Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf mk2 Baya Parça Lazım Duyrulur...  (Okunma sayısı 32253 defa)

Golf mk2 Baya Parça Lazım Duyrulur...
« : 24 Temmuz 2006, 19:10:24 »
4 Kapılı 88 Model Golfumu 91 Model Golf GTI kasaya çevirme işine girdim Allah utandırmasın.
(ince tanpondan geniş tanpona geçiş)
Arkadaşlar sizlerden istediğim parçaları nerelerde bulacağım ve en önemli soru İNCE TANPONDAN GENİŞ TANPONA GEÇİŞTE  (sorun olurmu) ve KALIN YAN KAPI ÇITASINDAN İNCEYE GEÇİŞ..  bilen duyan gören varmı örneği filan varmı tr yada Almanya da. Eğer geniş kasaya geçişte bi sorun olmazsa istediğim parçalar:
1. ön tanpon (geniş gtı kasasının altta ki spoiler parçası ile)
2. arka tanpon ( geniş  tanpon)
3. yan çamurluk çıtaları ( teker ustune denk gelen çamurluk çıtaları ince çıkışlı olacak çünkü ince kapı çıtaları ile   uyuşsun..)
4. yan kapı çıtaları (4 kapılı modele göre ince olacak gtı amblemli)
5. yan kapı altı maçpier ( kapı altındaki maçpier parçası araç 4 kapılı)
6. ön panjur ( çift farlı ön panjur.)
7. tavan spoileri ( olmuşken yeni olsun diye benimkinin rengi attı da)
8. bagaj plastiği ( bagajı açma tuşuda ustunde olan plakaya ışık veren plastik parçası)
yani arkadaşlar uzun lafın kısası bütün parçaları yenilemeyi düşünüyorum çunku yakın zamandada komple boyaya sokucam...
bu parçaları nerelerden bulabilirim yada fiyatları aşağı yukarı bilen varmı
Not: Bostancı sanayide 2 VW satıcıya giridim bunları Almanyadan getiririz dedi..
Arkadaşlar bi el tallım şu konuyo çook önemli benim için butun fikirlere açığım şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
Ynt: Golf mk2 Baya Parça Lazım Duyrulur...
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2006, 21:47:20 »
bu kasa araç hakkında çok fazla bir bilgim yok ama yedek parça hakkında bilgim var saydıklarının yapmak istediklerini hepsini biliyorum
şu an burda bildiğim Golf2 kullanıcısı olarak Atıf(corrado) abi ve spy nickli arkadaşımız var
onlara bu tamponun oturma noktalarını sorabilirsin ki onlar zaten bu konuyu görünce sana cevap yazacaklardır
bu arada ben avrupa yakasındayım maslak sanayide bildiğim bir kaç yer var sormak istediğin bulamadığın bir parça olursa bana söyle ben c.tesi günleri genelde oralarda oluyorum ya da gel beraber gidelim çekinme yani
şimdiden kolay gelsin :)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2006, 00:24:38 »
Servisler bilmemne konusunda bütün hurdacıların telefonları var.Onlara sorabilirsin tek tek.Elvan MK-II leri sever.Onda tahminimce istediğin parçaları bulma ihtimalin yüksek.

Şimdi gelelim istediklerine.

1-2)Arka tampon ve ön tampon 91 CL veya 91 öncesi GL tampon bulabilirsin.Yarım olarak falanda boyatabilirsin.
3)Çamurluk plastiğini pek bulamazsın diye tahmin ediyorum.Çünkü hurda araçların hepsinde mutlakaki onlar kırık olacak.Ama gene sorarsın hurdacılara telefonda falan.Yurt dışında mutlaka bulursun zaten.
6)Panjur kolay iş.Yeni çift farlı panjur bulmak bile mümkün hella marka.GTI logosunu zaten yapıştırırsın kendin ;) .
7)Tavan spoyleri ne şekilde olursa olsun bir MK-II'ye yakışmıyor.Olanıda sökmeni tavsiye etmekten başka bir düşüncem yok :) .Genede senin zevkin saygı duyarım.

Diğer numaralar hakkındada bir bilgim yok.
Hurdacılar ve telefon numaraları :
Onarım Modu
Yurtdışı alışverişleri için :
Onarım Modu
VWvortex Forums: For All You VOLKSWAGEN Needs- Click this.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı spy

« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2006, 03:27:23 »
öncelikle kolay gelsin ;) güzel bir projeye başlamışsın.. parca konusunda olabildigim kadar yardımcı olmaya calısırım ama sende biliyorsundur, mk2 parcalarının sıfır stokları gittikce tukenmekte.. parcacılar ise belirli parcalar haric yeni siparis vermemekteler.. ancak vw'cilere talepte bulundugunda siparis listelerine ekleyebiliyorlar..  istersen parca siparisi ve burdan (ankara) parca alımı, gonderimi konusunda yardımcı olabilirim..

maddelerine gelirsek..
- ön ve arka balon tampona gecenlerde bir cıkmacı 35er ytl demisti.. ancak bahsettigin vr6 tipi tampon altı spoileri bulmak biraz sıkıntı yaratıyor ( 2 tanesini kırdım 3.yu bulamıyorum simdi..)
bu arada ince tamponu sadece tampon barı tutuyor, balon tampon ise tampon barı ile yanlardaki tırnak gibi klipsler tutuyor.. ve ince tamponlu golflerde bu klipsler olmadıgından yanlara uygun parcalar kesip kaynaklanman gerekecek sanırım.. (yada tampon altlarından percin veya vida ile tutturulabilinir diye dusunuyorum..  ::)
- camurluk agzı ve marspiyel kitini bende arıyorum bulursan haber ver ;D
- GTI logolu yan kapı cıtalarını rahatlıkla bulabilirsin.. uygulamada da problem yasamazsın, yapıstırma oldugu icin
- HELLA ciftli ön panjurun sıfırı gecen yaz 85ytl idi (ic farlar dahil) bu sene ne olmustur fikrim yok (lakin ben tek fara gectim :) )
- HELLA bagaj ustu spoileri da bu fiyatı aldıgım yerde gormustum ama unuttum kac dedigini..
- bagaj plastigi ile ilgili hicbir fikrim yok.. gozume kestirirsem hemen alırım senin için ;)

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2006, 12:53:30 »

spy sağolsun her şeyi açıklamış,
geniş tamponlarda şasiye giren 2 çıkıntı ve spy ın dadiği gibi yanlarda 2 kilips var.
klipslerin geçmesi için 10 x 6 gibi dikdörtgen saç tan bi malmeme yaptırman lazım.
ölçüler tahmini tabi.
ön panjur izmitte bi parcaçıda vardı ama istanbul a göre pahalıdır ama istersen fiyat alırım.
bostancıda üçel e sordummu. ben bir çok parçayı ordan aldım veya aksaray a da bakabilirsin.
arka bagaj plastiği çıkmacılarda labilir.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #5 : 25 Temmuz 2006, 13:26:10 »
evet bende onu dicektim Aksarayıda bir c.tesi günü gezebiliriz ;)
bir de Atıf abi bu ön panjur FK da (logosuz olarak) var di mi ?
varsa o da olabilir aslında öneri olarak :)

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2006, 13:33:49 »
varmış :)
ama tabi gti gibi kırmızı şeritli değil
http://www.fk-automotive.de/downloads/pdf_katalog/fk_2006_page_262.pdf

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #7 : 25 Temmuz 2006, 13:58:21 »
birde stoplarıda böyle yapabiliriz ;)

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2006, 14:04:19 »
örnek olarak koyuyorum

eğer çamurluk ağızlarını bulamazsak bak bu fena durmamış böylede olabilir

buda çamurluk ağızlarının olduğu bir resim

« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2006, 14:17:12 Gönderen: TuningLINE »

« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2006, 17:57:18 »
gti stoplari cok guzeldir aman sacma sapan sefaflara yonelme....;)

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #10 : 25 Temmuz 2006, 20:46:03 »
gti stoplari cok guzeldir aman sacma sapan sefaflara yonelme....;)
doğru diyosun bende onu engellemek için resim bile koydum işte ;)

« Yanıtla #11 : 25 Temmuz 2006, 21:11:26 »
Arkadaşlar hepinize cok teşekkürler gerçekten kafamı hep kurcalıyodu bu konu olurmu olmazmı diye ama olucak inşallah..
Ben aslında hurdacılardaki çıkma parçaları düşünmüyodum (sakın yanlış anlamayın cook param yok ama golfume olmuşken sıfır olsun) genede araştırıcam eğer temiz se alıcam zaten arabaya daha sonra komple boyaya sokucağımdan tanponları da boyatıcam..
Bostancı sanayide Üçellere ve Beylere sordum. Üçeller bana daha kaliteli geldi daha cok ilgileniyorlar cunku Beyler model düşük diye salladı işin acıkcası (kimseyi kötulemiyorum doğrusu bu)

Aydınlatma gurubuna gelince stopları kırmızı beyaz düşünüyodum kesinlikle sefaf la filan işin olmaz ben arabayı olduğunca orjinalini  koruyarak ilerlemek istiyorum..
Ön farları resimlerini koyduğum gibi yapmayı planlıyorum yalnız TR de bu farları bulabileceğimi sanmıyorum.
Bostancı sanayide birisi orjinal fara angel filan takıyomuş garantisi filanda varmış ama onlar daha sonra..

Arkadaşlar teşekkür az mı ettim  sanki ya yemin ediyorum cok kafamı kurcalıyodu bu konu ben şimdi bu yazdıklarınızı (tanponla ilgili bölumleri) bi yazıcıdan cıktısını alımde kaportacıya bi gidim görüşüm yanlış bişey yapmasın sonra...

Şimdi ben hurdacılarla bi görüşme yapıyım analşırsak alırız artık. Bulamadığım parçalarıda sipariş ederiz artık he bu arada yazmak istemedim ama ben sadece bukadar parça almıcam mesela :
1. 4 kapınında camı tutan çerceveleri (benimkiler fire vermeye başladıda)
2. ön ve arka camı tutan plastık parçası
3. tavandaki su kanalı plastiği aralardan açılmaya başladı ve bağzı noktaları yırtıldı.
4.sunrufun dışta kalan plastiği.
5. kapıların ve bagajın içindeki boydan boya uzanan pilastik lastikli parçaları

inşallah kafanız karışmadı neyse yani bunlar cıkmacılarda iyiyse alırım yoksa siparış ederiz gelir inşallah..
Arkadaşlar tekrar tekrar saoğul işten gercekten fırsat olmuyor biraz cevaplarınıza geç kalırsam bağışlayın her turlu bilgiye ve örneklere açığım...İyi akşamlar

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #12 : 25 Temmuz 2006, 21:20:11 »
komple bir revizyona giriyosun tabi yılların vermiş olduğu eskime payı, yıpranmalar var bazı parçalarda onlar tabiikide boya işine giriyoken değişmesi iyi ama biraz para gidecek gibi o da normal
bu arada arabanın kesin rengi ne olacaktı siyah mı gri mi ?