Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: MK1 tek kapı dizel golf arıyorum  (Okunma sayısı 10763 defa)

MK1 tek kapı dizel golf arıyorum
« : 11 Eylül 2008, 17:13:24 »
selamlar toplamak için en fazla 2500ytl civarında tek kapı dizel golf arıyorum. motor şanzuman durumu hiç önemli değil ama kasası biraz düzgün olursa iyi olur.Bildiğiniz satılık 1.6 veya 1.9 GTD serisi orjinal turbolu dizel motor varmı? ilginize teşekkürler
msn:  [email protected]   tel: 0 (539) 340 71 72

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
Ynt: MK1 tek kapı dizel golf arıyorum
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2008, 17:33:52 »
Mk1 de orjinal turbolu Dizel bir model yok malesef... GTD serisi MK2 kasalarla başladı... TR dede GTD olarak satılan 1 kasalar sonradan motor takma yada turbo takma....

2500 YTL Normal dizel bulmak özellikle NET ortamında çok zor... Ben Siteleri takip ediyorum ve 4000 den aşağı Dizel mk1 satanına rastlamadım....

Bakıyosun araba pert durumda ama dizel diye fiyat yüksek... Artık dizel aracında bir kıymeti kalmadı bana göre son yakıt zamlarından sonra...

1.5cc Karburatorlü mk1 tek kapı Tüp entegre edilmiş model bence dizel modeldende daha hesaplı ve masrafsız diye düşünüyorum madem ekonomi aranıyor araçta....
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2008, 18:38:15 »
Selamlar mk1 turbo dizeller 03.1982 ve 07.1983 yılları arası üretilmiş bendeki teknik veriler öyle diyo  ???. 2500 ytl ye çok zor ama yinede belli olmaz bu arabaların kıymetini bilmeyen çok insan var.

Tüplü araba beni çok korkutuyor Allah esirgesin en ufak bir kıvılcımda elini kapı koluna atacak kadar bile zamanın yok ondan sonra  :melek: boşver abicim dizel olsun çamurdan olsun kolay kolay yanma tehlikesi yok, motoru suya batır çıkar yinede çalışır v.s. v.s. dizel iyidir  ;)

Dizel motorun pompa enjektör ayarları yerinde olsun benzinli motordan en az %25 az yakar kullanmaya bağlı olarak %50yi bulur tabi bu işin ekonomi tarafı performans işin içine girerse değerler yükselir ama yinede benzinli emsallerine göre dizel az yakar MK2 1.6 GTD modelin 100 km'de ortalama 6 litre tüketimi var 0-100 km'yi 13.5 saniyede görüyor son sürat 160km/h bu değerlerde benzinli emsali azımsanmayacak bi tüketim yapar.

Teknik değerler için   http://www.motorsporlari.net adresine bakabilirsiniz.   Saygılar

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2008, 10:10:40 »
Slm

Seri üretimde GTD gözükmüyor ama iyi bir araştırmadan sonra partner üretici tarafından 83 yılında son party dizel mk1 lere mk2 de kullanılan TD motor uygulanmış.... Ve bunada GTD demişler

http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Information_79_VW-Golf-Motoren.html
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2008, 10:24:12 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2008, 12:13:20 »
Dizel her zaman güzeldir ve hala ekonomik.Tüplü arabalara bir türlü ısınamadım ben de.Bende 89 TD Golf 2 var.3 gün önce Uzun yol 600 km yol yaptım, Ankara-Çorum gidiş dönüş(hız-100 -110 km/h arası ).Samsun yolunu bilenler bilir,Elmadağ rampasını ve diğer uzun rampaları felan.Yani öyle fazla düz bir yol da değil.Valla şu an depom yarıda.Ben önceden de biliyorum ki yarı depoyla şehir içinde en kötü ihtimalle 350 km civarı giderim.Bi de ben eurodiesel kullanıyorum,normal mazot alsam km'ye düşen yakış bedelini daha da aşağı çekerdim belki de.Yani bence çok iyi.Dizelden şaşma Mete arkadaş.Ama 2500 e de bulur musun o da  ayrı bir soru?

« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2008, 15:34:20 »
İlginiz için teşekkür ederim.

Özgür.k Arkadaşım aracının 89 td golf olduğunu euro mazot kullandığını belirtmişsin. Sana ısrarla tavsiyem belli yerlerden normal mazot kullan çünkü euro mazot yeni nesil yüksek basınçlı dizel sistemleri için üretilmiş ve viskozitesi düşüktür yani oldukça incedir, aracının çekişini artırır duman attırmaz biraz fazla yaktırır ama en önemlisi Mazot pompasının içerisinde 100e yakın hareketli parça vardır ve tüm bu materyaller mazotun içindeki yağ ile yağlanır. yağzsız kalınca ne olacağı malum benim kendi aracımda diesel klasik dizel normal mazot kullanıyorum ve her depoyu dolduruşumda (ortalama 60 litre alıyo) belli markalardan 2 litre 10 NUMARA motor yağı koyuyorum. Hem pompa ve enjektörlerin ömrü uzar hemde az yakar

15-40 veya 20-50 yada diğer yağlar değil özellikle 10 numara çünkü mazotla neredeyse aynı kıvamda diğer yağlar depoda ilk anda karşabilir fakat bekleyince dibe çöküp kalıyor araçta yakıtı deponun dibinden çetiği için dipteki yağı bitirene kadar sade kalın yağla çalışıyor (aynı kamyon gibi çalışır) buda aracın aşırı duman atmasına, yakıt filtrelerinin şişmesine,vuruntulu çalışmasına, motorun ve turbonun aşırı egsoz kurumu bağlamasına neden oluyor.

bi dene istersen memnun beğenmezsen yine euro kullanırsın ama memnun kalacağından eminim   :)

« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2008, 22:42:59 »
           Eski arabamda aynen dediğini yapıyordum zaten.85 Golf dizelim vardı.Depoyu doldurduğumda yarım litre 10 numara yağ koyardım.İyi duman atıyodu kerata:) Bu arabamda bıraktım yağ koymayı.Eurodiesel'e atarız ,bunda da deneriz.

« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2008, 13:10:42 »
VW dizele alışan bi daha bırakamıyo gördüklerime soruyorm en az beş senedir bende diyo. adamlar yapmış abicim taş gibi mal. 

mk1 1.6 turbo dizele intercool takıp nos uygulasak nasıl olur acaba? çok merak ediyorum alacağım aracı performans öncelikli yapmayı düşünüyorum. standart modelin 0-100 km hızlanması 13.6 saniye yapılan eklemelerle en aşşağı kaça düşürebiliriz. bu tip dizellerle uğraşan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2008, 16:54:59 »
dizele nos ? dizel araca nos mümkün mü ?

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2008, 18:58:59 »
dizelle uğraşan wamı bilmiyorum ama dizelede tüp taktılar..... :D

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2008, 19:51:51 »
dizelle uğraşan wamı bilmiyorum ama dizelede tüp taktılar..... :D
ya tamam o cng onu bilom da, nos olayı afallattı beni...  :-\

« Yanıtla #11 : 15 Eylül 2008, 16:03:44 »
teorik olarak, ateşleme hücresindeki hava yakıt karışımını ne kadar arttırırsak motorun kuvveti o derece artar. Nos motora giran havayı 4 kat soğutuyor yani kabaca motor 1.6 ise oluyor 3.0 ona göre mazot pompasınıda ayarlatırsak neden olmasın.  Acaba nasıl olur oluşacak torku çok merak ediyorum

« Yanıtla #12 : 20 Eylül 2008, 16:08:32 »
dizele nos ? dizel araca nos mümkün mü ?
evet mümkün 5. vites programında görmüştün mk2 dizele uygulamışlardı sonuç mükemmel görmeniz lazım.