Gönderen Konu: golf 3 gti 4 kapı  (Okunma sayısı 21638 defa)

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
Ynt: golf 3 gti 4 kapı
« Yanıtla #28 : 13 Eylül 2007, 13:05:38 »
yav yaşamam mı Atıf'cım :) simdi benim eski Golf III olcaktı balıklama atlardın demi takasa :P

avatarından belli yaşadığın  :).senin golf çok temizdi gerçekten.

gti şart diilse bizdede var mk3 4 kapı ;)

ilandaki 206 ile takas düşünürseniz olabilir tabii.

Alıntı yapılan:
corrado_g60 link=topic=2581.msg28462#msg28462 date=1189663454
abi konyada bır tane var 3kapı 94 model ama fıyatı yuksek bıraz..
12 dıyo ama ıllakı pazarlıgı vardır.
dılersen resmını cektım yollarım

ilgin için çok sağol mehmet ama zahmete gerek yok.206 satılmadan elinde para yok.takas düşünüyor ağırlıklı.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 08 Ekim 2007, 19:40:11 »
mükemmel bir gti var isterseniz..bugün satılığa çıkardı diğer forumdan murad abimizin aracı.kırmızı 4 kapı mükemmel bi alet çok temiz..adam zaten mk3 gti hastası bu kendisinin 3. gti ı sanırım 3 kasada..
özelden msg bekliyorum ilgileniyorsanız
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 08 Ekim 2007, 19:41:59 »

Arabam şu an 167000 km de.
Genel özelliklerini sayayım
ABS, EDL, klima,recaro koltuklar ( bu koltukları çok arayacağımdan eminim) ve sürücü hava yastığı mevcut. ABF motor. 2000 cc 16V. Standartı 150 HP. Modifiye olarak superchips, kutu içi K&N hava filtresi, Supersprint egzoz vardır. Egzoz bu senenin başında komple Maslak İskender de yapıldı. Ön farlar golf 4 benzeri.

2005 yılında motor 139000 km de iken komple sökülüp yapıldı. Yapıldığı yer Maslak Paşaoğlu otomotiv. Ben yurt dışında çalıştığım için o sıralar tamamen keyfe keder yapıldı.
Bilgi amaçlı şunları sıralayım.
Fren disk ve balataları yeni
Lastikler Continentail ve 5000 km yol yaptım.
Direksiyon kutusunun bakımı yapıldı. ( Kıllık olsun diye yaptırdım yoksa sorun filan yoktu )
Debriyaj 68000 km de iken komple değişti. Şu an herhangi bir problem yok.
Ön takım geçtiğimiz sene değişti. Körüklerin hepsi değişti.
Aküsü 2007 haziranda değişti. 2011 haziranına kadar sorun çıkarmaz. ( Migroslara girmeyin sakın. Hep orada bitiyor)
Lamda sensörü, distribütör kapağı, buji kabloları 2007 de değişti.
Radyatör haziran 2007 değişti.
Şu an üzerinde standart amortisörleri var. Onlarda haziran 2007 de yeni alındı. Fotoğraflarda coil overlı halini görebilirsiniz. Öndeki coil overlardan biri patladı. Oktaykanlar 700 YTL fiyat verdi tamir ve montajı için. Başka bir yer 350 ytl ye yaparız dedi. Öndeki coil overların iç mekanizmalarının komple değişmesi lazım. Arka coil over amortisörlerde bir sorun yok. Arabayla birlikte fazla pazarlık etmeyene hibe edeceğim.
Kaporta durumuna gelince. Arabanın ufak tefek çizikleri ve tampon dokunmaları haricinde tek bir kazası var. 2006 nın 5 ağustos günü saat 11.25 de oldu. Arkadan bir subaru forester çarptı. Zincirleme bir kaza oldu ve ben en öndeydim. Değişen arka bagaj kapağı, tampon ve tamponun arkasındaki saç parça oldu. Arka camda herhangi bir kırılma veya çatlama olmadı. Kazanın fotoğrafları var. İsteyene yollayabilirim. Şaside herhangi bir deformasyon olmadı. Kazalı şekildeyken şasi makinasında ölçüm yaptırdım. Bu kaza olduğuna arabam 11 yaşındaydı ve boyası ciddi olarak solmuştu. Kazadan sonra arabayı komple boyattım. Ön cam üstünde ve kapı içlerinde ufak tefek karıncalanmalar başlamıştı. Motor içi hariç komple sökülüp boyandı. Şu an için kaportada 2 tane taş izi haricinde bir problem yok. Onlarda rötuşlu durumda. Ayrıca tavan döşemesinde de sarkma olmuştu. Komple değişti. Koltuklarda veya döşemde en ufak bir yırtık pırtık sigara izmarit izi ( arabada sigara içeni vurduğum için kimse içemedi ) yoktur.
6 yaşında oğlum var. Çocuk bebekliğinden beri bir kez olsun ne işiyebildi, ne sıçabildi ne de kusabildi arabadayken. Arkadaşlarım arasında ender rastlanan bir durum bu benim.
Benim kadar net konuşan bir satıcı bulamazsınız. Arabayı alacak olan kişinin yaptıracakları ufak tefek şeyler de var. Onlarıda yazmam lazım.

Radyatör fanının değişmesini tavsiye ederim. Problem yok ama biraz ses yapıyor.
Ön kapı camlarının ( arkalar manuel bu arada ) açıp kapamasını sağlayan motorun kabloları değişmesi lazım. Motorlar kontrol edildi. Sağlam ama kabloların değişmesi lazım dediler. Şu an yavaş açılıp kapanıyor.
Gösterge panelinde saat yazılı kısmındaki ekran bir seneden beri bazı rakkamlarda kıllık yapıp göstermiyor. Tamirini yapan varmış. Topkapıda yeri dediler ama gidemedim. Benide çok rahatsız etmedi işin gerçeği.
Arabada blaupunkt mp3 çalarlı müzük seti ve alpine mid tiz takımlı kolonlar var. Kolon kapakları uymadı. 16 cm lik bir kolon kapağı bulup kapatılırsa iyi olur. Ayrıca dün teyp in ön kafasında bir yerde temazsızlık oldu. Hareket halindeylen oynuyor ama müzikte en ufak bir bozulma yok şu anlık.
Ön ve arka tamponun siyah kısımlarında adi boyacının attığı macunlarda bir kaç yerde çatlama oldu. Kullanmaya devam kararı verseydim tekrar boyatırdım.

Durum bundan ibaret. Yakında kısmet olursa araba siparişimi vereceğim. Bu arabayıda yıl sonuna kadar satmak istiyorum.
İsteğim arabamın kıymetini bilecek birine satmam. O yüzden sahibinden.com a filan ilan vermedim.
Son olarak fiyat olarak 14000 YTL biçtim.

alıntıdır...
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 08 Ekim 2007, 23:21:23 »
Helal olsun atıf bu işine yarayabilir hiç yoktan adam açık sözlü görüsülecekler arsında baş listeye koyabilirsin atıf abi.....
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 10 Ekim 2007, 16:30:07 »
çok sağol oğuz ilgin için.
arkadaşım elindeki araçla takas düşündüğünden takas imkanı olan araçlar bizim için daha makul.yoksa bu ve izmirdeki golf gerçekten çok temizmiş.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 10 Ekim 2007, 19:32:19 »
rica ederim abi..
dod ile görüştünüzmü orda var  4 kapı gti birtane

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 11 Ekim 2007, 11:11:33 »
dod ikinci elde takas yapmıyor kolay kolay

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 11 Ekim 2007, 18:58:07 »
hımmm ???

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 12 Ekim 2007, 00:08:05 »
kırmızı güzel duruyor sahibinide tebrik etmek lazım espiriyle karışıkta olsa tüm detayı bildirmiş :tamamdir

Çevrimdışı istanbulos34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 12 Ekim 2007, 00:47:33 »
aracın sahibi arabanın hayat hikayesini anlatmış yau :D helal olsun bu kadar yazmış ben olsam yazmazdım 8)