Gönderen Konu: Polo 1.4 tdi hatcback 5 kapı veya 3 kapı dizel araç almayı düşünüyorum.  (Okunma sayısı 12055 defa)

Çevrimdışı Tcihan

• Duanlamı yaşadım ki bedduanla öleyim!
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese merhaba.Ben de az önce üye oldum. VW cilere ve otomobillere burada(en doğru platform olduğunu düşünüyorum) buluşma imkanı veren Moderatör arkadaşa ve emeği geçenlere teşekkürler..İlk otomobilimizi alcaz oyüzden biraz titizim, daha çok eşim kullancak.Polo 1.4 tdi hatcback 5 kapı veya 3 kapı dizel araç almayı düşünüyorum.2000 model ve üstü olabilir.Renk olarak yeşil dışında diğer renklerde olabilir.100.000 Km civarı tercih ediyorum.15.000  YTL civarı modifiyesiz araç düşünüyorum. İlgilenecek olan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
Cihan
0 532 747 37 84
0 542 333 73 48
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2008, 15:45:08 Gönderen: Tcihan »

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
koy 26 bin ytl 2006 mod 1,4 tdı 80 hp  80 hp bulamassın daa vw nde  bi fulya geldi daaa yok arac seytan kırmızısı daa 62 binde

Çevrimdışı Tcihan

• Profili Görüntüle
ous_polo  nikli Değerli Kardeşim;
Emin ol araban kıymet biçilmeyecek kadar değerli bir araba ama fiyat konusunda biz biraz ezildik, bu nedenle açtığım mesaja  biraz daha detay ekledimEğer bu detaylara göre bir yönlendirme yapabilirseniz sevinirim.....İlgine teşekkür ederim imkanım müsait olursa size ulaşacağımdan emin olabilirsiniz...Saygılar..Cihan

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
cihan abi diim eger aracı esiniz kullanıcaksa dizel almayın belki söförlüğü on numara olabilir ama bakım itibari ile belki kesenizi etkileye bilir ben fazla diikat etmemişim galiba tekrar özür diliorum

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
Cihan bey öncelikle hoşgeldiniz, cebinizde paranız duruyorsa acele etmeyin piyasada istediğiniz gibi onlarca polo var, önemli olan en temiz kullanılmışını ve bakımlısını bulmak..Şayet ben size derimki dizel düşünmeyin, bahsettiğiniz model aralığında pololarda kullanılan dizel motorların tamamı 3 silindirli 75 hp güç üreten makinalar..3 silindirli makinalar malesefki sorundan başka birşey değil..Benim size tavsiyem benzinli bir model bakmanız olucaktır kendimce birkaç nedeni aşağıda sunuyorum..

*Dizele oranla daha uzun motor ömrü.
Özellikle bu 3 silindir makinalar ortalama 150-180 bin kmden sonra üfleme yapmaya başlıyor, yani ufaktan teklemeler başlıyor, halbuki düzgün kullanılmış bir benzinli polo motoruna güzel bakarsanız zorlanmadan 300 binleri görebilirsiniz..

** Artan dizel yakıt fiyatları ve ülkemizde kullanılan motorinin son derece kalitesiz olması sebebiyle benzinli ile yakıt tüketiminiz Ytl cinsinden değerlendirirseniz bir depoda ortalama 40 -50 ytl civarında fark edecek..

***Dizel araçların periyodik bakım masrafları benzinli araçlara oranla 2 katı daha yüksek..

***Vw'in tdi motorlarının gürültüsü tartışılmaz, oldukça gürültülü çalışan bir dizel..

***Dizell poloda almış olacağınız donanım seçeneği, benzinli motorların en düşük ve basit versiyonu bulunan trendline dır, az sayıda comfortline paketleri bulunsada genellikle trendline ağırlıklıdır fakat dizelden yine daha düşük bir fiyata alacağınız benzinli polo modelinde size ekstradan(trendline-comfortline farkı) gövde rengi yan çıtalar, kapı koları ve aynalar,  aliminyum alaşım jantlar,ön sis farları, arka disk frenler, abs, yan hava yastıkları,  climatronik(dijital klima)  belki elektrikli arka camlar, yağmur sensörü ve kararan iç dikiz aynası bulunacaktır..

Ben sizin yerinizde olsam 9n kasa olarak tabir ettiğimiz, hem bütçenizede uygun bulunan 17,000 ytrl civarında piyasası bulunan 1.4 benzinli comfortline paketli aracı tercih ederdim, sonuçta çok yol yapan insanlar değilseniz bu şartlarda dizel almanızın bir mantığı yok..
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2008, 09:59:04 Gönderen: suggestion »
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
Motor: Önde 3 silindirli, üstten tek eksantrikli ve pompa memteknolojili, elektronik enjeksiyonlu motor
MotorHacmi: 1422cc 0-50km/s : 4.2 sn 
Çap/Strok: 79.5x95.5mm MotorGücü: 4000 d/d'de 75 HP
0-100km/s : 13.2sn

Hız
Max.Tork: 2200d/d'de 195 Nm
Max.hız : 175km/s
Frenler: öndehava kanalcıklı disk, arkada disk

Bagaj: 270lt 
Boyutlar: 3897/1650/1465mm
Ağırlık: 1088kg 100 km/s
Lastikler: 185/60R14
100- 0 km/s ve süresi: 40m/3.0 sn
Test tüketimi:  5lt/100km
Depokapasitesi: 45lt
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
    • Profili Görüntüle
2005 model var bende düşünürsen...

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
9N herhalde ramazan abi.
Senin araba işi noldu?

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
    • Profili Görüntüle
9n ahmet benim hangi araba işi ne oldu?

Çevrimdışı Tcihan

• Profili Görüntüle
Değerli ramcho® nikli kardeşim ;
biraz arabanın özelliklerini anlatabirmisin;
KM, Fiyat, Renk, vs mümkünse detaylı anlatabilirmisin.İlgine Teşekkürler 

Çevrimdışı Tcihan

• Profili Görüntüle
Değerli Kardeşim Oğuz;
Vermiş olduğun aydınlatıcı bilgilere teşekkürler çok faydalı bilgiler.
Dizel araçların benzinliye göre daha sorunsuz olduğunu düşünüyordum, Bir de VW gibi bir otomobilin dizelinin 200.000 km de teklemesine aklım ermedi doğrusu?.Bir örnek vereyim Yerli malı Şahin ile bir Taxici 500.000 km yaptıydı.

Ama ilk arabamın dizel olmasında kararlıyım..Eğer temiz kullanılmışını ve bakımlısını bulabilirsek biz otomobili uzun süre kullanıcaz, alım satım gibi bir gayemiz yok zaten yeterki temiz bir araba olsun da.
Benzinili arabalar hepimizin soluduğu havayı mahvediyorlar.Egzost kokusuna tahammül edemiyorum benzinlilerin.Ucuz falan ama ben biraz daha fazla verip huzurlu olmak istiyorum...

Birde iyi yönleri yokmu dizellerin?

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
    • Profili Görüntüle
Tcihan kardeşim araç 2005 model 1.4 TDİ çift airbag klima CD çalar ön sis farı var 2 parça loak boya var Fatih oto ikitelli özel servis bakimlı 145000km de 11oo ytl daha yeni komple bakım yapıldı 4 lastik yeni yedek anahtarları garanti belgeleri kitapçikları her şeyi mevcut ilan linki aşagıda veriyorum fiyatta pazarlık payım vardır.

http://www.sahibinden.com/polo_1_4_tdi_trendline_klimaliWQQaXQQ9630204WQQpXQQdisplayitem

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Değerli Kardeşim Oğuz;
Vermiş olduğun aydınlatıcı bilgilere teşekkürler çok faydalı bilgiler.
Dizel araçların benzinliye göre daha sorunsuz olduğunu düşünüyordum, Bir de VW gibi bir otomobilin dizelinin 200.000 km de teklemesine aklım ermedi doğrusu?.Bir örnek vereyim Yerli malı Şahin ile bir Taxici 500.000 km yaptıydı.

Ama ilk arabamın dizel olmasında kararlıyım..Eğer temiz kullanılmışını ve bakımlısını bulabilirsek biz otomobili uzun süre kullanıcaz, alım satım gibi bir gayemiz yok zaten yeterki temiz bir araba olsun da.
Benzinili arabalar hepimizin soluduğu havayı mahvediyorlar.Egzost kokusuna tahammül edemiyorum benzinlilerin.Ucuz falan ama ben biraz daha fazla verip huzurlu olmak istiyorum...

Birde iyi yönleri yokmu dizellerin?

var var
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
    • Profili Görüntüle
polonun üzerinde bulunan motor şu zamana kadar her hangi bir şikayet görmedi tek kötü yani 3 silindirli olmasından kaynaklanan gürültülü çalişmasıdır...polo TDİ da kullanılan motor şu anda seat ve skoda da kullanılıyor ve hala üretimi devam ediyor...ben 20 ytl mazot ile şehir iiçinde klima açik olarak 100 km de yapıyorum ki bu da gayet mantikli bir rakam..sorunsuz iyi bakilmiş bir dizel sana sorun çikarmadan uzun süre dostluk eder...geçen ay elimde 380 000 km yapmiş bir polo sattım ve hala motorunda bir sorun yok idi alan adam sadece turbosunu değiştirdi bu da 700 ytl gibi bir rakam...