Gönderen Konu: Audi A6 LPG Sistemi  (Okunma sayısı 8385 defa)

Çevrimdışı Gurbetseli

• Yanlizca VW
    • Profili Görüntüle
Audi A6 LPG Sistemi
« : 05 Ekim 2010, 01:03:56 »
MErhaba Arkadaslar...
Suanda sorunlu bir passatim var ;) Sorununa halen bir cahare bulunamas ise satmayi düsünüyorum. Daha sonra Audi A6 Otomatik vites veya manuel vitesli 2,4 Mortor 165 Beygir audi alma düsüncesindeyim. ögrenmek isdedigim acaba LPG taktirsam nekadar saglikli olur cekisinde veya atikliginde bi sorun olurmu acaba... Birde bisey daha sorcam Mesela Turbolu bir aracim var ve LPG takili turboda herhangibi sorun olurmu veya etkilermi turbo calismasini felan simdiden tesekkür ederim...
Web Siten
[/font]

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
Ynt: Audi A6 LPG Sistemi
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2010, 18:27:14 »
turbolu araçlar için lpg kiti var fakat neden dizel almıyosunuz  A6 benzinli alıp lpg takıyosunuz bence 2.0TDİ alın
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı Gurbetseli

• Yanlizca VW
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2010, 22:57:28 »
turbolu araçlar için lpg kiti var fakat neden dizel almıyosunuz  A6 benzinli alıp lpg takıyosunuz bence 2.0TDİ alın

Evet Aslinda bende düsündüm dizel en güzeli yanliz dizeller biraz pahali yani benzili A6 göre dizel daha pahali hem benim  98 veya 99 model A6 benzinli düsünüyorum bunlarda berlindeki fiyati asagi yukari 5 bin ile 6 bin euro dan basliyor ama ayni model dizel A6 TDI olursa ozaman bu fiyat 7 bin den basliyor asagi yukari onuda daha bulabilirsen. Neden fiyatlar böyle derseniz sanirim 2 seneden beri berlinde bir trafik kanunu cikti Kirmizi Sari ve Yesil Amplem olayi  Dizel arabalarda havayi kirletme oranina göre Amplem (plaket) olayi var mesela kirmizi Amplemli (plaketli) dizel araclar en cok hava kirliligi yaratiigindan dolayi sehrin bazi yerlerine giris yasagi var (cogu yerinde) Sari amplem (plaket) ise kirmizi dan biraz az yesilden cok daha hava kirliligine neden oluyor yenil ise bunlardan en az hava kirliligine yaratiyor ee otomatikman yesil amplemli (plaketli) araclarin fiyati otmatikman firliyor onun icin cok para birikdirmem gerek ;)

Ama Dizel mi benzinlimi dersen tabiki Dizel 2,5 TDI 180 Beygir Süper sanirm sehir icin 100/Km 8 ile 10 litre arasi yakiyormus
bakalim sonuc neyi gösterecek...
Yorum icin ayrica tesekkür ederim saol... :tamamdir
Web Siten
[/font]

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ekim 2010, 00:23:07 »
o zaman al bi benzinli taktır lpg ni bin mis gibi :) vay be avrupada neler oluyomuş turbolu araç içnde kitler var dediğim gibi daha verimli çalışıyo ya zaten 2.4 araba lpg taksan çekişin fazla düşceni sanmıyorum en azından hissedilcek kadar 2.4 araba sonuçta iyi bir ustaya taktırdınmı hiç bi sorun olmaz gönül rahatlıyıla binersin bu arada ne demek paylaşmak için buradayız :)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #4 : 10 Ekim 2010, 16:46:19 »
GEne aynı hesaba hatta daha pahalıya gelecek. 5-6bin benzinli alıp LPG taktırmak. Bildiğim kadarı ile en ucuz LPG 1500€ almanyada o yüzden gene dizel rakamına geliyor..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2010, 19:17:43 »
lpg ilehiç uğraşma 2.5 v6 tdi al en güzeli  ;) bizde 150 hp lik var yakıtıda iyi 1850 km yolu 300 TL ( 3,00 tl mazotlun lt. ) mazot ile gitti  sürate gelirsek 0-100 9 sn.  195 km/h a kadar oldukça seri ondan sonra ağırlaşıyor 5 ileri bizimki dişlisinebakarsak 260 ı 4.500 devirde vuruyor ben 217 km/h ı rahatlıkla gördüm , benzinliye göre yokuş tukarı tırmanması oldukça güzel tork aracı düşük devirde çok iyi yürütüyor ;)
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2010, 19:18:19 Gönderen: car wolf »
My Cars Audi & Vw Germany Style