Gönderen Konu: GOLF 4 1.9 TDİ hava akış metresi  (Okunma sayısı 3255 defa)

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
GOLF 4 1.9 TDİ hava akış metresi
« : 23 Temmuz 2015, 10:36:17 »
elinde olan deneyipte alabilecegim bir temiz ürün arıyorumm
veya bilgisi olan bu aleti neyle nasıl temizlerim
arabam cekmemeye basladı 140 gecmiyor düz yolda devirde 3bini gecmiyor
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
Ynt: GOLF 4 1.9 TDİ hava akış metresi
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2015, 23:06:44 »
arkadaşım öncelikle geçmiş olsun, akışmetresini 3 yıl önce bende değiştirmiştim.üzerindeki yan sanayi bi markaydı 200 tl verip Bosch marka aldım çokşükür sorun kalmadı.Lakin bende oluşan sorun sendeki gibi değildi,30-40km hızda bile sorun oluyordu devir sabitleniyor araç gaz versemde tepki vermiyordu,sonra bi anda düzeliyordu.bilgisayara bağlattırınca arıza çıkıyor..Hava akışmetre arızası olduğuna emin misin?Senin tarif ettiğin sorunu da yaşadım.Turbonun westegate ne giden ince bi hava hortumu var onu değiştirmeni tavsiye ederim 1-1.5 mt kadar bişey. forumda hız problemi çözüldü başlıklı yazıyı da takip etmeni öneririm.düzelmezse sonraki aşamalara bakarız..
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2015, 23:15:14 Gönderen: ilkerk_58 »

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2015, 09:52:14 »
arkadaşım öncelikle geçmiş olsun, akışmetresini 3 yıl önce bende değiştirmiştim.üzerindeki yan sanayi bi markaydı 200 tl verip Bosch marka aldım çokşükür sorun kalmadı.Lakin bende oluşan sorun sendeki gibi değildi,30-40km hızda bile sorun oluyordu devir sabitleniyor araç gaz versemde tepki vermiyordu,sonra bi anda düzeliyordu.bilgisayara bağlattırınca arıza çıkıyor..Hava akışmetre arızası olduğuna emin misin?Senin tarif ettiğin sorunu da yaşadım.Turbonun westegate ne giden ince bi hava hortumu var onu değiştirmeni tavsiye ederim 1-1.5 mt kadar bişey. forumda hız problemi çözüldü başlıklı yazıyı da takip etmeni öneririm.düzelmezse sonraki aşamalara bakarız..
tsk ederim ben emin degilim ama pc baglayınca akıs metre arızası diyor üstündeki orjinal bosch marka hava akıs metre satıcısıda diyor ki fişini cektiginde yine sorun devam ediyorsa ondan degildir diyor. evet o dedigin hortumu biliyorum görüyorum 2 adet hortum var biri kalın digeri ince o herhalde

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2015, 15:24:27 »
evet o ince olan,turboya doğru gidiyor.O hortum sürekli sorun çıkardı benim araçta,kaç defa değiştirdim her defasında yıpranıp bi yeri yırtılıyordu.En sonunda araştırıp İstanbul dan 3 metresi 40 tl olan silikon olanlardan aldım (normalde sanayide metresi 3tl olanlardan kullanıyordum) çok şükür dahada sorun olmadı.Bence önce hortumu değiştir metresi 3tl olanlardan al dene sorunun çözülmezse diğer parçalara yönel, en azından düzelirse sana maliyeti 3-5 lira olur  8)
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2015, 15:26:01 Gönderen: ilkerk_58 »

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2015, 17:56:16 »
evet o ince olan,turboya doğru gidiyor.O hortum sürekli sorun çıkardı benim araçta,kaç defa değiştirdim her defasında yıpranıp bi yeri yırtılıyordu.En sonunda araştırıp İstanbul dan 3 metresi 40 tl olan silikon olanlardan aldım (normalde sanayide metresi 3tl olanlardan kullanıyordum) çok şükür dahada sorun olmadı.Bence önce hortumu değiştir metresi 3tl olanlardan al dene sorunun çözülmezse diğer parçalara yönel, en azından düzelirse sana maliyeti 3-5 lira olur  8)

üzeri bez gibi bişeyle dolu sanırım elimi attııgımda kafası incelmiş gibi geliyor elime zaten bakalım insallah ondandır diycem ama aklımada diger viteslerde neden sıkıntı yokta 5 viteste 3bin deviri gecmiyor madam sıkıntı oysa

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2015, 22:28:24 »
evet maalesef üst süratlerde belli ediyor kendini, o ince hortum ve bağlı olduğu basınç valfi (n75 diyorlar) turbonun basınç ayarında önemli, siz bi deneyin yinede.
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2015, 22:29:25 Gönderen: ilkerk_58 »