Gönderen Konu: Golf Mk 1-2 veya Scirocco Mk 2 Aranıyor  (Okunma sayısı 13325 defa)

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
Golf Mk 1-2 veya Scirocco Mk 2 Aranıyor
« : 15 Temmuz 2010, 14:59:31 »
Öncelikle herkese selamlar , kendimizi tanıtabileceğimizbir başlık bulamayınca ilk mesajımda kendimi tanıtayım dedim. Adım Murat 24 yaşındayım İstanbulda ikhamet ediyorum , ilerleyen zamanlarda daha yakından tanışırız umarım. Şimdi gelelim konumuza. Bundan yaklaşık 5 ay önce MK 3 Scirocco vardı ve arkadaşımın yaptığı bir kaza yüzünden pert oldu. Baktım güncel modellerle uğraşmak bana yaramıyor , küçüklükten beri hayalim olan eski bir araç alıp restore etmeye karar verdim. Bir Scirocco forumunun Admini olduğum için önceliğim Mk 2 bir Scirocco onun dışında Mk 1-2 Golflerde ilgli alanıma giriyor. Öncelikle aracı almak için ayırdığım bütçe 5.000 tl kadar ondan sonrasına bakacağız kapalı garajım olduğundan restorasyona ufak ufak başlayabilirim. Bu 3 araç içinde bana tavsiye edeceğiniz hangisi olur ve bu doğrultuda bildiğiniz araçlara veya kendi aracınıza yönlendirirseniz sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2010, 15:16:06 Gönderen: MuYMuY »

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf Mk 1-2 veya Scirocco Mk 2 Aranıyor
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2010, 15:20:24 »
Eğer scirocco formu adminiyseniz tabi ki doğru olan Scirocco Mk2 toplamanız olacaktır. Üstelik bu sizi Golf restore eden herkesten ayrı tutacaktır. Güzel bir Scirocco toplayıp 1.8T'ye çevirmenizde kolay olacaktır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2010, 15:25:56 »
Eğer scirocco formu adminiyseniz tabi ki doğru olan Scirocco Mk2 toplamanız olacaktır. Üstelik bu sizi Golf restore eden herkesten ayrı tutacaktır. Güzel bir Scirocco toplayıp 1.8T'ye çevirmenizde kolay olacaktır diye düşünüyorum.

Tabi Scirocco ların hepsinin MK3 olduğunu düşünürsek  :D MK2 bir sicrocco beni Veteran yapacaktır... Tabi burdaki araç seçiminde toplanabilirlikte önemli sanırım. Üye olduğumdan beri ilgimi çeken her konuyu okuyorum forumunuzdaki , anladığım kadarı ile Scirocco toplamak parça tamini açısından bir hayli sıkıntılı. En rahat toplanabilecek araç Mk 1 Golf gibi... Bu arada şunuda söylemeden geçemicem , cidden çok güzel ve gerçek anlamda dolu bir forumunuz var.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2010, 15:32:14 »
Tabi Scirocco ların hepsinin MK3 olduğunu düşünürsek  :D MK2 bir sicrocco beni Veteran yapacaktır... Tabi burdaki araç seçiminde toplanabilirlikte önemli sanırım. Üye olduğumdan beri ilgimi çeken her konuyu okuyorum forumunuzdaki , anladığım kadarı ile Scirocco toplamak parça tamini açısından bir hayli sıkıntılı. En rahat toplanabilecek araç Mk 1 Golf gibi... Bu arada şunuda söylemeden geçemicem , cidden çok güzel ve gerçek anlamda dolu bir forumunuz var.

Üyelerin hepsi dertli,sürekli bir parça bulma sıkıntısı,merak,yeni birşeyler öğrenme hırsı ve en önemlisi forumdaki insanların çoğunun bu eski arabaları satıp yeni model alma merakı yerine elindekinin kıymetini bilip onu daha da güzelleştirmeye çalışması bu forumu diğer bütün forumlardan ayırıyor.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2010, 15:36:21 »
Üyelerin hepsi dertli,sürekli bir parça bulma sıkıntısı,merak,yeni birşeyler öğrenme hırsı ve en önemlisi forumdaki insanların çoğunun bu eski arabaları satıp yeni model alma merakı yerine elindekinin kıymetini bilip onu daha da güzelleştirmeye çalışması bu forumu diğer bütün forumlardan ayırıyor.

özet açıklama mükemel

site içinde iki tane mk2 scirocco var satılık biri barkit nick li arkadasın diğeri ise arkadas bulmus aracı, sci toplamak için yurt dısından buraya çok iyi şekilde malezeme kanalı sağlaman iyi olur yoksa canın sıkılır.

iyi bir vw toplamak yada eski araç toplamak istiyorsan

zanaat yapan usta bulacaksın yoksa milyar döksen usta bildiğini okuyor çünkü senin gösterdiğin hassasiyeti o göstermiyor...
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2010, 15:50:35 »
özet açıklama mükemel

site içinde iki tane mk2 scirocco var satılık biri barkit nick li arkadasın diğeri ise arkadas bulmus aracı, sci toplamak için yurt dısından buraya çok iyi şekilde malezeme kanalı sağlaman iyi olur yoksa canın sıkılır.

iyi bir vw toplamak yada eski araç toplamak istiyorsan

zanaat yapan usta bulacaksın yoksa milyar döksen usta bildiğini okuyor çünkü senin gösterdiğin hassasiyeti o göstermiyor...

Sahidinde de birtane Wolfsburg edition var temiz gözüken birtane de izmirde Kırmızı var fakat fiyatı biraz yüksek. '83 Wolfsburg un konusu geçmiş forumda LPG den fln bahsedilmiş. Aracı gidip gören varmı nedir durumu kaza vs. yani şase de problem fln varmıdır. Bu arada yurt dışından parça kanalı bulunur elbet bir şekilde Ebay yoluyla vs. fakat forumu okudukça açık söylemek gerekirse Mk 1 golfe doğru kayıyorum. Son olarakta usta konusunda şimdiye kadar hiç restorasyon tecrubem olmadı , tuning dışında ustalarla bir ilişkimde olmadığından kaporta işi için bir usta  yı kendi başıma bulabilirmiyim bilmiyorum. Onu artık sizin yardınlarınızla bulmayı umuyorum. Forumda daha yeniyim biliyorum umarım yardımlarınızı benden esirgemezsiniz :D Bu işler aceleye gelmez fakat sabırsız bir yaptım var en kısa sürede aracı bulup ufak ufak başlama istiyorum... Teşekkürler...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2010, 16:25:51 »
lpg konusunda tartısılan scirocco nun sanzımanı dağılmıstı en son ne yaptı bilmiyorum, ikinci bir araç mı aldı ne yaptı bilgimiz yok ama mk1 alacaksan satılık bölümünde kırmızı mk1 var g60 motor turbolu 11000 tl fiyatı var

Yunus EMRE

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #7 : 15 Temmuz 2010, 16:58:16 »
Slm hoşgeldin.. Scirocco güzel araçtır tek sıkıntısı karoser ve aksesuarda sıkıntı geri kalan mekanik elektrik herşeyi vw grubu.. 7500TL ye forumda bi arkadaş baya orj kalmış US versiyonu satıyor.. Resimlerde baya orjinal gözüken bir araç... Klasik araç başlı başına sıkıntıdır ülkemizde marka ayırmaz ama vw nin avantajı parça fiyatlarının uygun olması bunun sebebide Polo,Passat,Audi,Golf,scirocco,corrdo ve Porsche gibi araçların motor ve mekanik leri birbiri ile aynı olmasından bolluk var ama usta bulma sıkıntısı bir gerçek artık... Eski ustalar işlerini kalfaların ve çıraklarına devretmişler artık bu yüzdende havaya bak kap parayı usulü işler yapılıyor..

Mk3 Scirocco benim bildiğim yok mk1 ve mk2 olarak var sonra üretim yapılmadı ama  corrado adı altında new jeneration çıkardı ama scirocco dan çizgisi çok ayrık bir kasa idi ve istenilen başarı sağlanamayınca mk6 kasaya kadar scirocco modeli üretilmedi..

Satılık bölümündeki 11000TL Mk1 alınıp koşturlacak bir araç ama binilecek bir araç için çok masaraflı olucaktır.. Baya yüklü bir makina başa çıkabileceksen düşünebilirsin ama amacın orjinallik ise işine yaramaz..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Temmuz 2010, 17:18:20 »
Amacim orjinallik degil ama sorunsuzluk oldugundan turbolanmis bir arac dusunmuyorum kaldiki hazir toplanmis bir aracta balmiyorum egek vererek bir yere getirmek cok ddaha tatmin eder beni. 7.500 tl lik araca baktim internetten komple siyah arac fakat arac a ayirdigim butcemi asiyor ve oluculukte yapmak istemem yani %30 indirim isteyemem. Aramaya dvm... Tesekkurler :D

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Temmuz 2010, 17:22:28 »
Amacim orjinallik degil ama sorunsuzluk oldugundan turbolanmis bir arac dusunmuyorum kaldiki hazir toplanmis bir aracta balmiyorum egek vererek bir yere getirmek cok ddaha tatmin eder beni. 7.500 tl lik araca baktim internetten komple siyah arac fakat arac a ayirdigim butcemi asiyor ve oluculukte yapmak istemem yani %30 indirim isteyemem. Aramaya dvm... Tesekkurler :D

1 ay önce gelseydiniz madem amacınız araba toplamak yeşil GTI vardı değil mi ersan abi 4500 tl gibi fiyatı vardı

Yunus EMRE

Çevrimdışı barkit

• Hayat yaptığınız seçimlerdir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Temmuz 2010, 17:23:12 »
muymuy kardesımıze scirocconun zevkını yasatmak ısterdım,ama buldugum manta nın alım satım ıslemlerı,bı kac da ufak masrafı var yanı daha asagı verırsem benımde butcem ufaktan sarsılır,aractan cok memmunum ama daha oncede dedım,hastayım mantaya  :D ,eger 1 hafta ıcınde satılırsa onu alıcam kısmetse,yoksa fıyatı eskı halıne cekıcem.
parmak bassam olmaz mı!

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Temmuz 2010, 17:30:24 »
muymuy kardesımıze scirocconun zevkını yasatmak ısterdım,ama buldugum manta nın alım satım ıslemlerı,bı kac da ufak masrafı var yanı daha asagı verırsem benımde butcem ufaktan sarsılır,aractan cok memmunum ama daha oncede dedım,hastayım mantaya  :D ,eger 1 hafta ıcınde satılırsa onu alıcam kısmetse,yoksa fıyatı eskı halıne cekıcem.

manta nasıl birsey abi var mı resim filan

Yunus EMRE

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #12 : 15 Temmuz 2010, 17:31:32 »
Evet nizam o DX elden uçtu ama bitanede beyaz DX imiz var ifak tefek masrafları varmış ama zaten arkadaşımız 5000tl ayırmış ve restorasyon düşünüyor satan arkadaşla bi irtibata geçsin belki birazcık daha iner.. DX GTI ada restorasyon değer mk1 kasanın en son delidumrulu :)  

satılık 1983 model 1.8 gti golf page 5
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Temmuz 2010, 17:32:37 »
+1453

Yunus EMRE