şimdiden teşekkürler..

Ben teşekkür ederim ;)
quattro

« Yanıtla #19 : 16 Aralık 2011, 19:27:47 »
 :tamamdir :sevgi:

« Yanıtla #20 : 16 Aralık 2011, 20:11:12 »
teybin ses açma düğmesi audilerin yüzde 70inde sıkıntılıdır, kronik diyebileceğim tek sorun  ;D

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
« Yanıtla #21 : 17 Aralık 2011, 00:15:58 »
bende problem yokta
golfümde o sıkıntı vardı :D
quattro

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #22 : 23 Aralık 2011, 13:45:08 »
:tamamdir :sevgi:
arkadaşım, sen golf4 ten kia ya geçtiğine göre marka veya imaj takıntın yok. öyleyse 1.2 tsi motor araçları öneririm. mesela bende seat leon 1.2 tsi var ama bana bagaj lazım dersen aynı motor jettada da var. daha 2 gün önce 0 km 1.2 tsi jetta comfort donanım+metalik aracı bir tanıdığım yetkili servisten 48500 e aldı. hatta kaskoda da indirim yapmışlar (900 tl ) ilk kaskosu olmasına rağmen. şuan özellikle jettalarda 3000-4000 civarında indirimler var. 1.4 tsi lere göre şehir içi 1 lt daha az yakıyor. bi depo ile şehir dışı 110 km/h hız ile 1000 km civarı, şehir içi de 750 km civarı gidiyor. performans 175 tork sayesinde ara hızlanma olsun, ilk hızlanma olsun gayet yeterli. bu yakıt ve hız değerleri sizi tatmin ederse; ister leon, ister jetta 1.2 tsi bir aracı test etmenizi tavsiye ederim. sonra karar verirsiniz.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2011, 13:46:45 Gönderen: yellow_driver »

« Yanıtla #23 : 24 Aralık 2011, 09:05:26 »
arkadaşım, sen golf4 ten kia ya geçtiğine göre marka veya imaj takıntın yok. öyleyse 1.2 tsi motor araçları öneririm. mesela bende seat leon 1.2 tsi var ama bana bagaj lazım dersen aynı motor jettada da var. daha 2 gün önce 0 km 1.2 tsi jetta comfort donanım+metalik aracı bir tanıdığım yetkili servisten 48500 e aldı. hatta kaskoda da indirim yapmışlar (900 tl ) ilk kaskosu olmasına rağmen. şuan özellikle jettalarda 3000-4000 civarında indirimler var. 1.4 tsi lere göre şehir içi 1 lt daha az yakıyor. bi depo ile şehir dışı 110 km/h hız ile 1000 km civarı, şehir içi de 750 km civarı gidiyor. performans 175 tork sayesinde ara hızlanma olsun, ilk hızlanma olsun gayet yeterli. bu yakıt ve hız değerleri sizi tatmin ederse; ister leon, ister jetta 1.2 tsi bir aracı test etmenizi tavsiye ederim. sonra karar verirsiniz.
Bilgileriniz için teşekkürler. Ben aracımdan memnunum, yukarıda da yazmıştım oldukça kaliteli bir araç ürtemiş kia, önyargılarınızı kırdıracak kalitede diyebilirim, sorun arabada  markada falan değil, sorun BENZİN FİYATLARI! Bu benzin fiyatlarıyla 1,2 lt de olsa kullanırken neden dizel ya da lpgli aracım olmasın diye düşünüyosunuz ve ne kadar düşük hacimli yüksek torklu olursa olsun benzinli araç kullanırken  gaza rahat basamıyosunuz..Bakarım mantıklı bir seçenek bulursam düşünürüm yoksa dedğim gibi aracımı seviyorum olur olmaz herşey için satmam spartaküsü..